Jump to content

Dört Anlaşma: Toltek Bilgelik Kitabı

fatisi
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Don Miguel Ruiz'in "Dört Anlaşma: Toltek Bilgelik Kitabı" adlı kitabını arıyorum, bulabilirseniz herke için faydalı olacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

Doğan Cüceloğlu'nun kitap ile ilgili tanıtım metni;

[i]Ben bu kitabın İngilizcesi'ni bu yaz okumuştum ve daha önceden Türkçeye çevrilmiş olduğunu büyük bir memnuniyetle öğrendim.
Kitabı;
• Diğer insanlarla ilişkilerinin sağlıklı ve sorunsuz olmasına önem verenlere;

• Kendiyle olan ilişkisini önemseyen ve sürekli bir öğrenme ve gelişme süreci ortamında olmak isteyenlere;

• Kendini, ailesini, şirketini bir gelişim süreci içine sokarak değiştirmek isteyenlere,

önemle öneriyorum:

İletişim Donanımları adlı kitabımın basımından sonra bu kitabı okudum ve Don Miguel Ruiz'in Dört Anlaşma kitapbın ifade ettiği düşüncelerle benim o kitapta ifade ettiğim düşüncelerin benzerliğinin derecesine hayret ettim. Ruiz düşüncelerinin köklü bir uygarlık olan Toltek bilgeliğinden kaynaklandığından söyleyince hayretim ve memnuniyetim daha da arttı. Benim kitabımda bir bölümü kapsayan "insan fenomen dünyasında varolur" konusu, konunun çok önemli olması nedeniyle burada haklı olarak tüm kitabın konusu olmuş ve hem daha kapsamlı bir biçimde ele alınmış hem de mistik bir düşünce konuyu sarmış sarmalamış.

Bu kitabı okuyun, ama günlük yaşamınızda karşılaştığınız her sorunun altında hangi dört anlaşmayı ihlal ettiğinizi keşfetmek amacıyla okuyun. Yavaş yavaş, sindire sindire ve şimdi ve daha önce yaşadığınız sorunlarınızın üzerinde düşünerek.

Doğan Cüceloğlu (Ekim 2006)[/i] Edited by fatisi