Jump to content

Hdd Den Windows 7 Ultimate Den Home Basic Kurma?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar dvd okuyucum bozuk o yüzden windows 7 sp1 i harddiskten kuruyorum. bende windows 7 ultimate sp1 var içeriğini bir yere çıkartıp kuruyorum.

fakat benim aero özelliği tutarsız çalışıyor ve uyku moduda çalışmıyor aero çalışmadığı zaman. olasılıkla ekran kartında veya sürücüsünde hata var. sürücü son sürüm gerçi. işte bu yüzden bu win 7 ultiamte sp1 ile yine hdd den home basic sürümünü kurmak istiyorum. nasıl kurabilirim? şu ei.cfg dosyasını silerek denedim kurulumda sürüm seçme yine gelmedi.(power iso ile ei.cfg yi silip kaydettim.) evet yapabileceğim ne var home basic sürümünü bu şekilde kurmak için? saolun. Edited by abdülhey

[b]İsonu Kendin İndirirsin Biyerden Gerisi Böyle : [/b]

[img]http://img23.imageshack.us/img23/1525/cronaldont6.jpg[/img]

[img]http://img600.imageshack.us/img600/3733/cronaldont61.jpg[/img]

[img]http://img805.imageshack.us/img805/7478/cronaldont62.jpg[/img]

Sonra Res Atıcak Orda Windows Setup a Tıklicaksın Kurmaya Başlicak

YÜKLEME İŞLEMİ [YAZILI ANLATIM]
1. Program dosyası ve Windows 7 Kurulum dosyalarını direkt D: veya E: diskinize çıkarın.
2. Programı çalıştırıp, "NT6 HDD Yükleyici Mod 2" seçeğini seçin.
3. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp kurulumu gerçekleştirin.

Download :

[code]http://hotfile.com/dl/131909176/1f6e17d/CRonaldoTRv287.rar.html[/code]

arkadaşlar galiba anlatamadım. kurulumu yapıyorum sorun o değil. windows 7 sp1 ultimate içeriği var onu dediğiniz gibi yapıyorum. orda sorun yok. ben bu win 7 ultimate içeriği ile home basic sürümünü nasıl kurarım onu soruyorum.

dediğim gibi power iso ile kurulumda sürümlerin hepsi çıksın diye ei.cfg dosyasını silip kaydediyorum ve boş olan e: sürücüme bunu çıkartıp kuruluma başlıyorum ama sürüm seçenekleri gelmiyor yine. yani home basic gelmiyor onu kurmak istiyorum. aero bende iyi çalışmadığından ve uyku modu nu çok kullandığımdan uykuda çalışmıyor aero çalışmayınca.

• Editor

Abdulhey elindeki iso dosyası orjinalmi modifiyemi büyük ihtimalle modifiye ise içinde sadece ultimate sürümü vardır içindeki sürümleri görmek için install.wim dosyasını 7zip tarzı bir programla ac ve asagıdaki resimlerdeki 5 adet klasör varmı yokmu bak eğer yoksa sadece ultimate sürümüdür senin kurmaya calıstığın

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1328983189__2012-02-11_195908.png[/img]

eğer install.wim dosyasının içeriği yukardaki resimle aynı ise ei.cfg dosyasını yeniden düzenleyerek sürücüne at ei.cfg içeriği asagıdadır

[codebox][EditionID]
Home Basic
[Channel]
Retail
[VL]
0[/codebox]

@coolvars ,

var onu bende düşündümde zaten mesele dvd sürücümün okumaması. okumayıncada alamıyorum ordan dosyaları.

@ayhankorkmaz,

nasıl yazcam anlamadım? aynı hdd den kurulumda olduğu gibi dosyalarımı atcam? yoksa iso halindemi atcam? yani flash bellekten kurulummu? daha önce hiç denemedim bilgim yokta..?

@köylü,

orjinal modifiye değil. hatta seninmiydi 26 ekim tarihli. konusu geçmiştide benim demişti tanıdık bir isim ama. e orjinalse ve dediğini yaparsam sürümler çıkacakmı kurulumda. pek anlamadım dediğini ya.. :)

[quote name='abdülhey' date='11 February 2012 - 21:39 ' timestamp='1328989194' post='1153668']
@coolvars ,

var onu bende düşündümde zaten mesele dvd sürücümün okumaması. okumayıncada alamıyorum ordan dosyaları.

@ayhankorkmaz,

nasıl yazcam anlamadım? aynı hdd den kurulumda olduğu gibi dosyalarımı atcam? yoksa iso halindemi atcam? yani flash bellekten kurulummu? daha önce hiç denemedim bilgim yokta..?

@köylü,

orjinal modifiye değil. hatta seninmiydi 26 ekim tarihli. konusu geçmiştide benim demişti tanıdık bir isim ama. e orjinalse ve dediğini yaparsam sürümler çıkacakmı kurulumda. pek anlamadım dediğini ya.. :)
[/quote]

ultra iso proğramını acacan normal dvd yazar gibi yazacan o kadar hedef olarak 4gb lık usb yi gösterecen

[quote name='ayhankorkmaz' date='11 February 2012 - 19:47 ' timestamp='1328989661' post='1153672']
ultra iso proğramını acacan normal dvd yazar gibi yazacan o kadar hedef olarak 4gb lık usb yi gösterecen
[/quote]

hım bu denemeye değer. büyük olasılıklada olur gibi akla yatkın. saol denicem.

ha peki sonra pc açılışta usb yimi göstercem yoksa hdd den kurma programını oraya atıpmı çalıştırcam? birde usb boş mu olması gerekiyor? 8gb lık usb flash bellek varda dolu bir kısımını boşaltıp oraya atsam olmazmı? hepsinimi boşaltmam lazım?

Edited by abdülhey

[quote name='abdülhey' date='11 February 2012 - 21:54 ' timestamp='1328990077' post='1153675']
hım bu denemeye değer. büyük olasılıklada olur gibi akla yatkın. saol denicem.

ha peki sonra pc açılışta usb yimi göstercem yoksa hdd den kurma programını oraya atıpmı çalıştırcam? birde usb boş mu olması gerekiyor? 8gb lık usb flash bellek varda dolu bir kısımını boşaltıp oraya atsam olmazmı? hepsinimi boşaltmam lazım?
[/quote]
biçimlendir genede zaten bi daha kullanamassın heralde . format cd si kullanacan onu gari.
açılışta f8 den usb yi gösterecen tabi kurarken .
ama format atarken format başladı ve pc tekrar kapanıp açarken usb yi çıkar, yoksa yükleme baştan başlar
önemli not anakartın usb yi desteklemesse naparsın onu bilemem

[quote name='köylü' date='11 February 2012 - 18:04 ' timestamp='1328983458' post='1153600']
Abdulhey elindeki iso dosyası orjinalmi modifiyemi büyük ihtimalle modifiye ise içinde sadece ultimate sürümü vardır içindeki sürümleri görmek için install.wim dosyasını 7zip tarzı bir programla ac ve asagıdaki resimlerdeki 5 adet klasör varmı yokmu bak eğer yoksa sadece ultimate sürümüdür senin kurmaya calıstığın

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1328983189__2012-02-11_195908.png[/img]

eğer install.wim dosyasının içeriği yukardaki resimle aynı ise ei.cfg dosyasını yeniden düzenleyerek sürücüne at ei.cfg içeriği asagıdadır

[codebox][EditionID]
Home Basic
[Channel]
Retail
[VL]
0[/codebox]
[/quote]

köylü 2.32 gb mış o ya uzun geldi vazgeçtim açmaktan :)