Jump to content

Htc Desire S Almalı Mıyım?

XraicoN
 Share

Recommended Posts

Öncelikle herkese iyi akşamlar,
Arkadaşlar android işletim sistemli bir telefon almayı düşünüyorum.Biraz araştırdım ve Htc Desire S i gördüm ve hoşuma gitti fiyatı da 950 tl civarında.Sizce bu telefon beni en az 2 yıl götürebilir mi?Sizin başka önerdiğiniz bir telefon var mı?

Fiyat olarak en fazla 1000 tl verebilirim.

Bunlardan birini almaya bak. Değil iki yıl 4,5 yıl sorunsuz kullan. Benim favorilerim sırasıyla aşağıdakilerdir.
Aşağıdaki telefonlar HTC desire S den kat kat üstün telefonlar. Özellikle şu 3D özeelikli olanlara iyi incele. Git bir mağazaya kendi gözlerinle gör. 3D harika ötesi şahane.
HTC EVO3D:
[quote]http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-htc-evo-3d-cep-telefonu-fiyati,518782.html[/quote]

LG Optimus 3D:
[quote]http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-lg-optimus-3d-p920-cep-telefonu-fiyati,519449.html[/quote]

Sony Ericson Xperia Arc LT15İ:
[quote]http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-sony-ericsson-xperia-arc-lt15i-cep-telefonu-fiyati,453178.html[/quote]

HTC Desire HD:
[quote]http://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-htc-desire-hd-cep-telefonu-fiyati,430887.html[/quote]

[b]
[/b]

[b]
[/b]

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='XraicoN' date='22 January 2012 - 18:41 ' timestamp='1327257710' post='1144422']
Öncelikle herkese iyi akşamlar,
Arkadaşlar android işletim sistemli bir telefon almayı düşünüyorum.Biraz araştırdım ve Htc Desire S i gördüm ve hoşuma gitti fiyatı da 950 tl civarında.Sizce bu telefon beni en az 2 yıl götürebilir mi?Sizin başka önerdiğiniz bir telefon var mı?

Fiyat olarak en fazla 1000 tl verebilirim.
[/quote]
Slm ben de bu telefonu iki gündür araştırıyorum.Ben de sizin gibi boyutlarına ve tasarımına dikkat ediyorum.Bence HTC Desire S diğer HTC'lere göre en kibar telefon, diğerleri de güzel ama kaba geldi.Benim kafamı kurcalayan tek şey görüntülü konuşma
1.Bazı sitelerde görüntülü konuşma yok diyor
2.Bazı sitelerde görüntülü konuşma var diyor.Görüntülü konuşma için ön tarafta kamera var yani telefon görüntülü konuşma için donanımsal açıdan uygun diyenler var.
3.Bazı kullanıcı yorumlarında ise madem telefon görüntülü konuşmaya uygun O zaman ileri de yapılacak bir güncelleme ile görüntülü konuşma yapılabilir.
4.Bazı kullanıcı yorumlarına göre de Skeype ile şimdiden görüntülü konuşma yapılabilir.
5.Youtube da görüntülü konuşma yapılabildiğine dair video var.Ancak bu video da HTC Desire S kullanan kişinin görüntüsü karşıya gidiyor mu? emin değilim.
Not:Videoyu izlemek için youtube' HTC Desire S video call yaz.
Saygılar...

Edited by preveze

1000 tl ye kadar son çıkan sonyericsson xperia neo ve neo v, samsung galaxy w ve r. r donanım olarak daha üstün ve android 4 güncellemeside alacak ama 1300 tl nin üstünde teknosada. w sanırım android 4 güncellemesi almayacak alsaydı açıklandı belirtilirdi. ama yinede kesin konuşmayayım. bende neo veya neo v almayı düşünüyorum. tek eksiği şebeke üzerinden görüntülü görüşme yok şu an için sonradan yazılımla gelirmi bilmem. ama ses olarak s.e samsungdan her zaman iyidir. samsunglarda özellikle konuşma sesinde sorun varmış. samsung galaxy w baya iyi fiyat performans olarak ama onda da görüşme sesi sorunu olabiliyormuş. ya samsung galaxy r hepsinden iyi deniyor ama bir sürü şikayet okudum geçen araştırırken. yani senin aradğın özellikler önemli. ama şu da kesinki 800 mhz lik işlemci ile 1 ghz lik işlemci bir olmaz.

arkadaşların söylediği telefonlarda güzel ama onlar baya üst segmentte yani 1.300 ve üstüdür. mesela lg optimus 3 d geçen bir telefoncunun kendisinde vardı 1850 ye aldım dedi.

[quote name='Secret.One' date='22 January 2012 - 22:20 ' timestamp='1327270844' post='1144534']
Youtube İzleniyo mynet bilmiyorum
[/quote]

flash player yoksa nasıl izleniyor? canlı tv izlenebiliyormu internetten? birde kapsamlı veri içeren java web sayfaları açılıyormu? çoğu telefonda açılmıyorda.

