Jump to content

Nvidia Geforce Gt 520 M

esaka
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar altını cizerek söylüyorum boş kuru tavsiyeler vermeyin yapıla bilicek her şeyi yaptım ama bir türlü entegreyı saglayamıyorum

notebook acer 5742g
ekran kartı nvdia geforce gt520m
ayrıntı PCI/VEN_10DE&DEV_1050&SUBSYS_04881025

sitesinde sadece vista ve 7 ninkiler var bana xp sürücüsü yada aynı inf li bişiy lazım bunu yedirmeliyim yardımlarını bekliyorum

acerin yayinladığı sürücüler harici hiç bir şekilde kuramazsın.. zaten nvidia ve acerin sitelerine ii bakarsan orada belirtilmiş.. kurulumun imkansız olduğunu.. çift ekran kartlı sanırım.. ya inteli kuracaksın yada bir şekilde biostan yada harici bir yolla onboard yani intal ekran kartını kapatacak öyle kuracaksın.. nvidiadan driver çekmen hiç bir işe yaramaz.. illa ki acer yayınlayacak

acerin yayinladığı sürücüler harici hiç bir şekilde kuramazsın.. zaten nvidia ve acerin sitelerine ii bakarsan orada belirtilmiş.. kurulumun imkansız olduğunu.. çift ekran kartlı sanırım.. ya inteli kuracaksın yada bir şekilde biostan yada harici bir yolla onboard yani intal ekran kartını kapatacak öyle kuracaksın.. nvidiadan driver çekmen hiç bir işe yaramaz.. illa ki acer yayınlayacak

aynı ekran kartına sahip Samsung rv520 kullanıyorum Ama Driveri direk nvidia dan çektim ve kurdum sorunsuz ama Tabi windows 7 kullanıyorum

[quote name='srkngncy' date='09 February 2012 - 16:57 ' timestamp='1328806648' post='1152815']
[/quote]

evet kardeşim çift ekran kartı birisini yükledi intel hd grafik diyor diğeri standart vga ünlem işareti var ama inf i aynı olan bir driver ile kandıra bilirim diye düşüünüyorum pc yi

[quote name='adsiz661' date='09 February 2012 - 16:59 ' timestamp='1328806794' post='1152816']

aynı ekran kartına sahip Samsung rv520 kullanıyorum Ama Driveri direk nvidia dan çektim ve kurdum sorunsuz ama Tabi windows 7 kullanıyorum
[/quote]

bunu biliyorum yukarıdakı mesajlarımda belirttim bana xp de lazım arkadaşlar driver esay ile tarattım birisini buldu ama diğerini bulamadı
[img]http://b1202.hizliresim.com/u/9/2kug1.jpg[/img]

Edited by esaka

öncelikle çift ekran kartlı laptoplarda söyle bir sorun var eğer İntel ekran kartının 02.03.2011 (8.813.3.1000) sürümünün üstünü yüklersen nwdia driveri onu kabul etmiyor ve sorun oluşturuyor. Bu driver ile kendi ekran kartı driverini kurmayı dene olmazsa notebook check sitesinden senin laptopunla aynı ekran kartına sahip olan başka marka laptopların driverlerini de deneyebilirsin laptopların kendi sitelerinde çift ekran kartlı laptoplar için yayımlanan driverler genellikle her iki ekran kartı driverini de içerdiği için uyumlu oluyor ama eğer intel veya nwdianın sitesinden indirmeyi denediysen bu uyumu oluşturman zor ama önerim başta da dediğim gibi 02.03.2011(8.813.3.1000) driverini kurarsan nwdia da onu tanır muhtemelen. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

[quote name='valinor61' date='09 February 2012 - 17:34 ' timestamp='1328808859' post='1152840']
öncelikle çift ekran kartlı laptoplarda söyle bir sorun var eğer İntel ekran kartının 02.03.2011 (8.813.3.1000) sürümünün üstünü yüklersen nwdia driveri onu kabul etmiyor ve sorun oluşturuyor. Bu driver ile kendi ekran kartı driverini kurmayı dene olmazsa notebook check sitesinden senin laptopunla aynı ekran kartına sahip olan başka marka laptopların driverlerini de deneyebilirsin laptopların kendi sitelerinde çift ekran kartlı laptoplar için yayımlanan driverler genellikle her iki ekran kartı driverini de içerdiği için uyumlu oluyor ama eğer intel veya nwdianın sitesinden indirmeyi denediysen bu uyumu oluşturman zor ama önerim başta da dediğim gibi 02.03.2011(8.813.3.1000) driverini kurarsan nwdia da onu tanır muhtemelen. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.
[/quote]
evet gerçekten mantıklı bir cevap aldım ben bunu denerken başka tavsiyesi olan yada 02.03.2011 (8.813.3.1000) linkini verebilicek bir arkadaş varmı point blank oynucam mağdurumda mağdurum :)

yaptıgım aşamalar
1
[img]http://c1202.hizliresim.com/u/c/2m9km.jpg[/img]

olmuyor sonra

2
[img]http://d1202.hizliresim.com/u/c/2m9kp.jpg[/img]

yemiyor sonra

3
[img]http://d1202.hizliresim.com/u/c/2m9kr.jpg[/img]

4
[img]http://a1202.hizliresim.com/u/c/2m9l4.jpg[/img]
zorla yükle dediğimde
model olarak buluyor sonra takılıyor bir dosya soruyor var olmasına ragmen ilerlemiyor ?

[quote name='tutuklu8' date='11 February 2012 - 01:33 ' timestamp='1328924004' post='1153379']
[codebox]http://us.download.nvidia.com/Windows/295.51/295.51-desktop-winxp-32bit-english-beta.exe[/codebox]

birde bunu deneyebilirmisin
[/quote]

hafta sonu site üyemiz f_s_m nın yanına gıttım bu arkadaşımınız vermış oldugu drıver xp de çalışıyor tam ferforman verıyor aldıgım hatanın kaynagı dosya ısmının uzun olmasıymış bay f_s_m yenı bır klasor acıp adını "a" dedi ve driver ları kopyaladı sonrada oldu bıttı tum ılgınıze teşekkurler

• 7 ay sonra...

[quote name='esaka' timestamp='1329610868' post='1157148']
hafta sonu site üyemiz f_s_m nın yanına gıttım bu arkadaşımınız vermış oldugu drıver xp de çalışıyor tam ferforman verıyor aldıgım hatanın kaynagı dosya ısmının uzun olmasıymış bay f_s_m yenı bır klasor acıp adını "a" dedi ve driver ları kopyaladı sonrada oldu bıttı tum ılgınıze teşekkurler
[/quote]

Aynı marka model bilgisayarda aynı işletim sisteminde aynı sorunu bende yaşıyorum [img]http://www.tnctr.com//public/style_emoticons/default/smile.png[/img] rica etsem çözüm olan dosya için zipleyerek link paylaşırmısın?

Edited by Azemet