Jump to content

Windows 7 Aktivasyonu Mümkün Mü?

yuhan
 Share

Recommended Posts

[center][size="4"][color="#000080"]merhaba arkadaşlar bende windows 7 professionel x64 bit orjinal serial var bu serial ile ultimat'eyi aktive edebilirmiyim ya da böyle bir şey mümkün mu yardımlarınızı bekliyorum

[color="#000000"]not:normal şekilde olmıyacağını biliyorum farklı yollarla bunu yapmak mümkün mü?[/color][/color][/size][/center] Edited by yuhan

• Editor

[quote name='yuhan' date='29 November 2011 - 14:33 ' timestamp='1322577204' post='1121221']
[center][size="4"][color="#000080"]merhaba arkadaşlar bende windows 7 professionel x64 bit orjinal serial var bu serial ile ultimat'eyi aktive edebilirmiyim ya da böyle bir şey mümkün mu yardımlarınızı bekliyorum

[color="#000000"]not:normal şekilde olmıyacağını biliyorum farklı yollarla bunu yapmak mümkün mü?[/color][/color][/size][/center]
[/quote]

[b]her ürün anahtarı sadece üretilmiş olduğu işletim sistemi için geçerlidir...

ancak yine de dediğiniz olur, elinizdeki ürün anahtarı ile active edilmiş Windows 7 Professional sürümünün aktivasyon dosyalarını (toknes.dat - pkeyconfig.xrm-ms dosyaları) Ultimate sürümündeki dosyalar ile yer değiştirdikten sonra elinizdeki Professional ürün anahtarını Ultimate sürümüne slmgr komutları ile entegre edebilirsiniz....

böylece slmgr /dlv komutunu kullandığınızda Ultimate kullandığınız halde lisansınız Professional olarak görünür...

ÖNEMLİ NOT: tokens.dat dosyalarını normal toplama pc'de yapacaksanız, ya BIOS'unu SLIC 2.1'e yükselteceksiniz yada Vista /7 için yapılmış olan grldr crack dosyasını kullacaksınız...

işletim sistemi Win 7 olan OEM marka bir bilgisayarda tokens.dat dosyası değişimi yapacaksınız eğer hiç yapmanıza gerek yok...
çünkü zaten o bilgisayarın anakartı SLIC 2.1 içermektedir... nete sızmış istediğiniz herhangi bir Windows 7 sürümünün OEM keyi ile aktifleştirme yapabilirsiniz, ayrca aktivasyon için anakartınızın markasınına ait sertifikayı da entegre etmelisiniz[/b]

güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.
bilgisayarım toplama değil normal bir dizüstü. şuandada orj.professionel x64 bit yüklü ama sürekli sorun oluyor ultimatede böyle olmuyordu eskiden crackli sürümünü kullanıyordum o bile sanki daha iyiyidi. herhangi bir ultimate msdn Sürümünü indirip bilgisyarıma kurup ondan sonra mı bu işlemleri yapcağım.yoksa iso dosyasının içine mi entegre edeceğim...
Zahmet olacak ama detaylı bir açıklama verirseniz sevinirim.

kurulumdan bitimine kadar...

[b][size="4"][color="#FF0000"]bu konuda detaylı bir açıklama yapılıp hatta resimli anlatım olursa ve de konu sabitlenirse eminim çok kişinin işine yarar...[/color][/size][/b]

Edited by yuhan

• Editor

[quote name='yuhan' date='29 November 2011 - 16:37 ' timestamp='1322584659' post='1121274']
güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.
bilgisayarım toplama değil normal bir dizüstü. şuandada orj.professionel x64 bit yüklü ama sürekli sorun oluyor ultimatede böyle olmuyordu eskiden crackli sürümünü kullanıyordum o bile sanki daha iyiyidi. herhangi bir ultimate msdn Sürümünü indirip bilgisyarıma kurup ondan sonra mı bu işlemleri yapcağım.yoksa iso dosyasının içine mi entegre edeceğim...
Zahmet olacak ama detaylı bir açıklama verirseniz sevinirim.

kurulumdan bitimine kadar...

[b][size="4"][color="#FF0000"]bu konuda detaylı bir açıklama yapılıp hatta resimli anlatım olursa ve de konu sabitlenirse eminim çok kişinin işine yarar...[/color][/size][/b]
[/quote]

[b]arkadaşım nasıl detaylı bir açıklama istiyorsun ?

ilk mesajımda aslında herşeyi açıkca anlattığımı düşünüyorum...

anladığım kadarıyla siz, Windows 7 Professional yüklü bir bilgisayar satın aldınız ancak orijinal Professional ürün anahtarı ile Ultimate kullanmak istiyorsunuz...

eğer niyetiniz buysa, neden Windows 7 Professional ürün anahtarını, ait olmadığı başka bir işletim sistemine entegre etmek için uğraşıyorunuz ki?

böyle bir yöntem ilk cevabımda da yazdığm gibi mümkündür, ancak bu yöntem daha çok Volume License kullanan Windows 7 (Thin7, Enterprise gibi) sürümleri için geçerlidir...

