Jump to content

Nokia Telefon Iadesi

Enrique
 Share

Recommended Posts

Merhaba 2011 Aralık ayında izmirden nokia 6700 Slide marka telefon aldım.Fakat telefonu kullanamadan donmalar vs bir kaç arıza çıkardı.Fakat telefonu ilk garantiye gönderdiğimde Benden satın aldıgım yerden telefon faturasını istediler garantiye gönderdiğimde.Ve telefon geldiğinde hem yapılmamış hemde telefon faturamı göndermediler.Telefonu tekrar garantiye gönderdim güya telefonun anakartını değiştirmişler ve IME numarası değiştirmişler.Tabi sorun yine devam etti aradan 2 gün sonra tekrar verdim garantiye.Bu süre içinde bize mesaj olarak Yasal uyarı geldi IME numarasınız kayıtlı değil vs gibi içerik.Benim sormak istediğim şu telefonu 3. kez garantiye gönderdim.Ve ürünün değişimini yada Para iadesinin yapılmasını istiyorum.Bunun için İldeki Tüketici Haklarına başvurmam gerekiyor Lakin bu yeri aradım Telefon faturasını istediler.İşin kötü yanı yukarda yazdığım gibi Telefon faturasını garantiye verirken verdim.ve KVK nın teslimat forumunda Fatura alınmadı yazıyor.Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar bilgisi olan varmı ? :blush:

Ürünlerin seri numaralarından direk kimin ülkeye soktugu belli oluyor. Kendi toptancımla garantilik bir işim oldugu zaman direk bozuk ürünü gönderiyorum. Tamir olursa oluyor olmazsa değişim yapılıyor. Yani seri nosundan anlıyor bana sattıgı malın kendisine ait oldugunu. Bunu savunma olarak kullan tüketici haklarına karşı.