Jump to content

Pc Sürekli Kitliyor

pc-se7en
 Share

Recommended Posts

[quote name='pc-se7en' date='10 April 2012 - 14:04 ' timestamp='1334055863' post='1184228']
Önceki karttada kilitlenme oluyodu sanırım sorun anakartta

4-5 senede verdiği tek sorun oldu bu
[/quote]
Daha önceki tahmin ve önerilerle ilgili birşeyler yaptınmı yada neler yaptın? Bunlar kayda alınmalıydı ve önerilernler (HDD ve ram'lerin kontrolu, anakart ekran kartına geçerek deneme, temizlik ve soğutucu macun sürülmesi vb.) yapılmalıydı. Bunlardan sonra sistemin düzelmesi kuvvetle muhtemeldi. Bunlar yapılmadan arıza şurdadır herhalde deyip çözüm için donanım değiştirmek falan doğru olmaz. Keşke yedekte sağlam bir power suply olsaydıda onu değiştirerekte kontrol yapsaydın.
Neyse, çözüm ile alakalı değil ama merak ettim, CPU sıcaklığı neden görünmüyor? Yoksa sensör anakart üzerinde yanlış yuvaya takıldıda ilgili program arayüzünde CPU sıcaklığı ekran kartı sıcaklığı gibimi görünmekte (Sistemlerde her ekran kartı sıcaklığı ölçülmez yada yer almaz ama benim bildiğim CPU sıcaklıkları mutlaka sensörlerle kontrol edilerek gösterilir.)?
İstersen adım adım önerilenleri yap ve buraya aktar. Bu şekilde en azından doğru teşhis büyük ihtimalle yapılabilecektir.
Bence birinci sırada kontrol edilmesi gereken HDD'dir. Daha sonrada ram'ların teker teker kontrol edilmesi ve gerekirse giderek diğerleri gelir. Bu türden bir eleme ve sadeleştirme çözümü sağlayabilir.

Edited by temmuz

• 1 ay sonra...
  • 8 ay sonra...