Jump to content

Harddisk'te problem

scarface

Recommended Posts

Makineme temiz bir kurulumdan sonra acronis ile imajını aldım.daha sonra geri yüklemeye çalıştım ama yükleme esnasında hata verdi ve makinem açılmaz oldu, hard disk imi başka bir makineye taktığımda 250 gb olan ve 5 e bölünmüş hard disk te ilk 3 bölümün birleşmiş ve bölünlendirilmemiş alan olduğunu gördüm.

yani C,D,E,F,G olan hard diskteki F-C olmuş, G-D olmuş ve asıl C,D,E tek partisyon olarak ve bölümlenmemiş alan olarak görünüyor.

orjinal F ye ve G ye ulaşabiliyorum ordaki verilerim sağlam ve eksiksiz ama şimdiki isimleri C ve D olarak değişmiş, C ye yada D ye yeni işletim sistemi kursam verilerimi kurtarabilirmiyim? yada hard disk ime hiç bir şey kurmadan birleşmiş ve bölümlenmemiş alan olarak görünen yerdeki bilgilerimi kurtarmamı sağlayacak bir program varmı?

programlarının adını,uzantısını falan biliyorsan Easy Recovery'yi bir dene eğer çok önemli bilgilerin varsa bir bilgisayar şirketine gönder verilerini kurtarsınlar.Ama Easy Recovery programını bir dene.

aYnı şey benimde başıma gelmişti fakat benim hdd de önemli veriler olmadığı için FDISK çektim ve şuanda gayet normal halde hdd nin tamamını kullanabiliyorum acronisde kurulu şekilde bence sen acronisin boot cd si varsa onlada bi dene

C,D,E,F,G larak 5 bölüm vardı ve ben hangi bölümde ne olduğunu biliyorum, F de filmler, G de oyun vardı,

şimdi ise C de film ler D de oyun var ve diğer 3 partisyon birleşmiş ve bölümlendirilmemiş olara 168 gb görünüyor.yani hdd ye baktığım zaman eskiden var olan C,D,E birleşmiş ve bölümlenmemiş olarak görünüyor.

arkadaşım başka bilgisayar taktığını söylüyorsun orda senin hdd c ve d olarak görünmemsi normaldir...

ve bence diğer part. lara zarar gelmemiştir...ki sende eksik dosya yok diyorsun bence tekrar image atmayı dene yada xp kur yeniden!! sadece c ye

zarar gelmedi ama gozukmuyor yani veriler sağlam partitasyonlar kayıp o yuzden partitatin recovery dedik :)

total comander boot versıyon var o senın ısını gorecektır cd den boot luyorsun makınayı

dosyalrını eskı Nc yı bılenler bılır onun gıbı hatta daha wındows goruntusunde ıstedıgın yere hızlı bır sekılde tasıyorsunn eger ıstersenız boot lu cd yı upload ederım ıcınde yok yok cd nın totalcomander sadce ıı bır ozellıgı

programlarının adını,uzantısını falan biliyorsan Easy Recovery'yi bir dene eğer çok önemli bilgilerin varsa bir bilgisayar şirketine gönder verilerini kurtarsınlar.Ama Easy Recovery programını bir dene.

Ancak Formatladığı zaman yöntem işe yaramıyor. yani yeterli alanı olan bir sürücüye format atmadan sistei kurman gerekiyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...