Jump to content

Kurt Kanunu Ve Şu Çılgın Türkler Özet Çıkarma

Taytanix
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar kurt kanunu(kemal tahir) ve şu çıkgın türkler(turgut özkman) bana bu kitapların aşağıdaki forma göre anlatımı lzm.aşağıda vereceğim forumdaki sorulara göre okuyan arkadaşlar varsa cevaplandırabilirmi.şimdiden çok teşekkür ederim

SORU1) Kitabı bir başkasına anlatır gibi kısaca özetleyiniz.
SORU2)Kitaptaki olayı anlatınız.
SORU3)Olayın geçtiği yer(çevre) hakkında kısaca bilgi veriniz.
SORU4)Eserdeki zaman hakkında bilgi veriniz.
SORU5)Kitaptaki belli başlı kişiler ve kişilerin özelliklerini nelerdir?açıklayınız
SORU6)Siz, kendiniz kitapda hangi karakter yerinde koydunuz veya koymak istersiniz?Belirtiniz.
SORU7)Bu ktaibı okuyan arkadaşınız varsa birlikte değerlendiriniz.
SORU8)Bu eseri okurken ''not alma'' ihtiyacını hissettinizmi?Kataita altı çizilmesi gereken cümllelerden en çok hoşunuza gidenleri yazınız.
SORU9)Okudugunuz kitapta sizi en çok etkileyen bir cümleyi yazınız.
SORU10)Kitapla ilgili yorumlarınız,beğenip beğenmeme sebeplerinizi yazınız.
SORU11)Kitabın yazarı hangi dönemde yaşamıştır?Yazar hakkında çok kısa bilgi veriniz.
SORU12)Kitabın ana fikti nedir?
SORU13)Olayda anlatıcı kimdir?
SORU 14)Kitabın dil ve anlatım özelliklerini değerlendiriniz.

arkadaşlar lütfen bildiginiz soruya kitabın adını ve soru numarasını yazarak cevaplandırınız.çok teşekkürler. Edited by Taytanix

kitabı okusam sormazdım bunları.hoca bu kitapları okuyun diye vermiş ama ben o gün okula gitmemiştim ve kimseye sormadım.dün hoca pazartesi geitirn diyince bende şaşırdım.bide valla dil anlatım hocası kalırsam sınıfta kalıyorum.bu forma göre cevaplandırcaz soruları.lütfen bana yardım edin.

[quote name='Taytanix' date='12 November 2011 - 13:38 ' timestamp='1321105129' post='1110760']
kardeş haklısında dil anlatım dersi kaldımmı sınıfta kalıyorum.kalmamam lzm.mutlaka yardım edecek biri vardır bana.
[/quote]
hazırı bekleyeceğine pc başında vakit ödürceğine haldır haldır oku bazı kısımları atlayarak oku 3 kitabdan soruları cavapladığımı hatırlarım 2 günde seninki armut piş ağzıma düş..

[quote name='istanbul82' date='12 November 2011 - 15:56 ' timestamp='1321106169' post='1110763']
hazırı bekleyeceğine pc başında vakit ödürceğine haldır haldır oku bazı kısımları atlayarak oku 3 kitabdan soruları cavapladığımı hatırlarım 2 günde seninki armut piş ağzıma düş..
[/quote]

sende haklısın kardeşim ama kitaplar elimde yok hadi aldım diyelim pazartesi günü matematik ve fizik sınavım var onları napıcam.
siz burda boş boş konusuyosunuz ktabı okumadıysanız yardım etmicekseniz boşuna yazmayın

Edited by Taytanix

[quote name='Taytanix' date='12 November 2011 - 15:58 ' timestamp='1321113536' post='1110844']
sende haklısın kardeşim ama kitaplar elimde yok hadi aldım diyelim pazartesi günü matematik ve fizik sınavım var onları napıcam.
[/quote]

Yapan arkadaşların vardır muhakkak. Git onlardan al, cümlelerini farklılaştır.

[quote name='Taytanix' date='12 November 2011 - 12:50 ' timestamp='1321095002' post='1110668']
arkadaşlar kurt kanunu(kemal tahir) ve şu çıkgın türkler(turgut özkman) bana bu kitapların aşağıdaki forma göre anlatımı lzm.aşağıda vereceğim forumdaki sorulara göre okuyan arkadaşlar varsa cevaplandırabilirmi.şimdiden çok teşekkür ederim

SORU1) Kitabı bir başkasına anlatır gibi kısaca özetleyiniz.
SORU2)Kitaptaki olayı anlatınız.
SORU3)Olayın geçtiği yer(çevre) hakkında kısaca bilgi veriniz.
SORU4)Eserdeki zaman hakkında bilgi veriniz.
SORU5)Kitaptaki belli başlı kişiler ve kişilerin özelliklerini nelerdir?açıklayınız
SORU6)Siz, kendiniz kitapda hangi karakter yerinde koydunuz veya koymak istersiniz?Belirtiniz.
SORU7)Bu ktaibı okuyan arkadaşınız varsa birlikte değerlendiriniz.
SORU8)Bu eseri okurken ''not alma'' ihtiyacını hissettinizmi?Kataita altı çizilmesi gereken cümllelerden en çok hoşunuza gidenleri yazınız.
SORU9)Okudugunuz kitapta sizi en çok etkileyen bir cümleyi yazınız.
SORU10)Kitapla ilgili yorumlarınız,beğenip beğenmeme sebeplerinizi yazınız.
SORU11)Kitabın yazarı hangi dönemde yaşamıştır?Yazar hakkında çok kısa bilgi veriniz.
SORU12)Kitabın ana fikti nedir?
SORU13)Olayda anlatıcı kimdir?
SORU 14)Kitabın dil ve anlatım özelliklerini değerlendiriniz.

arkadaşlar lütfen bildiginiz soruya kitabın adını ve soru numarasını yazarak cevaplandırınız.çok teşekkürler.
[/quote]

Şu çılgın türkleri okudum cevaplar :
c2-Türklerin Emperyalizme karşı verdiği Kurtuluş Mücadelesi
c3-Olayın geçtiği çevre orta anadolu ve
c4-Zaman Osmanlı Devletinin çöküş dönemi
c11-Kitabın yazarı günümüzde yaşamaktadır
c13-Olayda belli bir anlatıcı yoktur yazar olayları belgelere dayandırarak anlatmıştır

Çok uzun süre önce okudum ancak bunları cevaplayabiliyorum ayrıca eski tnc ruhu kaybolmuş eski tnc deki üyeler herşeyi sorgulamaya çalışmazdı...

[quote name='Taytanix' date='12 November 2011 - 18:40 ' timestamp='1321116051' post='1110876']
çok teşekkürler kardeşim.yanlız
c3-Olayın geçtiği çevre orta anadolu ve

bu cevabın devamı yokmu ve'de kalmıssın.
[/quote]
k.bakma dalgınlık :D Orta Anadolu ve batı anadolu :D

[quote name='HighDamage' date='12 November 2011 - 22:07 ' timestamp='1321128444' post='1110967']
k.bakma dalgınlık :D Orta Anadolu ve batı anadolu :D
[/quote]

ya çok teşekkür ederimde kitabın ana fikti ile dil anlatım özelliklerinide cevaplayabilirmisiniz?tek onlar kaldıda