Jump to content

Dil Ve Anlatım Dönem Ödevi

kurt0619
 Share

Recommended Posts

[center][b]Arkadaşlar ilk defa yapacağım bu ödevi hoca çok takıntılı ilk dönem 44,33'de bıraktı beni. Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum çok acı :D şimdi hoca bişiler söyledi not ettim ama nasıl yapacağım nerden başlıcağım hakkında hiç bi fikrim yok belki forumda yapan arkadaşlar vardr yardımlarını esirgemezlerse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim....

Kitabın Adı:Recaizade Mahmut Ekrem Araba Sevdası

hoca pek fazla bilgi vermedi sadece bunları söyledi;özet,cümlenin öğeleri,ses olayları,yazarın hayatı, edebi kişiliği.

pek anlamadım nasıl yapacağımı ama en az 70 sayfa tutar dedi nasıl o kadar olur anlayamadım :S [/b][/center]

[quote name='Baba_' date='15 February 2012 - 12:09 ' timestamp='1329307773' post='1155241']
[b]Korkarım her cümleyi analiz etmeni istiyor. Öyle demişse eğer 70 sayfayı bile geçebilir :wacko: [/b]
[/quote]
Yok artık. :o Örnek ödev bulamadım bulsam ona göre yapmaya çalışacağım.

[quote name='abdullahTR' date='15 February 2012 - 12:13 ' timestamp='1329308009' post='1155243']
özet desen en fazla 5 sayfa ama cünlenin ögeleri,ses olayları sana pahalıya patlar yazarın hayatı 2 sayfa edebi kişili felanda 3 sayfa desek :D :D allah yardımcın olsun :)
[/quote]
Sağolasın. Almaz olaydım ödevi .d.d

[quote name='kurt0619' date='15 February 2012 - 14:15 ' timestamp='1329308158' post='1155244']
Yok artık. :o Örnek ödev bulamadım bulsam ona göre yapmaya çalışacağım.

Sağolasın. Almaz olaydım ödevi .d.d
[/quote]

yok artık değil işte adam senden resmen istemiş her cümleyi tek tek bakıcan ses olaylarına ve cünlenin öglerine sen biraz gec kalmısın 1 ayda yapılcak iş değil bu :D

[quote name='abdullahTR' date='15 February 2012 - 12:16 ' timestamp='1329308215' post='1155245']
yok artık değil işte adam senden resmen istemiş her cümleyi tek tek bakıcan ses olaylarına ve cünlenin öglerine sen biraz gec kalmısın 1 ayda yapılcak iş değil bu :D
[/quote]
İyice karamsar oldum :D haklısın geç kaldım ama zararın neresinden dönersem kar. :D

[quote name='abdullahTR' date='15 February 2012 - 12:46 ' timestamp='1329310010' post='1155252']
bence sınavlarını yüksek tut yapma ödevi böle zulum yapılmaz ogrenciye tüm hocalara duyurulur :D
[/quote]
Çok haklısın. :D sınavı yüksek tutarım tutmasına ama yapmadım diye sözlüyü düşürür bırakır :D