Jump to content

Windows Phone Hakkında...!

KenanK
 Share

Recommended Posts

[b]windows phoneli telefon almayı düşünüyorum fakat kafamda şöle bi soru var.. mesela aldığım telefon üzerinden win7phone 7.0 var ve ben bunu güncelleme çıktığında güncelleyebiliyormuyum.. mesela 7.5 veya 7.5 mango gibi.. güncellemeleri her wp7 yüklü aletler alıyormu yardımcı olursanız sevinirim..[/b]

Eskiden HP 6340 vardı bende. Ondaki sistem windows mobile 2003 idi. Güncelleme yapmak için eğer ROM kapasiten yeterliyse yeniden ROM yazılıyordu. Anlayacağın biçimde anlatmak gerekirse ROM'un bilgisayardaki karşılığı HDD olur. Diyelimki xp kullanıyorsun ve sen bu xp'yi format atarak windows 7 ye çeviriyorsun gibi düşün. :)

Windows phone telefon almanı önermem cok agır calısıyor HTC HD 2 kullandım bnde windows phone vardı cok agır andoid almanı öneririm Eger windows phone alıcaksan bilgisayardan güncelleye biliyorsun versiyonu yalnız eski sürümü silip tekrar yenısını yukluyorsun.Dedigin gibi online bi güncelleme olmuyor malesef.

bilgisayarda zune adlı program varmış.. onun üzerinden mesela telefonun rom 512mb genellikle hepsinin bu şekilde şuanda... zuneye bağladığımda sorunsuz yükler umarım :D arkadaşımda var HTC HD7 gayet bence süper bir alet.. aksine ben android kullandım çok yavaş geldi bana ondan sonra :D

[b]1ghz işlemci ve 512mb ram var.. :D zaten çoğunluk bu şekilde piyasada şuanda.. samsung focus yada htc 7 surround alma gibi bir olasılığım varda araştırma yapıyorum.. mesela samsung focus güncellendiğinde açılmama sorunu varmış.. 1 kaç kişiye denk gelmiş bu yüzden htc alma olasılığım daha yüksek... htc 7 surround alsam acaba güncelleyebilirmiyim 7.5e :D[/b]

[b]saolasın arkadaşım... bide öneri alabilirmiyim.. önereceğiniz bir tel varmı ama htc hd7 dışında... en yakın arakdaşımda var bendede olmasını istemiyorum aynı aleti hiç düşünmeden onu alacağım yanii..[/b]

[quote name='KenanK' date='19 January 2012 - 12:23 ' timestamp='1326968622' post='1142872']
[b]saolasın arkadaşım... bide öneri alabilirmiyim.. önereceğiniz bir tel varmı ama htc hd7 dışında... en yakın arakdaşımda var bendede olmasını istemiyorum aynı aleti hiç düşünmeden onu alacağım yanii..[/b]
[/quote]

Bu konuda öneri yapabilmek için iyi bir araştırma yapmak veya aynı ayardaki diğer cihazlar hakkında bilgi sahibi olmak gerek. Bu konuda ne desem yalan olur yanlış yönlendirme yapmak istemem.

windows phone 7 yi zune ile güncelleyebilirsin ayriyetten diğer romlarda var şuan üzerinde baya çalışılıyor rom büyük anlamda unlock edildi full unlock romlarda var ama her marka model için henüz çıkmadı hd2 yavaş demiş arkdaş hd2 benim şuan sahip olduğum telefon hd2de orjinal gelen rom windows bonile 6.5 dur.hd2 de android wp7 winmo hepsini kullandım bence arada hiç bi fark yok hız açısından hepsi aynı hd2 telefonda bidaha piyasaya gelmez istediğin işletim sitemiyle kullanabiliosun windows phone 7 ile androidi birliktede kullanabilirsin anlıycan telefon süper işletim sistemi olarak da windows phone da iyi androidin yeni güncellemesi ice cream sandiwichde kullanmak istediğin ğlatformu seç ona göe telefon önersinde bulanıyım he ben kafam eser android kafam eser windows kafam eser linux xp vb kullanırım telefonda diosan hd2 al :D platformlar hakkında bilgi almak istersende yardımcı olurum