Jump to content

Bilgisayarım Servisten Geldi Başka Yer Bozulmuş

Meftun
 Share

Recommended Posts

Toshiba yetkili servisine bundan 45 gün önce bilgisayarda ekranda birtakım çizgiler çıktığı için yer yer servise göndermiştim. Yurtdışından ekran kartı ve ekran kartı fanı geldiği için 45 gündür bilgisayarım servisteydi. Neyse değiştirmiş bunlar ekran kartını ve fanını ( hoş bilmiyorum gerçekten değişti mi) bugün akşam cihaz elime ulaştı. Açtım büyük bir hevesle, şarjı yoktu uyarı verdi ilk başta fark etmedim aradan yarım saat geçince pilin dolmadığını fark ettim halen pilin üzerine tıklayınca %0 prize takılı,dolmuyor diyor. Bilgisayarı servise göndermeden önce bataryayla ilgili tek bir sorun yaşamadım. Henüz önceki arızamın çözülüp çözülmediğini bilmeden batarya sorunu çıktı.Şimdi adaptör fişini çıkarınca direk bilgisayar kapanıyor, sanki masaüstü bilgisayar oldu makina. yarın servisi arayacağım, servis İstanbul'da ben Giresun'da oturuyorum. Durumu anlatacağım ama ne demeliyim başka, bunlar iş çıkarmasın başıma. cihazı alalı 2 yıl oldu ben. garantisi 3 yıl. Edited by Meftun

Sisteminden kaynaklanan bir hatadan dolayı Pil hatası alıyor olabilirsin Sistemden kaynaklanıyorsa önce servise Sor Bir sonuç alamazsan Format at Düzelicektir bir ihtimal öyle dene Yada Serviste bataryan başka Bir Batarya ile karıştırılmış olabilir

[quote name='Meftun' date='17 November 2011 - 23:37 ' timestamp='1321573021' post='1113392']
format yerine sanal işletim sistemi kursam? nitekim şimdi alakası yoksa eğer işletim sistemiyle boşboşuna format driver vs uğraşmış olacağım ? ama işe yarayabilir derseniz formatlayayım?
[/quote]

Sanal işe yaramaz sanırım. Servise geri gönder madem garantisi var bakarsın sıfır pil alırsın :)

[quote name='Meftun' date='17 November 2011 - 23:37 ' timestamp='1321573021' post='1113392']
format yerine sanal işletim sistemi kursam? nitekim şimdi alakası yoksa eğer işletim sistemiyle boşboşuna format driver vs uğraşmış olacağım ? ama işe yarayabilir derseniz formatlayayım?
[/quote]
PC ilk aldığın Kutu Duruyorsa içindeki içeriklerde Pilin SR:NO yazıyordur bakbi Kutusundaki içeriğe Sonra Bir Sonuç Alamazsan Servise Sor Oda Olamdı Format oda Olmadı Yeni Pil Demek Geçmiş olsun.

[quote name='Meftun' date='17 November 2011 - 23:54 ' timestamp='1321574047' post='1113396']
kutusu memlekette ve faturada yazmıyordu pil seri numarası:( sanırım pilleri karıştırdı gerçekten bunlar. nasıl ispat edeceğim ki şimdi ben:s
[/quote]
Faturada yazmaz Pili Çıkardığın Posetin içeriğinde yada Kutunun içeriklerinde bak iyice Kardeş.