Jump to content

Windows 7 İçin Bilgi

onuryolal
 Share

Recommended Posts

1- ram 2gb ekran kartım onboard 64 mb 2.30 ghz şuan win 7 home basic (64 bit) kullanıyorum win 7 ultimate kurmak istiyorum sistem yeterlimidir kaldırırmı herhangi bir sorun çıkarmı?

2- pc format atığımda sanki sadece dosyaları biçimliyor yani siliyor mesela pes kuruyorum format atıyorum tekrar kuruyorum ayarlar sanki kayıt edilmiş gibi aynı ayarlarla yukluyor ben pc tam silip kurmak istiyorum kalıntısı felan olamadan nasıl olabilir

[center]Win7 için en az 1gb ram olması gerekiyor diye hatırlıyorum seninki normal format atarken c ve d yi komple sil masaüstü ise bios pilini çıkar tak (laptop biraz teferruatlı :) ) işe yarar kardeşim...[/center]

Edited by MAKINCI

[quote name='onuryolal' date='04 November 2011 - 22:08 ' timestamp='1320444534' post='1106919']
1- ram 2gb ekran kartım onboard 64 mb 2.30 ghz şuan win 7 home basic (64 bit) kullanıyorum win 7 ultimate kurmak istiyorum sistem yeterlimidir kaldırırmı herhangi bir sorun çıkarmı?

2- pc format atığımda sanki sadece dosyaları biçimliyor yani siliyor mesela pes kuruyorum format atıyorum tekrar kuruyorum ayarlar sanki kayıt edilmiş gibi aynı ayarlarla yukluyor ben pc tam silip kurmak istiyorum kalıntısı felan olamadan nasıl olabilir
[/quote]

2gb ram ile 64 bit win7 kurman yanlış olmuş bence aşağıdaki tabloda win7 ile ilgili detaylar var
[img]http://img10.imageshack.us/img10/1549/ekranalntsx.png[/img]

2: yavaş format xp ve öncesi için gerekli çünkü sistem otamatik yüzeysel tarama ve disk birleştirme yapmıyor bu sebepten dolayıda üzerine çok aşırı veri yazılıp silinen sektörler zamanla ölüyor önlemek içinde ayda en az 1 kere disk birleştirme ve yüzeysel tarama şartı vardır. win7 arka planda yüzeysel tarama disk birleştirmeyi yapıyor bu sebepten dolayıda yavaş format seçeneği kaldırıldı.

Edited by turkaziza

turkaziza neden yanlış olmuş pc aldığımda 64 bit kuru geldi yanındada 64 bit win 7 yolladılar şunu unutmuşum senin gösterdiğin fotoğrafta gördüm işlem
ciyi gördüm benim işlemcide 2 işlemci dual core

yorumlardan gördüğüme göre home basic devam ediyim xp demişiniz fakat iyi değil modası geçti diye düşünüyorum biraz yenilikçi olamamıs lasım mac krumayıda düşündüm ama sistem biraz ağır gelir diye düşündüm

[quote name='onuryolal' date='05 November 2011 - 12:07 ' timestamp='1320494849' post='1107115']
turkaziza neden yanlış olmuş pc aldığımda 64 bit kuru geldi yanındada 64 bit win 7 yolladılar şunu unutmuşum senin gösterdiğin fotoğrafta gördüm işlem
ciyi gördüm benim işlemcide 2 işlemci dual core

yorumlardan gördüğüme göre home basic devam ediyim xp demişiniz fakat iyi değil modası geçti diye düşünüyorum biraz yenilikçi olamamıs lasım mac krumayıda düşündüm ama sistem biraz ağır gelir diye düşündüm
[/quote]
Sadece 2 GB RAM'e sahipseniz ve bunu arttırmayı düşünmüyorsanız 64 bit Windows 7'ye ihtiyacınız yok. 64 bit sürümün avantajları için en az 4GB belleğe ihtiyacınız var.

64 bit sürücüsü olmayan yazıcı ve tarayıcı gibi eski donanımların, eski 32 bit sürücüleri 64 bit Windows 7 altında desteklenmiyor. Bu cihazları kullanmaya devam etmek için 32 bit sürüm kullanmalısınız.

Windows 3.1 ve DOS için geliştirilen 16 bit uygulamaları 64 bit Windows altında çalıştıramazsınız. Bu yüzde 32 bit kullanmalısınız.