Jump to content

Windows 7 Hal.dll Hatası Alıyorum

fred0m
 Share

Recommended Posts

istersen siteyi vereyim sen kendin indir çok tanınan bilinen bir site,

[code]http://www.dll-files.com/[/code]

arama bölümüne yaz hal.dll diye ister indirirsin istersen indirmezsin senin bileceğin iş

ayrıca tnctr.com daki insanlar yardım amaçlı burda bende öyle senin bilgisayara zararlı dosya göndercemde elime ne geçecek?

Edited by kral1122

Açamıyorum . Bakın Şöyle Anlatim Size Bilgisayarı Açıyorum . Açıldığında işletim sistemi ekranında 2 tane windows 7 birtanede önceki windows sürümü çıkıyor . Ben Bu 2 tane dediğim windows 7 lerden hangisine tıklarsam tıklayim kurtarma konsolu geliyor ama Orada ne yapacağımı bilemiyorum . Önceki windows sürümü dersem hal.dll hatası alıyorum . Usb Den Mini Xp ile açtım hal.dll dosyanı değiştirdim gene aynı hatayı veriyor ve hiç bir şekilde açamıyorum.

Edit : Kral Kardeş Sana Lafım Yok Zaten Ben Böyle Dosya Değiştirme İşlemlerine Pek Güvenemiyorum

Edited by fred0m

[quote name='fred0m' date='09 February 2012 - 19:25 ' timestamp='1328808354' post='1152836']
Açamıyorum . Bakın Şöyle Anlatim Size Bilgisayarı Açıyorum . Açıldığında işletim sistemi ekranında 2 tane windows 7 birtanede önceki windows sürümü çıkıyor . Ben Bu 2 tane dediğim windows 7 lerden hangisine tıklarsam tıklayim kurtarma konsolu geliyor ama Orada ne yapacağımı bilemiyorum . Önceki windows sürümü dersem hal.dll hatası alıyorum . Usb Den Mini Xp ile açtım hal.dll dosyanı değiştirdim gene aynı hatayı veriyor ve hiç bir şekilde açamıyorum.

Edit : Kral Kardeş Sana Lafım Yok Zaten Ben Böyle Dosya Değiştirme İşlemlerine Pek Güvenemiyorum
[/quote]

bak kardeş bi sitede okudum alıntıdır..belki işine yarar.....

Sorun boot.ini dosyasında bir sorun olduğu için ortaya çıkmış.
Çözümde ise bilgisayarı Windows XP Cd'si ile başlatıp "Hoşgeldiniz" ekranında "R" tuşuna basarak Kurtarma Konsolu'nu açtım.
Orada önce önyüklemeyi seçtim. (1 yazıp enter'a bastım)
Sonra yönetim şifresini girmemi istedi. (Yönetici parolası olmadığı için sadece enter'a bastım)
Komut istemi ekranı başladı. Burada önce bootcfg /list yazıp enter'a bastım. boot.ini dosyasının bulunmadığını söyledi. (!! boot.ini silinmiş :( !!)
Sonra bootcfg /rebuild yazıp enter'a bastım. Burada sistemde yüklü işletim sistemlerini taradı.
Sonuçta aşağıdaki yazı çıktı:
Toplam Belirlenen Windows Yüklemeleri: 1

"
[1] C:\Windows
Yükleme önyükleme listesine eklensin mi? (Evet/Hayır/Tümü)
"

Bundan sonra e yazıp enter'a bastım.Sonra aşağıdaki yazı çıktı:

"
Yük Tanımlayıcıyı Girin
"

Burada işletim sisteminin adını yazmak gerekiyor. (Microsoft Windows XP Professional veya Microsoft Windows XP Home Edition) Yazıp enter'a
bastım. Ekranda aşağıdaki mesaj çıktı:

"
OS Yükü seçeneklerini girin
"

Burada /fastdetect yazıp enter'a bastım. Sonra exit yazıp enter'a bastım. Bilgisayar yeniden başladı ve açıldı.

Bundan sonra bilgisayardaki MS Office 2003, Adobe Reader 8, Kaspersky Anti-Virus 6, Babylon 6, Windows Live Messenger programları hata verdi.
Bu programları kaldırıp tekrar yükledim. Adobe Photoshop CS2 ve Quicktime Player 7 aktivasyonları yeniden istedi. Ayrıca kullanıcı
resmim de görünmedi. Bunları da düzeltince bilgisayar eski haline döndü.

Bu Komutlar bende hata veriyor nedense dostum . Şöyle Bir Yöntem Buldum Umarım Olur . Mini Xp ile açtım yeni bir bölüm yarattım şimdi windows 7 yi oraya kuruyorum kurulum bittiğinde hata veren dosyalara ordan alıp eski windows klasörüne atacam . İlgin İçin Teşekkür Ederim Umarım Bu Yapacağım İşlem Olur

Bu adresteki Taşınabilir Windows 7 yi kullanabilirsin istersen

[codebox]http://www.tnctr.com/topic/183047-cdden-calythan-windows-7-pe/[/codebox]

Bu da Windows 7 Ultimate sistemimde System32 den aldığım dll

[codebox]http://yakup.comule.com/hal.rar[/codebox]