Jump to content

Proxy Server Hakkında.

serLife
 Share

Go to solution Solved by serLife,

Recommended Posts

İnternet cafe içinse bence tek başına proxy server kurma yazık olur sana tavsiyem en dandik bir makinene (tek cpu 1,7ghz 512mbram bile fazlasıyla yeter) yada wmware workstation yada en iyisi vmware esxi ya kurabilirsin)) pfsense kurman;

1 veya daha fazla adsl hattıyla nete cıkarsın ; adsl load balance yaparsın hızın 2 katına cıkar.

Örn;

[media]http://www.youtube.com/watch?v=UPItqTPBzCg[/media]

yuksek firewall özellikleri nat dhcp ..

squid proxy server lightsquid ile raporlama squidguard ile filtreleme yaparsın

Tabi pfsense in oızellikleri anlatmayla bitmez vpn antivirıs gibi bircok ozelliği ucretsiz kullanabilrisin.

Pfsense mukemmel bir firewall dur içinde hersey var ve ucretsiz aynı ozellikli bir firewall piyasada binlerce dolar zor gelirse ipcop kullan basit ve ucretsizdir.

Edited by tnc_tr

• 4 ay sonra...

İşletmekte olduğumuz internet cafemizde izlenen videoları açılan sayfaları hafızasında tutup daha sonra aynı sayfaya gelinmek istenildiğinde download etmeyip hazır olarak daha önce kaydedilen server'dan getirip açacak proxy server kurmak istiyorum fakat bunu nasıl kuracağıma dair bir anlatım dökümanı bulamadım.

[b]Yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.[/b]

Pfsense diyorum arkadaş ggle a pfsense yaz onlarca dokuman var daha neyinini soruyorsun istersen geliyim kurayım 2000$ ını alırım; bu oyle 2 pc montajı yapıp 2 program yukleyip kendini lord zannettemeye benzemiyor :D

Bu konu oyle basit birşey değil network bilgisi şart. Ayrıca buradaki kullanıcıların çoğu ev kullanıcısı öğrenci falan. Yapılan işlemde basit birşey değil sistem yöneticileri kurup yönetmeye para alıyorlar. Biz şirkette kullanıyoruz çok iyi açlışıyor şuanlık problem yok. Eğer kurdurmak istiyorsan ücret karşılıgı kurulumunu yaparım zaten bu konu ne forumda anlatılır nede anlatsam bile burdaki kullanıcılar anlamakda güçlük çeker. Sadece Pfsense eğitimleri ücretli zaten

Aşşagıdaki capde goruldugu uzere ADSL ve GSHDSL i birlikte kullanıyoruz, ziyaretciler ve lokal agdaki kullanıcılara ayrı ipler veriyoruz

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1334214831__pfsense.jpg[/img]

Ben Ubuntu Server İle Yaptım Aslında Bu iş İçin Freebsd Daha İyi Ama Onu Kullanması Biraz Bilgi İstiyor Ubuntu Üzerine squit Kurarak Ben İstediğimi Elde Etmiş Oldum Zaten Kendisi Ayarlanmış Bir Şekilde Geliyor Sadece Ben kendime Göre Ayarladım Bu Ayarlarda Netten Çok Rahat Bir Şekilde Ulaşılabiliyor Benim İş Yerim İnternet Kafe Oldugu İçin Girilen Siteler Olsun oynanan Online Oyunlar Olsun Genelde Aynı Bunlar İçin Bire Bir Oldu ve Bana Bu Kadarı Çok Yeterli Oldu.Örnek Vermek Gerekirse Wolftime Oyununu Bia Masanın Güncelemesi Yeterli Diğer Masalar Güncelleme İçin İnterneti Kullanmıyor Serverden Alıyor(squit sağolsun)Buda Benim Sorunumu Fazlasıyla Çözdü:)
Anlayışın ve Gösterdiğiniz İlgiden Dolayı Teşekür Ederim