Jump to content

Sizce Ram İ Nasıl Yükseltmeliyim ?

Share

Recommended Posts

[b]Merhaba Arkadaşlar Şuan Bilgisayarımda 2x2 4 GB Ram Var Ve Ben Bunu 8 Veya 6 Gb Yapmak İstiyorum Sizce 4x4 Mi Alim 2x2 Yi Satip Yoksa 2'nin Biri Kalsın 4 Alim 6 Yapim Hangisi Daha Ucuza Gelir Bide Bilgisayarım Çin Malı Hi Level Gibi Ramları Çalıştırmıyor Sizce Benim İçin Hangisi Daha Avantajlı Olur Bir Türlü Karar Veremedim Bütcem 100 Lira.

ANAKARTIM DDR3 PC HP 500B Microtower Anakartım Foxcon 2 Tane Ram Takma Yuvası Var.[/b] Edited by Secret.One

[quote name='yeniceli2001' date='11 January 2012 - 22:46 ' timestamp='1326314779' post='1139334']
dostum ramler DDRII mi DDR III mü hele bir yaz sonra pc nin marka ve modelini veya biliyorsan anakartının ram mhz aralığını ver ki milelt bir öneride bulunsun
[/quote]

Ramlarım DDR3 DMM HP 500B Microtower Pc Anakartım Foxcon 2 Tane Ram Takma Yeri Var.

[quote name='ummu66' date='11 January 2012 - 22:57 ' timestamp='1326315444' post='1139350']
anakartın 8 gb destliyor..ne amaçla kullangğını bilemem ama norml bi kullanm için 6gb yeterde artar.. :rolleyes:
[/quote]

Yani Ben Ev Kullanıcısıyı Fazla Bir Beklentim Yok Bir Bilgisayarcı Abimde 6 Yeter Diyor Kararsız Kaldım Bide 100 Lira Bütce Yetermi Acaba ?

[quote name='LeOn.' date='11 January 2012 - 23:03 ' timestamp='1326315793' post='1139363']
[font="Microsoft Sans Serif"][b]normal bir ev kullanıcısına 1 gb ram bile yetiyor :D boşuna para harcama.[/b][/font]
[/quote]

Aslında Haklı Olabilirsin Ama Tam Bir Hız Tutkunuyum :rolleyes2:

[quote name='LeOn.' date='11 January 2012 - 23:05 ' timestamp='1326315920' post='1139369']
[font="Microsoft Sans Serif"][b]Hız derken 4 gb zaten düşük bir miktar değil :D 6 veya 8 olunca bir hızlanma olacağını sanmıyorum :D [/b][/font]
[/quote]

Yani Bu Yeterde Artar Demek İstiyorsun Demi :shifty: Ama İleriye Dönüşük Para Varken Alsam İlerde Belki 8 Gb Ram Lazım Olur Diye Düşündüm :wacko:

4gb den daha fazla ram i ne yapacaksınız ssd niz yoksa ssd alın 4gb ram her pc ye yeter de artar bile
birde hız tutkunuyum demişsiniz ram pcyi hızlandırmaz ama ssd üç dört kat daha hızlandırır

Edited by yawuz58

[quote name='yawuz58' date='11 January 2012 - 23:19 ' timestamp='1326316765' post='1139379']
4gb den daha fazla ram i ne yapacaksınız ssd niz yoksa ssd alın 4gb ram her pc ye yeter de artar bile
birde hız tutkunuyum demişsiniz ram pcyi hızlandırmaz ama ssd üç dört kat daha hızlandırır
[/quote]
[font="Microsoft Sans Serif"][b]doğru söylüyor 1-2 gün önce bir sitede görmüştüm 140 liraya sıfır SSD disk vardı. Böyle birşey alsan daha iyi olur . [/b][/font]

Edited by LeOn.

[quote name='Secret.One' date='11 January 2012 - 23:00 ' timestamp='1326315637' post='1139359']
Yani Ben Ev Kullanıcısıyı Fazla Bir Beklentim Yok Bir Bilgisayarcı Abimde 6 Yeter Diyor Kararsız Kaldım Bide 100 Lira Bütce Yetermi Acaba ?
[/quote]
yeter mi değil bi ev kullacısı için artar bile.. :rolleyes:

Edited by ummu66