Jump to content

Excel De Bunu Nasıl Yaparım

sempatik_06
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar konuyu nereye açacagımı bilmiyordum bu yüzden özür borçluyum ve dogru yere tasırsanız çok sevinirim benim sorunum
asagıdaki linke yükledim küçük bir excel dosyası bizim ücretsiz bir külüpte çocuklara ders veriyoruz belediyelerin çalışması ile
sizden istegimiz yükledigim o dasyada yaklaşık 13000 öğrenci kayıtlı tabi örnek olarak şimdi bir kac tane var sizden allah rızası için istedigimiz haftanın bazı günlerinden farklı derslere gelen bu cocukların sadece numarasını yazarak adı + soyadı + ve son olarak telefon numarasının çıktıgı bir şey yanı bugun okadar ögrenci gelmiş sizler yani bilenler nedemek istedigimi anlamıstır adı soyadı ve telefon numarası sadece üye nosunu girerek ayrı bir yerde toplanması bu bizim için çok önemli lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin

http://www.dosya.tc/server12/qNvEvj/sincan_ocukkul_b__yekay_t.xls.html

[media]http://www.dosya.tc/server12/qNvEvj/sincan_ocukkul_b__yekay_t.xls.html[/media]

http://www.dosya.tc/server12/ZpEE14/sincan_ocukkul_b__yekay_t----1.xls.html
A4 hücresine öğrencinin numarasını giriniz. Ben bütün sütunlar için formülleri yazmadım. Formülleri inceleyip kendiniz geliştirebilirsiniz.

arkadaşlar burası gerçekten ihtiyacı olan öğrencilere yönelik durumu çokda iyi olmayan kişiler için tabi herkese açık ama biliyorsunuz durumu iyi olan dersanelere gidiyor bu küçücük bir uğraş bir çoğunuz için tabi sizlerde bunu daha güzelleştirerek de suna bilirsiniz bizim aklımıza bukadarı geldi sizler bunu profosyenel olarak yapıyorsunuz o yüzden bize daha yardımcı olacak önerilere açığız

Acemi1 arkadasım alah razı olsun fakat ben çok iyi degilim sen hemen yaptığına göre bu konuda uzmansın hhersey için çocuk kulübü olarak çok tşk ederiz

arkadaşlar ve acemi 1 arkadaşım bizim istedigimiz numarasını yazdıgımızda o numarası yazılı üyenin adı + soyadı+ ve telefon numarasının ayrı bir excele veya bir arada olacagı bir yere toplanması kaç kişi o gün gelmiş o yüzden

bekliyorum kintora ne kadar zaman istersen bekleriz allah razı olsun kardeşim biz üyeler için çocuklar için buradayız sizlerde sanki bu forumda yardıma ihtiyacı olanlara anında yardımcı olmak için allah tüm forum ve çalışanlarından sizlerden razı olsun

Edited by sempatik_06

madem hayrına bir iş yapıyorsunuz yardımcı olmak isterim. Excel değilde bunu bir program haline getirmek daha uygun olur diye düşünüyorum. Yani tüm bilgileri programa gireceksiniz ve program kendi veritabanına kaydedecek. ve filtremeleme bu program içinde olacak. Tabi excel dosyanızı sqlite veritabanına uyarlamam gerekecek, eğer problem olmaz diyorsanız excel dosyanızı gönderin programı hazırlayıp veritabanınıda çevirip size göndereyim. 1-2 saat içinde hallolur.