Jump to content

1 Tb Hdd Sorunu

HakanAlbayrak
 Share

Recommended Posts

@HakanAlbayrak

Anakartın biosunda mı 32 MB olarak görüyor, yoksa windows disk yönetiminde mi?
Biraz daha ayrıntı vermelisin.

Çözüm olarak, ilgili disk üreticisinin sitesindeki uygun Firmware güncellemeleri sorunu çözebilir!

Edited by blue_life

[quote name='HakanAlbayrak' date='17 November 2011 - 21:39 ' timestamp='1321558796' post='1113290']
2.hdd olarak kullanıyorum Calışan Windows İçersinde 32 MB görüyor ne yaptıysam olmadı sizinde birkaç yerde mesajınızı gördüm araştırdım gene aynı
[/quote]
Bu sitelerde karşılaştığın soruna benzer sorunlar

[code]

http://www.chip.com.tr/forum/sata-hdd-m-bozuldu-tamiri-mumkun-mu_t193122.html

[/code]

Edited by D21

[font="Verdana"][b][color="#000000"]Harddiskinizin bu hale gelmeden önce hangi işlemleri yaptığınızı söyler misiniz?

Harddiskinizde bir takım çakışma oluşmuş olabilir. Bu sorunu çözebilmek için [color="#FF0000"]HDD onarıcı yazılımlar[/color] kullanmanız, [color="#FF0000"]HDD sata kablosunun girişini [/color]değiştirmeniz ve bir kaç küçük işlem yapmanız sonucunda sorun hallolur. Bu işlemleri sırasıyla detaylamak gerekirse:

1. [color="#FF0000"]HDD Regenerator[/color] yazılımı harddiski onarmanızda yardımcı olabilecek bazı onarım kodları ve seçenekler taşır, yada [color="#FF0000"]MaxBlast[/color] yazılımını kullanabilirsiniz. Aşağıda sizin için yazılım linki verildi. Öncelikle açın ve [color="#FF0000"]biraz inceledikten sonra[/color] onarma işlemlerini yapın.
[quote]http://www.mediafire.com/?aib8yjak226gx9n
[/color][size="1"][color="#FF00FF"]Katılımsız Regenerator 2011[i] [ Akozdem!R'e teşekkürler ]:hug:[/i][/color][/size][/b][/font][color="#000000"][font="Verdana"][b][/quote]

2. Eğer mümkünse harddiskinizin giriş kablosunu vs [color="#FF0000"]değiştirin[/color]. Ve biostan göründüğünü [color="#FF0000"]kontrol edin[/color].

3.Harddiskinizi aşağıda verdiğim kodu "[color="#FF0000"]Cmd[/color]" komut sisteminde çalıştırın. Daha sonra "[color="#FF0000"]Bilgisayarım[/color]" penceresini açın harddiskinizin birimine [C: ([color="#0000FF"]Birincil[/color])] sağ tıklayarak "[color="#FF0000"]Özellikler[/color]" seçeneğine tıkladıktan sonra gelen pencerede "[color="#FF0000"]Araçlar[/color]" sekmesini bulun ve tıklatın. Çıkan araçlardan [color="#FF0000"]Harddisk denetim[/color]'ini ve [color="#0000FF"]Birleştirme[/color] işlemlerini yapın.

[code]chkdsk /f /r /x[/code]

[size="1"][i]Edit: Firmware güncellemeside yapmanız önerilir....[/i][/size]

İyi günler :wave:[/b][/font]
[/color]

Edited by AlijohnX

[color="#FF0000"] Shain_K [/color] dün en son denemediğim o kalmişti ne yaptıysam birtürlü olmuyordu.. Tam yapacaktim Elektrikler Kesildi sinirlendim bıraktım anca işden güçten yeni vakit kaldı. aklıma getirdim T.ederim evet yaptım sorunu düzelttim ilgilenen Arkadaşlara t.ederim İçindekiler Gitti Sorun değil HDD kurtardım zaten Sadece Proğram Film amaçlı kullanıyordum

[color="#FF0000"]Sorun Çözülmüştür Aynı sorun ba$ına Gelen arkadaşlar maxblast Proğramını Kullanmalarını Tavsiye Ediyorum [/color]

Suan Hdd Fiyatlar Uçuyor Tekrar 1TB almak bana Koyardı :) içindekilere veda ettim ama olsun manevi acıdan çöküntüdeyim maddi yönten Rahatım :)
Dahan önce Samsung 1 tb hdd wardı onda ba$ıma geldi jumper taktım aynı dk düzeldi bu zıkkım kaç gundur ugraştırıyor. aslında maxblast aklıma ilk gelen oydu desem olmaz bi zaman kullanmıştım sonuç cıkmadı bende gene sonuç cıkmaz diye salladım seagate 'nin kendi yazılımları üzerine yogunlaşmiştim Neyse yılların birikimi gitti :) Calıntı Premiumlar ile Linklere Asılmaya Devam Sanada Tekrar T.ederim İyi calışmalar

Başıma gelen olay şu.
Geçen yıl 1TB harddisk aldım.İçine yaklaşık 300 gb bilgim vardı,ayrıca bu bilgilerin yedeğini de harici harddiskte tutuyorum.
Geçenlerde bu sürücü gel açılmaya başladı,içinde virüs olabilieceğini düşünerek ben bu sürücüyü BİÇİMLENDİR yaptım.Fakat sürücü o günden sonra kendine gelemedi.
Şimdilerde ise canı isteyince görünüyor,canı istemeyince görünmüyor.Göründüğü zaman ise içine bilgi atmak istediğimde DİSKİ BİÇİMLENDİR diyor,biçimlendir yaptığımda
ise BİÇİMLENDİRİLEMEDİ uyarısıyla karşılaşıyorum.

Ben bu sorunu nasıl aşarım acaba?