[quote name='SyT.sN' date='23 January 2012 - 01:09 ' timestamp='1327273744' post='1144557']
[font="Tahoma"]İphone karıştırma hiç sen.Garantilimi almak istiyorsun yurt dışımı almak istiyorsun sıfırmı almak istiyorsun ikinci elmi a[/font]
[/quote]
Sifir almak istiyorum

[quote name='cyclone55' date='22 January 2012 - 19:40 ' timestamp='1327261246' post='1144456']
arkadasım ben kendim kullanıyorum hiç pişman olmadım on numara telefn
[/quote]
Sayın cyclone55,
Biraz telefon hakkında bilgi verir misin?
1.Telefonun ön tarafında kamera var mı? Varsa aktif mi?
2.Görüntülü konuşma var mı?
3.Malzeme kalitesi nasıl?
4.şarj konusunda sıkıntıları var mı?
5.Tavsiye eder misin?
Saygılar...

Edited by preveze

[quote name='abdülhey' date='23 January 2012 - 00:20 ' timestamp='1327270818' post='1144533']
ıphone da adobe flash player yok. youtube, mynet v.s videoları izlenebiliyormu?
[/quote]
Elbette hayır.
Sakin iphoneye bulaşma.

Sen şimdi telefonu hangi amaçla kullanacaksın.
Mesela bende ideos x5 var. 3.7 inch bana bu ekran yetmiyor. Htc desire s de 3.7 inch.
Eğer bol bol video izleyeceksen. Işlemci hızı, çözünürlük ve ekran boyutuna dikkat etmelisin.
3.7 inch bana çok küçük geliyor. Bunu kullandıkça anlıyorsun. Mesela 3.7 incg bazı oyunlarda sorun çıkarıyor. Gerçi burda ekrandan cok çözünürlük önemli ama.yinede bazı oyunlarda kenardan kırılmalar v.s oluyor.
Büyük ekrana zamanla alisiyorsun.

Edited by &ULTİMATE&

arkadaşlar biraz araştırdım ve yeni gelen motorola atrix i almaya karar verdim özellikleri de gayet iyi fiyatıda baya uygun isteyen bence bir baksın..

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/ceptelefonlari/Motorola-Atrix.aspx

http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonlari/motorola-atrix_02.044.1472.0003.htm

Edited by XraicoN

[quote name='XraicoN' date='24 January 2012 - 23:03 ' timestamp='1327439027' post='1145393']
arkadaşlar biraz araştırdım ve yeni gelen motorola atrix i almaya karar verdim özellikleri de gayet iyi fiyatıda baya uygun isteyen bence bir baksın..

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/ceptelefonlari/Motorola-Atrix.aspx

http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonlari/motorola-atrix_02.044.1472.0003.htm
[/quote]

Ben olsam motorolaya bulaşmazdım. Neden dersen?
1)Satarken zorluk çekebilirsin. Ucuza satabilirsin. Gerçi motoralayı Google satın aldı. Ama Türkiyede manıktığı biliyorsundur. Nokiadan şaşmazlar. Bilmezlerki Nokia İflasın eşiğine geldiğini :) O yüzden motorola hep gerilerde kalmıştır.
2)Alacağın motorola andorid froyo 2.2 işletim sistemi ile geliyor. Bu sistem çok eski. Çünkü ıce cream andorid 4 çıkmışken.. Aslında alacağın telefonda arayacağın en öenmli özellik. Üreticinin alacağın telefona ne kadar destek vermesi. Mesela Motorola için ice cream4 çıkacakmı? Bunları iyi araştırman lazım.
Ki benim sana tavsiyeettiğim telefonlara android 4 ıce cream güncellemesi yolda.

Tabi yine karar senin.
Ama alacağın elefonun mutlaka İce cream 4 güncellemesinin geleceğinden emin ol.
Kolay gelsin.

Edited by &ULTİMATE&

Ultimate'ye bende katılıyorum motorola alacagın telefonlarda son tercihin olsun huawei Markayıda düşünebilirsin.Hiç duymadıysan Eger Turkcell T10 ve T20 huawei'dir sadece ismi degişmiştir. Fiyatıda uygundur Cok saglam telefondur alanlardan hiç memnun olmayan görmedim şimdiye kadar. Ultimatenınde dedigi gibi Üreticinin telefona destek vermesi Su anda Android 4 Telefon seçicek. Her telefona yuklenmıyecek mesela 800-900 Tl telefona veriyorsun bir laptop parası neredeyse seçimini 1 kere yap 1 kere al hep kullan :) Ama HTC her zaman 1. tercihin olsun derim ^^

Edited by _AyhaN_

htc almayı bende düşündüm fakat motorola ayarındaki telefonları 1500 tl seviyesinde onun yerine 950 tl ye motorola tegra2 li bir cihaz almak bence daha mantıklı param olsa tabiki de Htc :) ayrıca motorolaya gingerbread gelmiş olması lazım android 4 te benim için o kadar sorun degil ama bu cihaza geleceğini düşünüyorum.