Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor Format'da Atılmıyor

Rancho
 Share

Recommended Posts

[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Merhaba Arkadaşlar
Benim Bilgisayarın özeliikleri
intel core 2 quad Q8400
4 GB DDR3 Ram
500 GB HDD
300 Watt Casper Güç Kaynağı
1 GB Ekran Kartı
Anakart Foxconn G41 MXE

Sorunum Şu :
Bilgisayarı ilk açtığımda Direk Kendisi onarmaya geçiyor bi türlü açamıyorum onarım bitiyor reset atıyorm tekrar onarmaya geçiyor format atmaya çalışıyorum ilk resetten sonra gelen yükleme tamamlanıyor kısmında ekran çözünürlüğününü ayarlandığı yerde "Windows kur, bu bilgisayar üzerinde istenen donanımı sağlayamadı" diye bir hata werip bilgisayar kapanıyor.
XP kurmayı denedim bu seferde nete bağlanmıyor ve ses kartını görmüyor ve reset attıktan sonra mavi ekran hatası alıyorm bilgisayarı açamıyorum.

Sorunu Nasıl Çözeceğimi bilmiyorum. Bi Parçası yanmış ya da bozulmuş olabilir mi acaba sorun nerde anlayan biri benimle irtibata geçerse çok sevinirim.

Konuyu Yanlış yere açtıysam özr dilerim. Yardımlarınızı bekliyorm arkadaşlar. [/font][/size][/color][/b] Edited by Hasan.Kara

sanki anakartında sorun var yada hdd de başka hdd ile format dedinmi

ama sorun büyük ihtimal anakarrta anakatınnı deştirecen
oda sana 100 tl yepatlar garanti varsa garantiye ver işlemcin çok güzel ama ekrankartının modelini yazmamışsın

son olarak ramlerini birsöküptak biostan default ayarlara dön f9 ve f10 a bas

Edited by tutuklu8

[color="#000000"][b][font="Arial Black"][size="2"]Anakartım Foxconn G41 MXE Sorunumu Çözdüm Ama Hatanın Nerde Olduğunu Anlayamadım.

Ekran Kartı ve 2 GB Ram Söküp Onboard Ekran kartı İle Format Atmayı Denedim Bu Sefer Çalıştı Formatı Attım Bilgisayar Açıldıktan Sonra Söktüğüm Parçaları Geri Taktım Bilgisayarı Açtım Açıldı Yine Şuan Eskisi Gibi Çalışıyor Ama Sorunun Nerde Olduğunu Tam Olarak Anlamış Değilim. İlgilendiğin İçin Teşekkürler.[/size][/font][/b][/color]

[quote name='Hasan.Kara' date='24 March 2012 - 11:04 ' timestamp='1332579876' post='1174505']
[color="#000000"][b][font="Arial Black"][size="2"]Anakartım Foxconn G41 MXE Sorunumu Çözdüm Ama Hatanın Nerde Olduğunu Anlayamadım.

Ekran Kartı ve 2 GB Ram Söküp Onboard Ekran kartı İle Format Atmayı Denedim Bu Sefer Çalıştı Formatı Attım Bilgisayar Açıldıktan Sonra Söktüğüm Parçaları Geri Taktım Bilgisayarı Açtım Açıldı Yine Şuan Eskisi Gibi Çalışıyor Ama Sorunun Nerde Olduğunu Tam Olarak Anlamış Değilim. İlgilendiğin İçin Teşekkürler.[/size][/font][/b][/color]
[/quote]

Sn. hasan kara sorun ekran kartından veya ramdan kaynaklana bilir sorun ram ve ekran kartı slotu toz kapmış veya tam oturtulmamış ola bilir pc nin bütün kompanetlerini söküp hava püskurt içini iyice temizle ve tekrar yerlerine tak sorununu hal olucaktır

