Jump to content

Firefox Kullanırken,nvidia'nın Yan Çizmesi.

umutcnakn
 Share

Recommended Posts

[b]Aslında bu sorunu sadece '' Mozilla Firefox '' kullanırken yaşıyorum.Tarayıcıyı açıp birkaç siteye girdiğimden bir süre sonra bu sorunla karşılaşıyorum,bu başlığı Google Chrome kullanarak açtım Chrome'dayken hiç bir problemimiz yok. Windows 7 kullanıcısıyım,bilgisayarım diz üstü 8 gb rami,i5 işlemcisi, nvidia gt540m'da ekran kartı var. Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

[/b]

[img]http://img845.imageshack.us/img845/8126/hataaa.png[/img] Edited by umutcnakn

aynı sorun bende de var sorun mozilladan kaynaklanıyor. Cok fazla ram ve ekran kartı kullandıgı için kısa süreli ekran siyah olup tekrar gelıyor ve sorun 3 senelik mozilla hastasıydım yalnız 1 hafta once bıraktım chromeye geçtim mecburen bende mozilla 10. sürümü cıkarcak bu ay sonu oda kotuyse terk edicem mozillayı bnce sende benı bi dinle 1-2 hafta chromeyı kullan sorun kasma derdi kalmaz.

casper0007: Dediğini aynen uyguladım bilgisayarda Firefox'a ait hiçbir veri kalmadı ardından tekrar kurdum ama maalesef yine aynı hatayla karşılaşıyorum. Tekrar kurduğum Firefox'da da hiç bir eklenti yok.

_AyhaN_: Firefox'dan vazgeçmek kolay mı ya,opera hoşuma gitmiyor ama illa da vazgeçmek zorunda kalırsam Chrome ile kaldığım yerden devam ederim.

Açıkcası Firefox'dan vazgeçmek istemiyorum bu sorunun kesin bir çözümü var mı ? İnternet de araştırıyorum ama kesin bir çözüm yoluna ulaşamadım,yardımlarınızı bekliyorum . Şimdiden teşekkürler

Edited by umutcnakn

Donanım hızlandırmasını devre dışın kılın. Halen sorun devam ederse birde Aurora ve PaleMoon'u deneyin (ikiside neticede optimize edilmiş Firefox sürümleri) Firefox'u kaldırmayı unutmayın bu arada :D

Aurora güncel sürüm

[quote][code]http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-aurora-l10n/firefox-11.0a2.tr.win32.installer.exe[/code][/quote]

Pale Moon güncel sürüm

[quote][code]http://moonchild.macleod-web.net/palemoon/release/palemoon-9.1-installer.exe[/code][/quote]

Edited by pcusta_99

bak bnde vazgeçemedim son 3 ay içerisinde herşeyde donuyordu en ufak bi video için bile donuyordu biide senın hatan 2 saatte 1 oluyordu artık sinirlendim chromeye geçtim bnde ama inşallah kısa sürede düzelir çünkü firefoxsuz bir bilgisayar tam olarak bilgisayar olamamıs demektir :D bnde vazgemıyorum bu ay sonu 10 gelcek bakalım düzelirse devam edicez :)

yaklaşık 1 aydır
x64 sistemler için çıkan waterfox ve nvidia 285.62 driverını kullanıyorum
şimdiye kadar çökme, hata pek rastlamadım tek sıkıntısı waterfox un türkçe dil desteğinin olmaması.

not:bi ara bende de başka durumlarda benzer şekilde aynı hatayı veriyordu, asusun bios update'i, intel en son driverı ve nvidia nın en son driverıyla çözmüştüm.

Edited by qwerty1986

[quote name='umutcnakn' date='28 January 2012 - 18:46 ' timestamp='1327776371' post='1147316']
[b]Aslında bu sorunu sadece '' Mozilla Firefox '' kullanırken yaşıyorum.Tarayıcıyı açıp birkaç siteye girdiğimden bir süre sonra bu sorunla karşılaşıyorum,bu başlığı Google Chrome kullanarak açtım Chrome'dayken hiç bir problemimiz yok. Windows 7 kullanıcısıyım,bilgisayarım diz üstü 8 gb rami,i5 işlemcisi, nvidia gt540m'da ekran kartı var. Yardımlarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler

[/b]

[img]http://img845.imageshack.us/img845/8126/hataaa.png[/img]
[/quote]

Arkadasım Driveri Değiştir aynı sorun bende de vardı nvidia değiş geforce sitesinden indir kur problem düzelir bende düzeldi....

[quote name='qwerty1986' date='29 January 2012 - 00:33 ' timestamp='1327790006' post='1147463']
waterfox un türkçe un dil desteğinin olmaması.[/quote]
[center][b]waterfox'un türkçe desteği var. [/b][/center]

Edited by LeOn.

Araçlar>seçenekler>gelişmiş>Genel kısmında donanım ivlemesini devredışı bırakın.. bu sorun olmucaktır..:) ayrıca gt540 m kullanıyorsanız ekran kartı sürücünü güncellemenizi öneririm..beta sürümü(her ekran kartıyla sağlıklı çalışmıyor ama) http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us option 3 bölümünde..:) beta sürüm 290.53 en güncel driver..

Edited by RaZoRWounD