Jump to content

Bilgisayarımın Kapağını Kapatınca Sapıtması

ulashoca41
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımın ekranını kapatınca güç seçeneklerinden hiç bir şey yapma ayarlı olmasına rağmen kapağı kapatınca ekran çözünürlüğü değişiyor ve yeni bir aygıt takıp çıkarmış gibi windows sesleri geliyor kapağı açtığımda ise masaüstündeki simgelerin yeri değişebiliyor ekran kartı nvidia var format atmadan önce böyle bir sorun yokken şimdi olmaya başladı ekran kartı denetim masasından filan ayar mı yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

kardeş monitorunu pnp yani tak çalıştır olarak görünüyor sorun ayarlarda ekran kartının denetim masasına bak bi orda olabilir veya aygıt yoneticisi monitorler genel pnp monitore sağtık sürücü güncelleştir.. olmassa bide ekran kartını tekrar yükle.. bi bak bakalım yardımcı olur umarım.

makineyi 2 bucuk senedir kullanıyorum ekran kartı harici 9600gs m nvidia ekranda bir titreşim olmuyor seyfi senin dediğinede gelirsem ilk aldığımda vista yüklüydü zaten win7 beta çıktığından beri win 7 kullanıyorum o zamandan beri böyle bir sorun yoktu yinede sağolun umarsadınız için

• 4 hafta sonra ...

[b]1. sana dedıklerımı tek tek yap

2. ekran kartının drıverını sil
drıverını sıldıkten sonra yenı ekran kartının dırıverını guncel sıtesınden ındır nvıdıa yada ati redeon ve benzerı gıbı

3.ekran kartını ındırıp yukledıkten sonra fremework 2.0 fremework 3.0 fremework 4.0 bunları kesın yukle

4.) dx 9.0 dx 10.1 dx 11 dıreck bunlarıda dedıgım sekılde yukle

not : bılgısayarının ozellıklerı ıyı ıse fremework 2.0 pc yuklemez bunun ıcın panık yapma :)) dedıgımı uygularsan cok rahat bır sekılde sorun ortadan kalkar ve ayrıyetten oyunlarınıda sorunsuz oynarsın ...[/b]

farzet ki sorun ortadan kalkmadı win 7 sp1 64 bit yenıden yuklemenı tavsıye ederım...

Edited by MX--DJMELIH

sorunu çözdüğüme dair cevap yazmıştım buraya ama neyse kablolarla alakalı değil başka kapak nasıl takayım ayrıca dizüstü bilgisayar :D nvidia ekran kartımın eski driverini yükleyince düzelmişti sorun djmelih senin dediklerine bakacağım dostum sağolasın

[quote name='MX--DJMELIH' date='10 January 2012 - 00:46 ' timestamp='1326149161' post='1138262']
[b]1. sana dedıklerımı tek tek yap

2. ekran kartının drıverını sil
drıverını sıldıkten sonra yenı ekran kartının dırıverını guncel sıtesınden ındır nvıdıa yada ati redeon ve benzerı gıbı

3.ekran kartını ındırıp yukledıkten sonra fremework 2.0 fremework 3.0 fremework 4.0 bunları kesın yukle

4.) dx 9.0 dx 10.1 dx 11 dıreck bunlarıda dedıgım sekılde yukle

not : bılgısayarının ozellıklerı ıyı ıse fremework 2.0 pc yuklemez bunun ıcın panık yapma :)) dedıgımı uygularsan cok rahat bır sekılde sorun ortadan kalkar ve ayrıyetten oyunlarınıda sorunsuz oynarsın ...[/b]

farzet ki sorun ortadan kalkmadı win 7 sp1 64 bit yenıden yuklemenı tavsıye ederım...
[/quote]
ekran kartının güncel driverını kurunca bu sorun oluyor zaten ama dediklerini yaptım değişen bir şey olmadı ekranı kapatınca sanki usb takılmış gibi windows sesi geliyor kapağı kaldırınca usb çıkarılmış gibi yine windows sesi geliyor