Jump to content

Otomatik Katılımsız Kurulum Sistemi

Cyph3r
 Share

Recommended Posts

Otomatik Katılımsız Kurulum Sistemi - AUIS

Çalışmayı modifiye xp kurulumunda katılımsız programların isteğe göre kolayca değiştirilmesi ve seçmeli kurulum sağlanması için düşünmüştüm. KintaRo sayesinde böyle bir çalışma hazırladık. Projeyi aşağıdaki çalışmamda kullandım ama beklediğim ilgiyi görmedi nedense :rolleyes2:

http://www.tnctr.com/topic/179410-windows-xp-2011-tnc-design/

Bir arkadaşımızın isteği üzerine apz dosyasıyla beraber paylaşalım artık dedim.
AUIS, xp çalışmasında kullanılmak için tasarlandığından CD anadizininde bulunan TNC-T13 ve TNC-WPI klasörleri içindeki katılımsızları tanır. Aynı mantıkla istediğiniz tüm sürücülerin anadizininde bu klasörleri oluşturursanız AUIS içindeki katılımsızları tanıyacaktır.

69lkF.jpg

[spoiler]xQTRm.jpg[/spoiler]

Özellikleri

- Sürücü anadizinindeki TNC-T13 ve TNC-WPI klasörlerine atılan katılımsız programları tanır ve listeler.
- Açıldıktan sonra 20 sn içinde işlem yapılmazsa oto. kapanır.
- Pencerenin herhangi biryerine tıklandığında geri sayım durur.
- Listedeki programdan istelen seçilipi Seçileni Kur a bastığınız zaman kuruluma geçer ve sırayla programları kurmaya başlar. Bu sırada alt kısımda hangi programın kurulduğu bilgisini gösterir.
- Kurulumların tümü bittiği anda oto. program kapanır.
- Program iki ayrı moddan oluşur. Hangi modda çalışıyorsanız sadece o penceredeki programlar kurulur. Modlar birbirinden bağımsızdır. (T13 Mode 13. dakikada sorunsuz kurulan katılımsızlar için, WPI mode 13. dkda sorun çıkaran ancak windows kurulduktan sonra çalışan katılımsızlar için düşünüldü.)

:download1: .apz
http://yadi.sk/d/1Q8mlocr2_jwj

:download1: .exe
http://yadi.sk/d/JQLdmzRp2_l53

Edited by TugruL
Linkler yenilendi

Flaş belleğin anadizininde TNC-T13 diye bir klasör oluşturup içine katılımsızları koyun, klasörün yanınada AUIS-TNCTR.exe yi atın çalışacaktır. Autorun.inf ile birde otomatik başlangıç yaptınmı süper bir program deposu olur :)

[quote name='LeOn.' date='28 December 2011 - 17:33 ' timestamp='1325086423' post='1133040']
[b]Benim t13'e attığım katılımsızların tümünü seçip kurdurtmama rağmen 1-2 tanesini kurdu. Gerisini kuramadı. Nedenini anlamadım. :D [/b]
[/quote]

Kuramadığın programlardan 2-3 tane gönder deneyelim.

[quote name='TugruL' date='28 December 2011 - 17:34 ' timestamp='1325086491' post='1133042']
Kuramadığın programlardan 2-3 tane gönder deneyelim.
[/quote]
tek tek seçince kuruyor.
CCleaner 3.14.1616 TR
WinRaR 4.10 Beta 5 TR
uTorrent 3.1 Build 26616 TR
K-Lite Mega Codec Pack 8.0.8
Gibi programları tümünü seçince kurmadı.
Programları T13 klasörüne atmıştım.Birdahaki sefere WPI klasörünü deniyeceğim.

[color="#0000FF"][b]TugruL - >[/b][/color] Çalışma şekli aynı sadece klasörler farklı. 3-4 tanesini upload edersen yarın deneyeyim, merak ettim...

Sınkıntı yok. Xp kurulumunda çalışması için tasarlandı zaten. 5 aydır formatlarda kullanıyorum çalışmayı. svcpack ile entegre edilip 13. dk da kurulan programlar aynen bu çalışma ilede kullanılabilir. Svcpack de olduğu gibi programları sırayla kurar ve en sonunda kapanır.

[quote name='LeOn.' date='28 December 2011 - 18:44 ' timestamp='1325087042' post='1133043']
tek tek seçince kuruyor.
CCleaner 3.14.1616 TR
WinRaR 4.10 Beta 5 TR
uTorrent 3.1 Build 26616 TR
K-Lite Mega Codec Pack 8.0.8
Gibi programları tümünü seçince kurmadı.
Programları T13 klasörüne atmıştım.Birdahaki sefere WPI klasörünü deniyeceğim.

[color="#0000FF"][b]TugruL - >[/b][/color] Çalışma şekli aynı sadece klasörler farklı. 3-4 tanesini upload edersen yarın deneyeyim, merak ettim...
[/quote]

Kullandığın katılımsız programların paketleme şekliyle alakalıdır bu bence.

[quote name='deniz55055' date='07 January 2012 - 15:57 ' timestamp='1325944622' post='1136855']
Paylaşım için öncelikle teşekkürler.
Bunun üzerinde nasıl oynama yapacağım yada Programları nasıl menüye ekleyip değişikler yapabilirim?
[/quote]
Nasıl oynama yapacam derken daha önce hiç AutoPlay Media Studio kullanmadım gibi bir anlam çıkarıyorum :huh: Eğer öyle ise soruya vereceğim cevap pek açıklayıcı olamayacak. İşe KintaRo nun konu anlatımları ile başlayın bence.
Hayır ben AMS biliyorum diyorsanız .apz dosyasını indirip istediğiniz şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Programları menüye ekleme gibi bir durum yok ayrıca. Disklerin anadizinindeki TNC-T13 yada TNC-WPI klsörlerine attığınız katılımsız programları otomatik olarak kendisi görür ve listeye ekler.
Daha fazla özelleştirme bilginize kalmış, bu sadece bir örnek...

• 3 hafta sonra ...

Ben basitçe xp de kullanmak için KintaRo'ya yaptırmıştım bunu. XP çalışması düşünmediğim için güncellemekte aklımdan geçmedi hiç. Vakit bulsam belki yeni şeyler eklenebilir ki şu sıralar AMS bile açamıyorum baya yoğunum.

[quote name='TugruL' date='24 January 2012 - 06:30 ' timestamp='1327386656' post='1145026']
Ben basitçe xp de kullanmak için KintaRo'ya yaptırmıştım bunu. XP çalışması düşünmediğim için güncellemekte aklımdan geçmedi hiç. Vakit bulsam belki yeni şeyler eklenebilir ki şu sıralar AMS bile açamıyorum baya yoğunum.
[/quote]
yeniden düzenlenmesi çok iyi olur program iconlarını göstermesi ,favoriler bölümü ,kategori vede programlar için açıklama bölümü gibi ...

Edited by 34ero

[quote name='34ero' date='24 January 2012 - 09:23 ' timestamp='1327389827' post='1145034']
yeniden düzenlenmesi çok iyi olur program iconlarını göstermesi ,favoriler bölümü ,kategori vede programlar için açıklama bölümü gibi ...
[/quote]

[b]Projenin Kaynak Kodları Geliştirme Amaçlı Veriliyor Zaten. Her Şeyi Bi Kişiden Beklemek Doğru Olmaz. Keşke Yeterli Vaktim Olsaydı da Sizler İçin Geliştirseydim.[/b]