Jump to content

U3 Flash Belleklere Ne Oldu ?

bilalozkan7
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle iyi geceler.

Uzun zamandan beri u3 flash bellek almak istiyorum. Fakat görüyorum ki artık piyasa yok böyle bir ürün. Bunu istememin sebebi smart drive özelliği. Bildiğiniz başka bir smart drive özelliği olan flash bellek varsa oda tercihim olabilir. 1 Tane ISO dosyam var onu smart drive üzerinde kullanmak istiyorum.

Bulan arkadaşa şimdiden çok teşekkür ederim. İnş bulunur orasıda ayrı bir mesele...

[quote name='SoundMax' date='16 February 2012 - 01:57 ' timestamp='1329357454' post='1155694']
CRUZER marka sticklerin tümü U3 Özelligine sahip diye biliyorum kardeşim.
[/quote]

[quote name='kedice' date='16 February 2012 - 06:33 ' timestamp='1329374016' post='1155715']
u3 lü usb ler hala piyasada arkadaşım
ama istediğin boot olsun işte sana konu:)

http://www.tnctr.com/topic/164555-usb-ye-multiboot-yuklemek/page__p__963264#entry963264
[/quote]

@Soundmax
yok hocam öyle değil zaten elimde şu anda bir tane 16 gb sandisk cruzer blade var.

@kedice
hocam flashı multiboot yapmak mesele değil. sen bunu kullanırsan flash belleğine virüs bulasabiliyor. Dğerinde şöyle bir olay var.Mesela 5 gb lık bölümünü ayırıyorsun smart drive olarak. Onu bir dvd gibi düşün. İçine bir kere dosya koyuyorsun kendi programı olmadan oynama yapamıyorsun.Yani virüs yemiyor hiçbir şekilde.

[quote name='kedice' date='16 February 2012 - 10:29 ' timestamp='1329388147' post='1155784']
hocam:D verdiğim linki tekrar tekrar incelermisin...

bu konuda site bile açtım.. :D
[/quote]

@kedice yaşar abi

Verdiğin linki ben multiboot hazırlama sandım :) Şimdi girince farkettim aradığım şeye benim yaklaştırdı. Yalnız verdiğin skydrive linki ölmüş. İnşallah dosyalar duruyordur elinde daha.

Edited by bilalozkan7

sildim sky driveden çünki :D
1. sitede okadar anlattığım halde maille çok soran olmuş chip i okutmadan denemiş yazılımı usb yanmış vs.. sildim ama şuradan hepsini çekebilirsin kaynak burası flashboot.ru

2. sandisk için henüz bir yazılım yok bi tek gonzor var onuda tavsiye etmiyorum. usb ye zarar veriyor. en güzeli yeni usb alınca dene . şimdilkik yöntemi öğren

3. beğendine sevindim:D

[quote name='kedice' date='16 February 2012 - 11:06 ' timestamp='1329390396' post='1155802']
sildim sky driveden çünki :D
1. sitede okadar anlattığım halde maille çok soran olmuş chip i okutmadan denemiş yazılımı usb yanmış vs.. sildim ama şuradan hepsini çekebilirsin kaynak burası flashboot.ru

2. sandisk için henüz bir yazılım yok bi tek gonzor var onuda tavsiye etmiyorum. usb ye zarar veriyor. en güzeli yeni usb alınca dene . şimdilkik yöntemi öğren

3. beğendine sevindim:D
[/quote]

Yaşar abi sence ne alayım peki ? 32 gb alsam bu sistemi aşarmı bu birincisi ikincisi marka olarak ne alayım abi. çünkü benim sadece 12-13 gb bu dediğim bölüme ihtiyacım var. tek bir 16 gb da yapabilirim direk smart drive olarak.