örnek olarak aşağıdaki çalışmada kullanılan işletim sistemi aslında volume license kullanmaktadır, ancak ben çalışma esnasında Utimate lisansını Thin7 sürümüne entegre ettim, böylece volume license gerek kalmadan kalıcı olarak etkinleştirilmiş oldu..

[quote]http://www.tnctr.com/topic/175606-windows-thinpc-7-sp1-turkce/[/quote]

biliyorum bu yazdıklarım biraz karışık gibi geliyor olabilir sizlere... konuyu tam olarak anlamak istiyorsanız Windows 7 sürümlerinin lisanslama teknolojilerini üç aşağı beş yukarı biraz bilmelisiniz...

kısacası eğer elinizdeki dizüstü bilgisayarı ilk aldığınızda içindeki yüklü işletim sistemi Windows 7 Professional sürümü ise, orijinal Professional ürün anahtarını Ultimate sürümüne entegre etmekle uğraşmayın...

direkt Ultimate kurun ve anakartınıza uygun sertifika ile nete sızmış Ultimate OEM keylerden birisini kullanın yada aşağıdaki tekniklerden birisini kullanın...

[quote]http://www.tnctr.com/topic/165125-4in1-oem-activation-7vista/page__view__findpost__p__966749[/quote][/b]

[b]
[/b]

Edited by mephistooo2

arkadaşlar yaklaşık bir buçuk sene önce win7 home premium 32bit oem sürümü satın aldık komşuya ozaman 2gb remi vardı şimdi 4gb ddr3 rem satın aldı 6gb oldu 30lira daha verseydik 32bit-64bit sürümü oluyordu 32bit aldıran benim şimdi biz orjinal olan (oem) 32bit lisansını nasıl 64bit yaparız

[center]cevabınız için teşekkür ederim ama ben derdimi tam anlatamadım:
lisanslama konusunda tam bilgim yok

bilgisayarımda vista yüklüydü kaldırıp ultimate kurdum crackledima ama sürekli bir sorun çıkıp crack işlemi bozuluyordu 4-5 ay içerisinde tekrar format atmak zorunda kalıyordum bu durumdan canım sıkıldı... En son elime win 7 x64 bit pro serial geçti normal bir msdn sürümü indirip format atıp bununla etkinleştirdim.Ama bilgisyarım ultiamatede daha iyi çalışıyor proda çok kötü bende sırf crack işleriyle uğraşmamak için böyle bir yöntem varsa daha iyi olur diye düşündüm.

ama malesef nasıl yapılacağını bilemiyorum mesala o dediğiniz aktivasyon dosyaları nerede nasıl elde edilir hiç bir bilgim yok nasıl entegre edilir bu konuda da bilgim yok eğer anlatırsanız belki yaparım diye düşündüm. sadece bu kadar yardımınız için tekrardan teşekkürler...
[/center]

• Editor

[quote name='yuhan' date='30 November 2011 - 20:09 ' timestamp='1322683797' post='1122016']
[center]cevabınız için teşekkür ederim ama ben derdimi tam anlatamadım:
lisanslama konusunda tam bilgim yok

bilgisayarımda vista yüklüydü kaldırıp ultimate kurdum crackledima ama sürekli bir sorun çıkıp crack işlemi bozuluyordu 4-5 ay içerisinde tekrar format atmak zorunda kalıyordum bu durumdan canım sıkıldı... En son elime win 7 x64 bit pro serial geçti normal bir msdn sürümü indirip format atıp bununla etkinleştirdim.Ama bilgisyarım ultiamatede daha iyi çalışıyor proda çok kötü bende sırf crack işleriyle uğraşmamak için böyle bir yöntem varsa daha iyi olur diye düşündüm.

ama malesef nasıl yapılacağını bilemiyorum mesala o dediğiniz aktivasyon dosyaları nerede nasıl elde edilir hiç bir bilgim yok nasıl entegre edilir bu konuda da bilgim yok eğer anlatırsanız belki yaparım diye düşündüm. sadece bu kadar yardımınız için tekrardan teşekkürler...
[/center]
[/quote]

[b]arkadaşım sana tavsiyem, hiç tokens.dat dosyası değiştirme ile falan uğraşma.... biraz zahmetli ve bilmeyen birisi için karışıktır...

kur Windows 7 Ultimate sürümünü, aşağıdaki konudan da istediğin bir yöntemi kullan (benim tavsiyem BOOTMGR yada GRLDR Activation yöntemleri), bak rahatına :)

[quote]http://www.tnctr.com/topic/165125-4in1-oem-activation-7vista/page__p__966749#entry966749[/quote]

activation uygulamaları tarafımca hazırlanmıştır... herhangi bir sıkıntı yaşamayacağının garantisini verebilirim sana... :)[/b]

Edited by mephistooo2