Jump to content

Opera Katılımsız Kurulum Parametresi

Share

Recommended Posts

Meraba arkadaşlar. Opera katılımsız kurulum hazırlamak istediğimde ilk olarak dosyaları bir klasöre çıkarttım. Ussf ile parametresini bulmaya çalştım ama bulamadı. Opera'yı nasıl katılımsız hale getireceğimi veya Opera'nın katılımsız kurulum parametresini bilen var mı ? Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Konuyu yanlış yere açtıysam yönetimden özür diler, gerekli yere taşınmasını arz ederim.

[center]
[/center] Edited by TornadoEffect
Uygunsuz İçerik

autoit kodları var:

[code];Kurulum
FileInstall("Opera_1152_int_Setup.exe",@TempDir & "\$.tmp") ; Paketi Autoit içine alıyoruz
FileMove(@TempDir & "\$.tmp",@TempDir & "\temp.exe" ,1) ; Autoit içine aldığımız dosyayı Windows geçici klasörüne çıkarıyoruz.
RunWait(@TempDir & "\temp.exe /silent /launchopera 0 /desktopshortcut 1 /quicklaunchshortcut 1 /setdefaultbrowser 1 /allusers") ; Paketi çalıştıralım.
ShellExecuteWait(@TempDir & "\temp.exe", "/silent /launchopera 0 /desktopshortcut 1 /quicklaunchshortcut 1 /setdefaultbrowser 1 /allusers", "", "open", @SW_HIDE) ; Paketi çalıştıralım. (Alternatif Komut)

;Kurulum Tamamlandı.Sistem tepsisinden bilgilendirme yapalım.
opt("TrayMenuMode", 1)
TraySetIcon(@ProgramFilesDir & "\Opera\opera.exe") ; Bilgilendirme sırasında baloncukta görünecek program simgesi(Olmak zorunda değil.)
TrayTip("Opera 11.52.1100", "Kurulum Tamamlandı", 5, 4) ; Bilgilendirme baloncuğunun başlık ve mesaj bölümü. komut sonundaki 4 değeri üstteki komut kullanıldığında yazılır.
Sleep(5000) ; Scripti 5 saniye durdurarak baloncuğun görünmesini sağlıyoruz.
FileDelete(@TempDir & "\temp.exe") ; Kullandığımız dosyayı kaldıralım.
EXIT ; Scripti sonlandıralım.[/code]

[color="#2E8B57"]Umarım işine yarar.

[quote]Opera_964_en_Setup.exe /S /v"/qn CREATE_DESKTOP_ICON=1 CREATE_QUICKLAUNCH_ICON=1 CREATE_STARTMENU_ICONS=1 ALLUSERS=1"[/quote]

Kurulum bittikten sonra masaüstü, hızlı başlat, başlat menüsüne kısayolları atar.[/color]

Edited by register

[quote name='Kral__' date='07 January 2012 - 17:16 ' timestamp='1325949400' post='1136886']
hiç uğraşma hocam program filesteki klasörü al ve reg dosylarınıda al smart ınstall maker [türkçe] ile kolayca yaparsın parametreydi şuydu buydu diye uğraşmazsın anlatım istersen pm at ;)
[/quote]

Katılımsız kurulumlarımı her zaman SIM ile yapıyorum zaten. Dediğinizi de biliyorum ama ben yinede parametre ile kurdurmak istiyorum. Saygılar...

[quote name='Kral__' date='07 January 2012 - 17:16 ' timestamp='1325949400' post='1136886']
hiç uğraşma hocam program filesteki klasörü al ve reg dosylarınıda al smart ınstall maker [türkçe] ile kolayca yaparsın parametreydi şuydu buydu diye uğraşmazsın anlatım istersen pm at ;)
[/quote]
[b]:facepalm: Arkadaşım programların sadece program fileste dosyası regeditte girdisi yok.System32'de olan, driver klasöründe olan var.Senin dediğin gibi yaparsak program çalışmayabilir.Adamlar boşuna mı koymuş paremtre desteğini? O zaman koymazlar, al dosyaları paketle.Onun yerine git sfx yap.Bu senin dediğin şey repackten farksız hatta daha beter.[/b]

[quote name='g.a' date='07 January 2012 - 17:23 ' timestamp='1325949837' post='1136894']
[b]:facepalm: Arkadaşım programların sadece program fileste dosyası regeditte girdisi yok.System32'de olan, driver klasöründe olan var.Senin dediğin gibi yaparsak program çalışmayabilir.Adamlar boşuna mı koymuş paremtre desteğini? O zaman koymazlar, al dosyaları paketle.Onun yerine git sfx yap.Bu senin dediğin şey repackten farksız hatta daha beter.[/b]
[/quote]

Sizin konuşmanız biraz ağır oldu ama bende bu yüzden katılımsız kurulum parametresi ile kurmak istiyorum.

özür hocam ben sadece başka bir seçenek gösterdim tabi daha sağlam olur ama insanı yorar ayrıca yaptığım her katılımsız dosyasıda hiçbir sıkıntı veya bozukluk görmedim size kalmış sadece bir seçenek :) fazla dikkate alıncak zannetmedim :D

• 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...