Jump to content

Cd Den Başlatma Sorunu

burak29
 Share

Recommended Posts

öncelikle s.a arkadaşlar ben windows7 64 bit sistemli bir notebook a format atıcam fakat cd den başlatmak için boot bölümünde cd rom gözükmüyor , kaldı ki entere falan basıyorum diğerlerinide seçmiyor seçmiyor + - tuşlarını deniyorum olmuyor page up page down deniyorum olmuyor (yön tuşları çalışıyor başka bölümlerde enter çalışıyor) formatın ortasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329062618__img1419a.jpg[/img]

yardım edecek yokmu ya 0 okuma 0 yant :wacko: :angry2:

Edited by BrightBlade
Flood yaptığınız için uyarı aldınız!

[quote name='ayhankorkmaz' date='12 February 2012 - 17:28 ' timestamp='1329067701' post='1154038']
windows 7 kurulu pc ye ne yüklüyorsun xp mi win 7 mi
[/quote]
win7 kurulu pcye win xp kuruyorum fakat win7 64 bit bi sorun olmaz dimi ?

[quote name='roseleaves' date='12 February 2012 - 17:33 ' timestamp='1329067994' post='1154040']
klavyen ps2 değil de ondan yani klavyen usb girişli git bitane ps2 yani yuvarlak girişli klavye bul yeniden dene
[/quote]
hatırlatırım bu notebook + boot sekmesi haricinde diğer sekmelerde çalışıyo..

kardeş win 7 üstüne rahatlıkla xp kurarsın sıkıntı olmaz
Boot olayına gelince xp cd sini takıp denedinmi pc acıldıgında biosa degil boot menüye girmeyi dene bu menüdede yoksa donanım sıkıntısı olabilir yada cd sürücünün driverini güncelleyin
Alternatif olarak flashdisten kurulum yapabilirsiniz
Sata raid destekli xp ile kurulum yapın

[quote name='mk_29' date='12 February 2012 - 18:28 ' timestamp='1329071309' post='1154075']
kardeş win 7 üstüne rahatlıkla xp kurarsın sıkıntı olmaz
Boot olayına gelince xp cd sini takıp denedinmi pc acıldıgında biosa degil boot menüye girmeyi dene bu menüdede yoksa donanım sıkıntısı olabilir yada cd sürücünün driverini güncelleyin
Alternatif olarak flashdisten kurulum yapabilirsiniz
Sata raid destekli xp ile kurulum yapın
[/quote]
öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler , xp cdsini takıpta deniyorum zaten , biosa değilde derken nasıl yani kardeş ? ben f2 tuşuna basarak bios a giriyorum ordan boot sekmesinden işimi görmeye çalışıyorum . sata raid in ne olduğunu acıkcası bilmiyorum.. kullandğm xp cdsinin adı XPSATA destekleyip desteklemediğini nerden anlarım ?

[quote name='szqn0123' date='12 February 2012 - 20:13 ' timestamp='1329077585' post='1154140']
dotum http://lcut.in/ZOu buyur bir bak buradn ayrıca senn ayarlarında usb klavye kapalı ondan oluyor
[/quote]
sağol kardeş de bu verdğn link ne birde usb klavye kapalı demişsin nasıl açıcam ? hem bu notebook

[quote name='burak29' date='12 February 2012 - 17:26 ' timestamp='1329067601' post='1154036']
öncelikle s.a arkadaşlar ben windows7 64 bit sistemli bir notebook a format atıcam fakat cd den başlatmak için boot bölümünde cd rom gözükmüyor , kaldı ki entere falan basıyorum diğerlerinide seçmiyor seçmiyor + - tuşlarını deniyorum olmuyor page up page down deniyorum olmuyor (yön tuşları çalışıyor başka bölümlerde enter çalışıyor) formatın ortasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1329062618__img1419a.jpg[/img]

yardım edecek yokmu ya 0 okuma 0 yant :wacko: :angry2:
[/quote]

Verdiğin Resme göre Biosa girip bootu açmışsın.USB CDROM yazanı seç 1.ci sıraya çıkartmak için sağ taraftaki bölmeye bak,F5 veya F6 dfır,bu tuşların birisine tekrar,tekrar basarak USB CDROM'un 1.ci sıraya çıkmasını sağla ve kayedip çıkmak için F10'na bas gelen soruya göre ENTERLE biostan çık.Windows CD'in boottan başlayacaktır.Kolay gelsin.

[quote name='savran' date='12 February 2012 - 20:37 ' timestamp='1329079070' post='1154156']
Verdiğin Resme göre Biosa girip bootu açmışsın.USB CDROM yazanı seç 1.ci sıraya çıkartmak için sağ taraftaki bölmeye bak,F5 veya F6 dfır,bu tuşların birisine tekrar,tekrar basarak USB CDROM'un 1.ci sıraya çıkmasını sağla ve kayedip çıkmak için F10'na bas gelen soruya göre ENTERLE biostan çık.Windows CD'in boottan başlayacaktır.Kolay gelsin.
[/quote]
çok teşekkürler sabahtan beri bu cevabı bekliyodum sağolasın inş olur deneyeceğim :)

[quote name='Paranovekron' date='12 February 2012 - 20:40 ' timestamp='1329079208' post='1154158']
2. aygıt cd rom zaten hala ne cd rom dıyorsun pc acılırken esc , f8 , f11, f12 tuşlarını bir dene. 2. sıradakı aygıytı f6 ıle sanırım 1. sıraya alabılırsın ayrıca
[/quote]
2. aygıt madem cdrom da neden açılmıyor cd sağlam daha demin başka pcye format attım şimdi f6yı deneyeceğim sağol

[quote name='savran' date='12 February 2012 - 20:37 ' timestamp='1329079070' post='1154156']
[/quote]

Arkadasın dediklerini yap
Sitede yayımlanan katılımsız güncel xp lerin genelinde sata raid ekli zannedersem pcniz win7 kurulu geldi ve yeni. bunu icin sata raid entegreli güncel xp kullanın aksi halde kurulurken mavi ekran hatası alırsınız

[quote name='mk_29' date='12 February 2012 - 20:52 ' timestamp='1329079970' post='1154164']
Arkadasın dediklerini yap
Sitede yayımlanan katılımsız güncel xp lerin genelinde sata raid ekli zannedersem pcniz win7 kurulu geldi ve yeni. bunu icin sata raid entegreli güncel xp kullanın aksi halde kurulurken mavi ekran hatası alırsınız
[/quote]
teşekkürler gerçektende dediğin gibi mavi ekran hatası verdi. artık o dediğiinizden bulmam lazım