Jump to content

Intel ' Mi Amd ' Mi

Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba sizlerden yardım istiyorum citti olarak çünkü çok karasız kaldım ..

yeni bir pc toplamayı düşünüyorum ve intel mi amd mi karasız kaldım

biraz araştırma yaptım intel performan olarak cok iyi diyorlar amd ise oyun için cok iyi diyorlar

birde amd phenom 1100t 9 mb chas kullanıcıları sizlerdende yorum bekliyorum nasıl performans olarak lütfen citti yardımlarınızı bekliyorum

ben çünkü hiç intel kullanmadım o yüzden citti yardımlar istiyorum

amd mi yoksa intel mi çünkü ona göre bir pc toplamak istiyorum şimdiden çok tşkrler

arkadaşlar saygılar....

[color="#FF0000"] konuyu yanlış yere actım özür dilerim acele oldu adminlerim kusura bakmayın çok özür[/color] Edited by AK_Töör_66_

[quote name='AK_Töör_66_' date='19 November 2011 - 14:20 ' timestamp='1321712401' post='1114260']
arkadaşlar merhaba sizlerden yardım istiyorum citti olarak çünkü çok karasız kaldım ..

yeni bir pc toplamayı düşünüyorum ve intel mi amd mi karasız kaldım

biraz araştırma yaptım intel performan olarak cok iyi diyorlar amd ise oyun için cok iyi diyorlar

birde amd phenom 1100t 9 mb chas kullanıcıları sizlerdende yorum bekliyorum nasıl performans olarak lütfen citti yardımlarınızı bekliyorum

ben çünkü hiç intel kullanmadım o yüzden citti yardımlar istiyorum

amd mi yoksa intel mi çünkü ona göre bir pc toplamak istiyorum şimdiden çok tşkrler

arkadaşlar saygılar....

[color="#FF0000"] konuyu yanlış yere actım özür dilerim acele oldu adminlerim kusura bakmayın çok özür[/color]
[/quote]

Arkadaşım işlemcim AMD 1100 T 9 MB. Başta işlemcim olmak üzere toplamış olduğum sistemden çok memnunum. Yazı altına imza olarakta topladığım bilgisayarın niteliklerini yazdım inceler isen bir fikir sahibi olabilirsin. Ben daha bilgisayar ısısının 51 dereceden yukarısını görmedim ayrıca aynı anda bir sürü program çalıştırıyorum daha teklediğini görmedim.

evet oyun olarakta kullanacağım program olarakta kullanacağım yani her ikide arkadaşım

tabi oyun dahada ağırlıklı olucak gecen bir pc toplandı 15 dkk da windows 7 yi kurdu ve cokta hızlı

sorduğum yerler amd diyor ben 6 çekirdekli bir pc toplıcam amd phenom 1100t 9 mb chas var üzerinde

asus ana kart kinston 4gb 1600 mgz ramm ssd hdd 120 gb 1000 tb likte samsung hdd alıcam düşüncem bu arkadaşlar

kardeşim bende senin gibi karasız kaldım amd aldım sorunsuz 1sene olacak nerdeyse tık demedi imzada belli sistem intel diyorsan i7 topla derim oda bütce meselesi cok pahalı i5 dersen 4cekirdek amd ise 1090 olsun 6çekirdek uygun fiyat maximum performans

Edited by cyclone55

amd eskiden athlon zamanlarında üstündü. Şimdi intel core duo 2 den sonra atlama yaptı, şuandada kim ne derse desin hızlısı inteldir. İntel 95 wattla yaptığı işi amd 125 wattla yapmasıda cabası. Şuanda i7 2600k'lı sistemim var. Süper hızlı. Lakin intel yüksek fiyatlıdır. Yeni işlemcilerinin düşük güç tükettiği varsayarsak. Elektrik faturasından tasarruf yapıp fiyat farkı kapanır.

amd eskiden athlon zamanlarında üstündü. Şimdi intel core duo 2 den sonra atlama yaptı, şuandada kim ne derse desin hızlısı inteldir. İntel 95 wattla yaptığı işi amd 125 wattla yapmasıda cabası. Şuanda i7 2600k'lı sistemim var. Süper hızlı. Lakin intel yüksek fiyatlıdır. Yeni işlemcilerinin düşük güç tükettiği varsayarsak. Elektrik faturasından tasarruf yapıp fiyat farkı kapanır.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

[color="#FF0000"]2600k kac çekirdekli arkadaşım bu işlemciye baktım tam özeliklerini okuyamadım kısaca rica etsem işlemcinin acıklamasını yaparmısın

fiyatı 300 dolar civarında performan kac çekirdekli imtelin dier i7 serilerine göre nasıl kısa bir acıklama lütfen
[/color]
eger alırsam inteli bu işlemciyi alıcam oyüzden bir acıklama istiyorum zahmet olmassa..

