Jump to content

Hp Notbook Acılıs Ekranı

no_panix
 Share

Recommended Posts

HP Marka notbooka vista sp1 kurdum daha sonra win7 kurmak için tekrar format attım kurulum tamamlanmak uzereyken hp acılıs ekranında kaldı sag alt kosede press the ESC key for startup menu yazıyor o sekılde kalıyor orda donmus halde ne yaptıysam ne acılıyor nede tekrar kurmak ıcın kurulum ekranına gecıyor napmalıyım?

Bildiğim kadarıyla hp laptoplarda F2 tuşuyla biosa giriliyor biosa gir optimz default yap olmadı dediğim gb AHCI - İDE ayarlarını değiştir. Biosada giremiyorum dersen önce cihazın bataryasını sonra bios pilini çıkart ve pil yuvasını bir metalle 1 dk kısa devre et bios sıfırlanacktır... O da olmadı mersindeysen bana getir sana ücretsiz yapım formatta atım win7 ultimate :D

[b][color="#000000"]Hp yapımcıları kendi personellerinden başka kimseye bu işi yaptırmamak için (Format) bazı işlemler uygulamış. Bu yüzden bilgisayarınızda sorun oluşabiliyor. Eğer sebep buysa sorun işletim sistemidir. Bu genel olarak tüm hp kullanıcıların madur olduğu bir durumdur. [/color][color="#000000"][color="#FF0000"]Çözüm için bazı donanımlarınızın çıkarılıp başka bir dizüstü bilgisayarında denenmesi gerek[/color]. Bunun içinde bilgisayarınızın açılıp müdahalede bulunulması gerek. Eğer bilgisayarınızın garantisi bulunuyorsa hiç çekinmeden gönderin. Fakat bulunmuyorsa ve bu konuda tecrübeli değilseniz kesinlikle müdahele etmeden en yakın bilgisayar hastanesine başvurun. [/color]

[size="1"][color="#0000FF"]Not: Bilgisayarınızın sorunu İşletim sistemi, RAM veya anakartından kaynaklanmaktadır.[/color][/size]

Geçmiş olsun. İyi günler :wave:[/b]

Edited by AlijohnX

hdd yi sökerek denemelisin hdd yuvası ayrı olur ve ayrı kapağı vardır kapağında hdd yazar yada hdd resmi vardır hdd yi yerinden çıkar aç ve biosa girip ayarları default load yap düzelmezse hdd yi başka notebookta formatla.

[quote name='AlijohnX' date='21 November 2011 - 22:18 ' timestamp='1321906731' post='1116106']
[b]Hp yapımcıları kendi personellerinden başka kimseye bu işi yaptırmamak için (Format) bazı işlemler uygulamış. Bu yüzden bilgisayarınızda sorun oluşabiliyor. Bu genel olarak tüm hp kullanıcıların madur olduğu bir durumdur. [color="#FF0000"]Çözüm için bazı donanımlarınızın çıkarılıp başka bir dizüstü bilgisayarında denenmesi gerek[/color]. Bunun içinde bilgisayarınızın açılıp müdahalede bulunulması gerek. Eğer bilgisayarınızın garantisi bulunuyorsa hiç çekinmeden gönderin. Fakat bulunmuyorsa ve bu konuda tecrübeli değilseniz kesinlikle müdahele etmeden en yakın bilgisayar hastanesine başvurun.

[size="1"][color="#0000FF"]Not: Bilgisayarınızın sorunu İşletim sistemi, RAM veya anakartından kaynaklanmaktadır.[/color][/size]

Geçmiş olsun. İyi günler :wave:[/b]
[/quote]

Hocam bişey yaptıkları yok ya ayda onlarca Hp laptopa format atıyoruz :) tek yaptıkları Sata-Ahcı yada İde - Ahcı ayarları yapmak bu ayarı değiştirip denerseniz sorun ortadan kalkıyor.. Hp heryanı sıkıntı zaten :D

[quote name='no_panix' date='21 November 2011 - 22:13 ' timestamp='1321906429' post='1116102']
hocam mersınde degılım ama mersınlıyım :D acıp kaparken bastım f2 ye sol altta f2... startup check yazısı cıkıyor ama donup kalıyor herhangı bır ıslem yapmıyor pc
[/quote]
Cihazınızda donanımsal problemler olabilir.. eğer garantisi varsa 444 03 07 arayark durumunuzu bildirin eğer bilgisayarın kutusu duruyorsa sorun yok kutu yoksa koli isteyin onlar size koliyi gönderecek evden alacaklar pc yi.

Biosa giremedigine göre sorun donanımsal ancak fiziksel müdahalede bulunmadan yapabilecegin son bisey daha var o da netbook un bataryasını söküp açma tusuna 15 saniye boyunca basılı tutmak yani ürün üzerindeki tüm statik elektrigi bosaltmak belki cözüm olabilir.

[quote name='SimetronBilgisayar' date='21 November 2011 - 22:21 ' timestamp='1321906916' post='1116110']
Hocam bişey yaptıkları yok ya ayda onlarca Hp laptopa format atıyoruz :) tek yaptıkları Sata-Ahcı yada İde - Ahcı ayarları yapmak bu ayarı değiştirip denerseniz sorun ortadan kalkıyor.. Hp heryanı sıkıntı zaten :D
[/quote]

[b][color="#000000"]O ayrı bir konu. Bende aynı işlemi yaparak format atıyordum fakat hp serilerinin bilhassa yeni çıkan sürümleriyle yakından ilgileniyorlar. Yani kullanıcının müdahele etmemesi için illa bizim yaptığımız sistem kalacak diye hp birimi bile oluşturuyorlar. Dediğin gibi antinkuntin hareketler ama sonuç iki tıkla hallediliyor. [img]http://www.twilightturkiye.com/forum/images/smiles/giggle.gif[/img]

--

@[color="#FF0000"]no_panix [/color]Sorununuza gelince dediğim gibi sorununuz donanımsal malesef. Eğer bu sorunu çözmek istiyorsanız belirttiğim işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Geçmiş olsun tekrar.[/color][/b]

• 1 yıl yıl...

hiç birininizin HP smart startan haberi olmaması enteresan oem ve HP brandedkuruluma hazirlik medyası ile açip diski biçimlendireceksiniz sonra sizden windows install media source diski isteyecek tak bi windows cd si içine otomatik isolayacak sonra kurulum yaparsin diğer türlü söktak falan filan cihaz mundar olur

hiç birininizin HP smart startan haberi olmaması enteresan oem ve HP brandedkuruluma hazirlik medyası ile açip diski biçimlendireceksiniz sonra sizden windows install media source diski isteyecek tak bi windows cd si içine otomatik isolayacak sonra kurulum yaparsin diğer türlü söktak falan filan cihaz mundar olur

evet bende kullandım bu programı hp notebook varken