[quote name='Nikon' date='24 March 2012 - 11:21 ' timestamp='1332580878' post='1174519']
Sn. hasan kara sorun ekran kartından veya ramdan kaynaklana bilir sorun ram ve ekran kartı slotu toz kapmış veya tam oturtulmamış ola bilir pc nin bütün kompanetlerini söküp hava püskurt içini iyice temizle ve tekrar yerlerine tak sorununu hal olucaktır
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Acaba Güç Kaynağının Yetersizliğinden Olabilir Mi ? Çünkü Bilgisayar Formatın Yarısına Geliyordu Reset Attıktan Sonra Çözünürlük Ayarlanan Yerde Hata Veriyordu.
"windows kur windowsu bu bilgisayarın donanımı üzerinde çalışacak şekilde yapılandırılmadı" Hatası Veriyordu. [/font][/size][/color][/b]

Kardeşim sorunun kaynağı büyük ihtimalle [b]güç yetersizliğinden[/b] kaynaklanıyor. O sisteme o psu çok yetersiz gibime geliyor. Bazı parçaları çıkardığında voltaj gereksinimi azalacağından bilgisayar normal olarak çalışacak ancak parçaları tekrar taktığında Psu gücü karşılayamayacak. Bu da PC'nin düzgün çalışamamasına neden olur. Sen yine de birisinden emanet bi psu al dene olmazsa yeniden ilgileniriz.

[quote name='yawuz58' date='25 March 2012 - 00:58 ' timestamp='1332626305' post='1174977']
bencede psu gibi geliyor o psu 300 watt değildir 150 yada en fazla 200 watt tır
denemesine çıkar eline al çok hafiftir gerçek 300wat ağır olur psu lar ne kadar ağırsa o kadar iyidir
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Çıkarıp İçini Açtım Küçük Bişeydi Şuan Bilgisayar Düzgün Çalışıyor Ama En Kısa Zamanda Bi Tane Alacağım. 450 Watt İşimi Görür Heralde. Yardımlarınız İçin Teşekkürler. [/font][/size][/color][/b]

[quote name='Hasan.Kara' date='26 March 2012 - 14:15 ' timestamp='1332764151' post='1175618']
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Çıkarıp İçini Açtım Küçük Bişeydi Şuan Bilgisayar Düzgün Çalışıyor Ama En Kısa Zamanda Bi Tane Alacağım. 450 Watt İşimi Görür Heralde. Yardımlarınız İçin Teşekkürler. [/font][/size][/color][/b]
[/quote]
Ama Casper değilde daha iyi bir marka olsun. Power'da wat değerinin yüksek olmasıyla beraber kalitede hem düzgün çalışması hemde kullanım ömrü bakımından önemlidir, gereklidir..

[quote name='temmuz' date='26 March 2012 - 15:36 ' timestamp='1332765388' post='1175625']
Ama Casper değilde daha iyi bir marka olsun. Power'da wat değerinin yüksek olmasıyla beraber kalitede hem düzgün çalışması hemde kullanım ömrü bakımından önemlidir, gereklidir..
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Aynen Casper Almam Daha İyi Bir Marka Alcam. :)[/font][/size][/color][/b]

[quote name='Hasan.Kara' date='24 March 2012 - 11:04 ' timestamp='1332579876' post='1174505']

[/quote]
Her kelimenin ilk harfi büyük harf.. Nasıl baş edebiliyorsun, hemde hiç şaşırmadan? Herhalde otomatiğe bağladın.. :lol:

[quote name='temmuz' date='26 March 2012 - 16:10 ' timestamp='1332767444' post='1175632']
Her kelimenin ilk harfi büyük harf.. Nasıl baş edebiliyorsun, hemde hiç şaşırmadan? Herhalde otomatiğe bağladın.. :lol:
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Parmağımı Shift Tuşuna Yapıştırdım Gardaş. :D [/font][/size][/color][/b]

[quote name='tutuklu8' date='28 March 2012 - 11:36 ' timestamp='1332923779' post='1176529']
ekran karınınn oturduğu yuvaya toz girmiş anlaşılan yada statik yaptı sökmek bazen işe yarayabiliyor
[/quote]
[b][color="#000000"][font="Arial Black"]2 Gün Uğraştım Ama Ya. Onboarda Takıyordum Bu Sefer Yükeleme Ekranı Gelmyordu Harddiski Sıfırladım.
Ekran Kartı 2 GB Ram Çıkartıp Denediğimde Çalıştırabbildim. [/font][/color][/b]