Jump to content

Iphone İçin Böbreğini Sattı! (Videolu Haber)

temmuz
 Share

Recommended Posts

[b]Çin'de 17 yaşındaki bir genç, iPhone ve iPad alabilmek için böbreklerinden birini sattı. [/b]

Teknolojinin günümüzde geldiği nokta kuşkusuz herkesi hem memnun ediyor hem de meraklandırıyor. Hayatı kolaylaştırdığı kesin olan teknolojik aletler, fiyatlarının kabarıklığı yüzünden bazen anlamsız olayların meydana gelmesine de sebebiyet veriyor.

Fiyatının pahalılığı ile dikkat çeken teknolojik ürünlerden biri olan iPhonelardan birine sahip olmak isteyen genç bir Çinli, alışılmışın dışında bir yola başvurdu. 17 yaşındaki genç, iPhone için böbreklerinden birini sattı.

Yasa dışı organ ticaretine karışan beş kişi hakkında dava açıldı. Dava, Çin'de özellikle gençler arasında artan tüketim eğiliminin olumsuz etkilerine karşı yeterli koruma önlemleri alınmaması tartışmalarını da beraberinde getirdi.

Çengcu kenti savcıları, sanıkları 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin böbreğini alarak kasıtlı zarar vermekle suçladı.

Sanıklar arasında bir cerrah, hastane görevlisi ve organ simsarlarının bulunduğu kaydedildi. Simsarlardan birinin böbrek için 35 bin dolar aldığı, öğrenciye ise 3500 dolar verdiği bildirildi.

Olayın, gencin ailesinin iPhone ve iPad'i nasıl aldığını sorgulaması üzerine açığa çıktığı ifade edildi.

Çin'de 1,5 milyon kişinin organ nakline ihtiyacı olduğu, ancak her yıl sadece 10 bin nakil yapılabildiği, bu durumun da yasa dışı organ ticaretini artırdığı belirtiliyor.

[b]CHIP Türkiye-07/04/2012[/b]

Not: Korkunç bir şey ve inanılması çok zor. Ama videosunuda eklemişler. Tüylerim diken diken oldu. (Temmuz)

Video linki aşağıda:
[code]http://www.sondakika.com/haber-iphone-icin-bobregini-satti-3517719/[/code] Edited by temmuz

[quote name='korkusuz_korkak' date='07 April 2012 - 15:45 ' timestamp='1333802756' post='1182700']
[b]Bende satardım.Forever Apple :dribble: :) [/b]
[/quote]

Şakası bile kanımı donduruyor. :o :(

Edited by temmuz

[quote name='korkusuz_korkak' date='07 April 2012 - 12:45 ' timestamp='1333802756' post='1182700']
[b]Bende satardım.Forever Apple :dribble: :) [/b]
[/quote]
satmışken 2 sini sat birini Kronik hastalara bağışlarsın

ben ne olıcam diyorsan merak etme diyalize takarlar seni :)

Edited by sanane1438

[quote name='alper2k33014' date='07 April 2012 - 16:49 ' timestamp='1333806590' post='1182726']
dinleri zayıf oldugundan normaldir tam geri zekalı demek gelıyor ıcımden ya ne ınancsız resil geliyor
[/quote]
Zayıf derken ekonomik durumları yada akılları, eğitim düzeyleri falanmı demek istedin?
Zira akli bakımdan normal ve parası hayatı refah içinde ve mutlu bir şekilde yaşamasına yeterli olan biri -bırakalım din inancı yada dini bakımdan zayıf olmayı- ateistde olsa bunu yapmaz, değilmi?!

Edited by temmuz