Jump to content

Harddisk Oturum Ekranında Donuyor

jackal300
 Share

Recommended Posts

[font="Microsoft Sans Serif"]Sağlam olarak çalışan harddiski tekrar takın ve bozuk harddiskinizi "[color="#ff0000"]İkincil Harddisk[/color]" olarak takın. (İşletim sisteminiz başlangıçta bozuk harddiskinize öncelik verirse "[color="#ff0000"]Bios[/color]'tan" ikincil hale getirmeniz gerekir.) Bu işlemi gerçekleştirip Windows açıldıktan sonra [color="#ff0000"]WİNDOWS[/color]+[color="#ff0000"]R[/color] (Başlat-Çalıştır) penceresini açın. "[color="#ff0000"]Cmd[/color]" yazarak komut istemci sistemini açın. Gelen pencereye [color="#0000ff"]aşağıdaki[/color] kodu yazdıktan sonra "[color="#ff0000"]E[/color]" tuşuna basmanız istenirse basın ve bilgisayarınız yeniden başladığında tarama yapacaktır. Eğer yeniden başlatmadan tarama yapmasını istiyorsanız ([color="#ff0000"]ki bu işlem pek yararlı olmaz[/color]) o halde [color="#0000ff"][color="#000000"]"[/color]/R /X /F[/color]" komutlarını kaldırın. Daha sonra "[color="#ff0000"]Enter[/color]" tuşuna basarak bekleyin. Harddiskinizde muhtemelen '[color="#ff0000"]Bad Sector' [/color]oluştuğu için tarayıp düzeltmeye çalışacaktır.

[code]Chkdsk /f /r /x[/code]

Eğer bu işlemlerin uzun ve yorucu olduğunu düşünüyorsanız "Bilgisayarım" penceresini açın ve Bozuk Harddisk biriminize sağ tıklayarak "[color="#ff0000"]Özellikler[/color]" deyin ve "[color="#ff0000"]Araçlar[/color]" sekmesinden "[color="#ff0000"]Hataları Denetleme[/color]" işlemi ve "[color="#ff0000"]Harddisk birleştirme[/color]" işlemlerini gerçekleştirin. Sistem seviyesine göre düzeltmede fazla zaman harcayabilir fakat beklemek zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir.

Onun haricinde 'Bad Sector'ü farklı yollarla çözmek istiyorsanız [tnctr='topic/186409-bad-sector-rehberi/'][color="#ff0000"]BURAYA[/color][/tnctr] tıklayın.

Eğer bu işlemleride yapamayacağınızı düşünüyorsanız harddisk onarımcıları veya yakınınızda bulunan bilgisayarcılarla iletişime geçin...

İyi günler :wave:
[/font]

Edited by AlijohnX

[quote name='jackal300' date='18 November 2011 - 10:42 ' timestamp='1321612962' post='1113553']
format atmıyor harddiske format atarken kapatıyor power kendini masaüstüne gelmiyor oturum ekranında donuyor herşey yardımlarınızı bekliyorum
[/quote]

Bir ihtimalde power kendini kapatıyorsa yani bilgisayar kapanıyorsa fanlarda problem olabilir.Fazla ısınınca bilgisayarlar kendini resetleyebiliyor.

[quote name='ilx_199' date='18 November 2011 - 10:50 ' timestamp='1321613442' post='1113562']
herhangi bir sebepden dolayı harddiskinde bad sector oluşmuş olabilir, başka bir bilgisayara takıp hdd onarma programlarını kullanabilirsin... büyük ihtimal düzelecektir.
[/quote]

Başka Bir Bilgisayardada Aynı Sorun Oluyor HardDisk'te Sorun Var yardımlarınızı bekliyorum

[quote name='lostalbi' date='18 November 2011 - 10:55 ' timestamp='1321613700' post='1113568']
bios u resetledin mi ?
[/quote]

Biosu resetlemedim resetlemem mi gerek ?

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by TornadoEffect

[quote name='abdullahTR' date='18 November 2011 - 12:53 ' timestamp='1321620839' post='1113637']
bendede aynı sorun var ben hardiski kendi pc me takıyorum calısmıyot bios ekranında kitliyor pc yi ama baska pcye takıyorum calısıyor harddisk bu neden olabilir
[/quote]

Senin Sorun Anakarttadır Muhtemelen Başka Bilgisayarda Çalışıyorsa Anakartında Sorun Var

[quote name='bozart' date='18 November 2011 - 13:20 ' timestamp='1321622424' post='1113646']
Mouse Klavye Hepsi Donuyor Ne Yapmam Gerekir
klawye ile mouseyi değiştir çalişir :)
[/quote]

kardeş aynısı senin başına gelmesin o kadar diyorum komik bir durum değil pcsiz neler çekiyorum bir bilsen

Başka Bir Bilgisayarda Format Çektim HardDiske Sorun Düzeldi

Yalnız HardDisk Boyutunu C:/ 38170 D:/38170 Verdim Ama Bilgisayarımdan Sağ Tık Yapıp Özellliklerden C:/ 37.2 GB D:/ 37.2 GB GÖZÜKÜYOR 1 GBLIK KAYIP VAR SANIRSAM NEDENDİR ACABA

BİRDE PC BAŞLARKEN Floppy disk (s) fail (40) hatası alıyorum F1 basmadan geçmiyor Windows'a

Floppy Disk Fail Sorununu Biostan Floppy Seçeneklerini Disabled Yapınca Düzeldi Direk Windows Açıyor Floppy Kontrol Etmeden

Sadece Format Atarken Bölümlere 2 Bölüm C ve D 38170 Vermiştim ama sağ tıklayınca Toplam Boyut 37.2 GB Gözüküyor 1 GBlik Kayıp Neden Olabilir

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by TornadoEffect