Jump to content

Çin Malı Laptop Bataryası Şarj Sorunu

Diabolic
 Share

Recommended Posts

[font="Tahoma"][size="3"]Merhaba arkadaşlar, çin malı orjinalinin 2 katı kadar süre dayanan (sözde) bir batarya aldım. Batarya 20 dk ya dayanıyor ya dayanmıyor. %100de bir kaç dk duruyor hiç bir değişim olmadan sonra birden %92'ye felan düşüyor sonra da %75 e doğru birden pc kapanıyor. Kurduğum [b]Batery Bar[/b] programında ise %75 batarya yıpranması diyor. Bataryayı çıkartıp taktığımda batarya yıpranması 0 oluyor. Ne sorunu olduğunu anlayabileceğim bir program veya yöntem var mı? Bu bataryayı ilk aldığımda 15 saat sarj etmek lazımmış galiba ben 4-5 saat ettim. Bu yüzden mi bozulmuştur bu derece etki eder mi ilk şarj yoksa zaten bozuk mu gelmiştir. Sonrasında 15 saat şarjda bıraktım ama geç mi oldu acep? Bazende takılı olduğu halde şarj etmiyor. Pili değiştirmeniz gerekiyor diyor. Bataryayı çıkartıp taktığımda hiç bir şey yokmuş gibi şarj ediyor. Anlayacağınız çok güzel oyun oynuyoruz batarya ile :-) sizce sorun nedir ve nasıl çözerim? Biosdan ayar yapılması gerek falan diye bir şey duydum böyle bir ayar var mı varsa yapmadığım için mi oluyor? Çok teşekkürler şimdiden yardımlarınız için.[/size][/font] Edited by Diabolic

Tipik çan çin çon vakası bizim arkadaşada usb wireless modem yanında pilli traş makinesiyle şeytmişler aletin bide cd si var içi virüs dolu driver dahil kutusu yazı dolu nerdeyse uzaydaki uyduya bağlanacağını zannedersin o derece tv üstü çanaklı çubuklu antenler vardırya aynı o yapı zaten tv anteni diye yapılıp sonradan modeme çevrilmiş bi hali var evet garip ama gerçek he traş makineside ömre bedel yani çin malından şaşmıycan :Q