Edited by AK_Töör_66_

Amd Phenom II X4 aldım 1 hafta önce bu zamana kadar intele verdiğim paralara acıdım.
İntel ile Amd arasında bariz bir fiyat farkı var.Bütçeni zorlamana gerek yok AMD almanı tavsiye ederim.
Hem ucuz hem performans açısından çok çok iyi durumda.
MW3 ve Battlefield 3 ü sorunsuz bir şekilde kasılmaksızın oynuyorum ısınma,kasılma yok.!

EDIT : Intel i7 ye vereceğin parayla güzel bi x4 , 4 gb ram ve iyi bir anakart alabilirsin :)

Edited by ates_bey

ilk 6 sene önce sempron 2300 sonra;
2 sene amd phenom ıı x3 720 be kullandım en sonda;
i7 2600knın performansına hayran kaldım, uçak gibi mübarek.
Fiyatına gelince istanbuldan birinden exadan garantili sıfır olarak 500 tlye aldım.
Merakla beklenen Bulldozerde i7 2600ü geçemedi ayrıca bazı uygulamalardada i5 2500 dende geri.
Sonuç; amd keseye uygun cebi yakmayan orta-üstün altı arasıdır.

İsime önem vermeyin.İki marka da üretimlerini dünyanın en gelişmiş üretim tesislerinde yapıyor.
İntel reklama önem verdiği için ve satıcıların cebini doldurarak intel önermelerini sağladığı için önde.
Yine diyeceksiniz ki intel en hızlı vs. ben de biliyorum en hızlı işlemcileri intel üretiyor ama ben daha önemli bir şey biliyorum ki o işlemciler bench testlerinde yüksek puan almaktan başka işe yaramıyor(mimar, mühendis vs. gibi çok ağır uygulamalar kullanmayan standart kullanıcılar için)(ayrıyeten bench programı üreticilerinin de kimlerle daha yakın olduğu ortada bu yüzden şüpheli bir başarı).
2600K'ya verilecek parayla, x6 serisinden saat hızı yüksek ya da x4 serisinden saat hızı 3.5 ve üzeri olan versiyonlar tercih edilebilir.Merak etmeyin amd adlığınız zaman kimse gelip de size bilgisayarın çok yavaşmış be, benim intel şöyle böyle diyemez çünkü bir fark göremez.
Bende para bol, fazladan verdiğim 200-300 liraya acımam, benim için ego tatmini önemlidir diyorsanız intel alabilirsiniz.
Ama amd alarak, hem daha az ödersiniz, hem farkedemeyeceğiniz kadar küçük farka sahip bir performans alırsınız(1 sn farketmiş haberiniz bile olmayacak :))
üstelik az ödeyerek artırdığınız parayla daha iyi bir ekran kartı alarak oyun performansınızı da yükseltebilirsiniz.
Ayrıca şunu da söyleyeyim, ramlerinizin frekans değerinin yüksek ve cl değerini düşük olmasına özen gösterin.

Önceki işlemcim e8400'dü, bir yamuğunu görmedim Allah'ı var :) ama sistemi upgrade edince işlemciyi de (x6 1090t) exa'dan 346'ya aldım.Evet 7. ayda aldım ama hala kârdayım :D Tek bir pişmanlık duymadım, ısınma sorunu yok.Aynı anda çok sayıda uygulama çalıştırılabiliyor rahat rahat.Allah'tan bir mani gelmezse 5 sene işlemci konusunda rahatım.

Ayrıca bu diyeceğim önemli.AMD'nin çok çekirdekli işlemcilerinin Windows 8 ile daha iyi uyum sağladığı ve performans artışlarının olduğu kanıtlandı.Bu demek oluyor ki zaman ilerledikçe çok çekirdek adına geliştirmeler ve uygulamalar artacak dolayısıyla bu işlemcileri daha uzun süre kullanabileceğiz.Tüm programlara, oyunlara, işletim sistemlerine çoklu çekirdek ve uygulama desteği geldiği zaman değmeyin keyfimize :D

çok kısa bir yanıt
kardeş eskiden amdnin ısınma problem'i olduğu için uzun süre pc'yi açık tutan arkadaşlar kaliteli bir fan kullanmadığı taktirde ciddi sorunlar yaşamıştı. ve bu saye'de intel hep bir adım ilerde oldu. ama amd ısınma problemini aştı. 32NM işlemcilerde ısınma problemi tamamen sıfır İNTEL'DE 32NM İŞLEMCİ ÜRETİYOR ve performans olarak amd açık ara ilerde.(FİYAT OLARAK'TA İNTEL AÇIK ARA İLERDE) <<< paran çok'sada az'sada pc'de performans istiyorsan kesinlikle amd almalısın derim ben...