Jump to content

Windows 7 Dvd İsoya Çevirme Anlatımı

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

[center][size="6"][color="#FF0000"][b]WİNDOWS 7 DVD İSOYA ÇEVİRME ANLATIMI[/b][/color][/size][/center][center][size="6"][color="#FF0000"][b]
[/b][/color][/size][/center][center] [/center][center][size="5"][color="#0000ff"]Herkese iyi günler arkadaşlar size ufak bir video hazırladım.Umarım birazcık olsada faydası olur[/color][/size][/center][center] [/center][center] [/center][center][size="6"][color="#ff0000"][b]İÇERİK[/b][/color][/size][/center][center] [/center][center] [/center][center][size="5"]WİNDOWS 7 DVD İSO ya çevirme olayı nasıl olur bunu anlatıcağım[/size][/center][center][size=2]
[/size][/center][center] [/center][center][size="5"][color="#ff0000"][b]GEREKENLER[/b][/color][/size][/center][center][size="5"][color="#ff0000"][b]
[/b][/color][/size][/center][center] [/center][center][size="5"]*iso çevirici [/size][/center][center][size="5"]*boot.img[/size][/center][center][size="5"]*windows 7 dvd dosyaları[/size][/center][center] [/center][center] [/center][center] [/center][center][img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/d6zwp.jpg.png[/img][/center][center]
[/center][center]
[/center][center][size="4"][color="#2f4f4f"][code]http://www.mediafire.com/?9966kk90uspfnd3[/code][/color][/size][/center][center] [/center][center] [/center][center] [/center][center][color="#2f4f4f"][size="2"][media]http://www.youtube.com/watch?v=fdGtO8BkjM8[/media]
[/size][/color][/center][center][color="#2f4f4f"] [/color][/center][center][color="#2f4f4f"] [/color][/center][center] [/center][center][b][u][size="5"] [/size][/u][/b][size="6"][color="#008000"][b][u]SADECE BİR TEŞEKKÜR YETER[/u][/b][/color][/size][/center][center][size="6"][color="#008000"][b][u]
[/u][/b][/color][/size][/center][center][color="#008000"][size=2][b][u]
[/u][/b][/size][/color][/center] Edited by lavigne-61

[quote name='kral1122' date='31 January 2012 - 18:16 ' timestamp='1328026610' post='1148735']
eline sağlık çok güzel birşey sorcağım iso çevirici program fark eder mi?power iso olur mu?
[/quote]

Power isoda olur fakat hiç denemedim onla daha doğrusu denedimde sorun yaşadım benim paylaştığım program hem bedava hemde her pc de çok rahat hafif çalıştırabileceği programdır [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/happy.gif[/img]

[quote name='lavigne-61' date='31 January 2012 - 18:18 ' timestamp='1328026738' post='1148737']
Power isoda olur fakat hiç denemedim onla daha doğrusu denedimde sorun yaşadım benim paylaştığım program hem bedava hemde her pc de çok rahat hafif çalıştırabileceği programdır [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/happy.gif[/img]
[/quote]

eyvallah sağol güzel çalışma bana lazımdı

benim bir sorum var videonun aynısını yaptım boot.img dosyasını bende olan win7 den aldım img dosyasını aldığım win 7 yi iso yapacaktım yine aynı klasör ama olmadı senin dosyayı indirdim onda oldu sorun nerede acaba?nerede yanlış yapıyorum

[quote name='kral1122' date='31 January 2012 - 19:15 ' timestamp='1328030159' post='1148781']
benim bir sorum var videonun aynısını yaptım boot.img dosyasını bende olan win7 den aldım img dosyasını aldığım win 7 yi iso yapacaktım yine aynı klasör ama olmadı senin dosyayı indirdim onda oldu sorun nerede acaba?nerede yanlış yapıyorum
[/quote]

windows 7 dvd i.çinde boot.img dosyası var mı ki bi yolunu gösterirmisin resimli
yok diye biliyorum çünki boot.img gözükmez dosya olarak o dvd başlangıçta okuması için gereken yazılımdır

[quote name='lavigne-61' date='31 January 2012 - 19:19 ' timestamp='1328030343' post='1148782']
windows 7 dvd i.çinde boot.img dosyası var mı ki bi yolunu gösterirmisin resimli
yok diye biliyorum çünki boot.img gözükmez dosya olarak o dvd başlangıçta okuması için gereken yazılımdır
[/quote]

pardon çok özür diliyorum yanlış okumuşum o yüzden sıkıntı çıkmış tekrar pardon

xp için yapmak isteyen varsa boot dosyası lazım olan varsa

[code]https://rs786tl.rapidshare.com/#!download|786tl2|336445781|boot.bin|2|R~6FD6BB12B9534AFE4D8EE3C6EEA7F730|0|0[/code]

geriye kalan işlemler buradaki gibi zaten

Edited by kral1122

• 1 yıl yıl...

Yazıya bakmadan söylüyorum...

DVD'nizi takın..
UltraIso kurun ve açın.
Dvd yi gösterip iso kalıbı olarak kaydet diyin 15-20 dk.ya iso kalıbı olarak kaydolacaktır.Ve hiç bir şekilde boot önyükleme bozulması olmayacaktır.

şahsen ben kendim böyle yapıyorum diyelim bi arkadaş benden win7dvd istedi bende kini veremem ama boş bi dvd ye kopyalamak lazım ama normal dosya atarak  kopyalarsak.format atma esnasında önyükleme yani boot olmaz."cd den veya dvdden onyukleme icin bi tusa basin" yazisi cikmaz..Bunun icin ustte anlattigim sekli yapin..

Yazıya bakmadan söylüyorum...

DVD'nizi takın..
UltraIso kurun ve açın.
Dvd yi gösterip iso kalıbı olarak kaydet diyin 15-20 dk.ya iso kalıbı olarak kaydolacaktır.Ve hiç bir şekilde boot önyükleme bozulması olmayacaktır.

şahsen ben kendim böyle yapıyorum diyelim bi arkadaş benden win7dvd istedi bende kini veremem ama boş bi dvd ye kopyalamak lazım ama normal dosya atarak  kopyalarsak.format atma esnasında önyükleme yani boot olmaz."cd den veya dvdden onyukleme icin bi tusa basin" yazisi cikmaz..Bunun icin ustte anlattigim sekli yapin..

Öyle de yapabilirsin ama boot olmaz. UltraISO'dan CD/DVD'nin boot dosyasını al. Sonra yeni bir proje aç. Projeye CD/DVD boot dosyasını yükle. Sonra dosyaları at ve kaydet. Bu işlem benim verdiğimin uzun olanı. Benim verdiğim işlem 5 dk'da iso oluşturuyor...