Jump to content

Bilgisayar Açılıyor Görüntü Vermiyor

jackal300
 Share

Recommended Posts

Kardeş Remi Çıkar Tekrar Tak Olmasa Ekran Kartını Çıkar Anakartın Ekran Kartına Tak

[img]http://img339.imageshack.us/img339/8432/460492011128221324.jpg[/img]

Anakartınız Üzerinde Bu tarz Speaker varmı hani Bib Sesini Duygunuz birsey ?

Var ise Ondaki bib sesleri nedir ? Ona göre yönlendirim yok ise Takip denermisin
En kolay Bulma Yöntemi budur

Ramleri Silgi ile Sil temizle Yuvalarına Tam oturtarak tak
Ekran kartını iyice Sabitle Powerda sorun yok ise donanımlarında sorun ise acılması lazım

Edited by HakanAlbayrak

Anakartın Ekran Bölümüne Taktım Görüntü Yok Ram 2 Adet Var Yeniden Taktım Görüntü Yok İDE Kablolarını Yeni Aldım Değiştirdim Gene Görüntü Yok Açılıştaki Ses Gelmiyor O Yüzden Ekranda Gelmiyor Sadece Fanlar Çalışıyor ve Disket Sürücüsünün Işığı Sürekli Yanıyor Harddisk Işığıda Sürekli Yanıyor Bilgisayarın Önündeki Işık Yuvarlak Resim Olan Sarı Lamba Sürekli Yanıyor

bios Sıfırlamıyı Biliyorsan Sıfırla CMCMOS vardır Anakartın üzerinden Yada pille Sıfırlanıyorsa Sıfırla

Tüm donanımlara giden power Sata Ide Kablolarını cıkar anakart üzerindende cıkar öyle dene olmadı İşlemciye bak Fanını sök ısnıyormu hani devreye giriyormu ?

hiçbirisi olmadı Anakart üzerinden Şase yap Kısa devre yap Belki Düzelir. Genelde Bios Sıfırlama yöntemlerinden sorun olur kısa devre ile sorun düzelir.

[quote name='jackal300' date='04 December 2011 - 09:48 ' timestamp='1322992101' post='1123736']
Anakartın Ekran Bölümüne Taktım Görüntü Yok Ram 2 Adet Var Yeniden Taktım Görüntü Yok İDE Kablolarını Yeni Aldım Değiştirdim Gene Görüntü Yok Açılıştaki Ses Gelmiyor O Yüzden Ekranda Gelmiyor Sadece Fanlar Çalışıyor ve Disket Sürücüsünün Işığı Sürekli Yanıyor Harddisk Işığıda Sürekli Yanıyor Bilgisayarın Önündeki Işık Yuvarlak Resim Olan Sarı Lamba Sürekli Yanıyor
[/quote]

Senin sorunun biostan kaynaklanıyor olabilir.Öncelikle bios bilgilerini eski haline getirmek için Ekran kartında bulunan bios pilini çıkart ve kasanında elektrikli bütün fişlerini sök.5-10 dk beklet,tekrar tak.Yine dıt sesi duymaz pc'in açılmazsa biosun çökmüş demektir.Anakartını yenileyeceksin.
Ekran kartı demişim Anakart olacak.Bios pili ana kartta.

Edited by savran

[quote name='jackal300' date='04 December 2011 - 10:11 ' timestamp='1322993476' post='1123752']
biosu sıfırlıyam şimdi kısa devre nasıl olcak
[/quote]

Ana kart üzerindeki (50 kr. büyüklüğündeki) bios pilini çıkart.Kasanın bütün elektrik aksamlarınıda sök.5-10 dk bekle,tekrar tak.Pc açılırken Dıt şeklinde Bios sesi gelmiyor ve açılmıyorsa biosun çökmüştür.Yeni bir Anakarta ihtiycın var demektir.

HakanAlbayrak Bey,

Burada bir çok kullanıcı arkadaşa öneriler de bulunmuş zaten ben yine aynı şeyleri yazmak istemedim. Ben farklı bi öneri de bulundum. Yapar yapmaz kendi bileceği birşey,Hem anakart bir kez bu hataya düştüyse hiç uğraşmaya gerek yok bence, bu gün düzelse yarın yine arıza vericeğine eminim. Hem vakit nakittir. Vaktini boşa geçirmesine gerek yok.

kardeş VGA monitör portunun kablosunda bi sorun olabilir..... bilgisayar açılıyor görüntü gelmiyo ama sesli uyarı mesajı veriyosa RAM arızalı olmalı.....oda değilse anakarta elektrik geliyor ama mönitöre görüntü gelmiyosa işlemcini başka bilgisayarda dene çalışıyosa sorun anakarttadır çöpe atmalısın :dribble: :dribble: :dribble: :yahoo:

• 1 ay sonra...