Jump to content

Pc Cızz Edip Donuyor

XXX90
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar pc dün akşamadan beri video izlerken veya farklıbir işlem yaparken domup kalıyor cızz bir ses geliyor reset atıyorum ancak öyle açılıyor usb fazla kullanan bir kullanıcıyım virus prosu olarak eset 5 var ney den olabilir donanım veya işletim sisteimi ile ilgilimi arkadaşlar yardımızı bekliyorum slm Edited by XXX90

Power, hdd, işlemci fanı gibi hayati önem taşıyan fanlardan vs. vs. olma ihtimalleri var? İlgili bilgisyar masaüstü mü?
Eğer masaüstüyse kasanı açıp fanları ve kabloaları kontrol et. Sorun çözülmediysa bilgisayardaki gereksiz bileşenleri çıkar. Misal pc yuvasındaki kartlar vs. Ayrıca cd/dvd sürücüler gibi aygıtları çıkartıp test et.

Sorun yine çözülmediysa, harddiskini test yazılımlarıyla tet et... Hdtune, hddscan vs. gibi yazılımlar bu konuda fena deyil.
Sorun yine devam ediyorsa, belkide en başta yapman gerekenlerden birisi olarak, sistemindeki sıcaklık değerlerini takip et. Bunun için HWMonitor veyahut everest gibi bir yazılım kullanabilirsin..
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

Neyse sen yazdıklarımı bir dene. Duruma göre sonuçları değerlendiririz...

[quote name='XXX90' date='17 April 2012 - 12:09 ' timestamp='1334653740' post='1187803']
o nasıl arıza kardeşim ekran kartını değiştirmemmi gerekiyor tamir olurmu asus marka ekran kartı 9500 gt
[/quote]
Arkadaşım Ekran Kartın Madein Japan mı?

• 2 hafta sonra ...

[font="Century Gothic"][size="3"][color="#0000FF"]Bende Aynı Sorunla Karşılaşmıştım Bilgisayar Bu Neresinden Ses Geleceği Bilinmez :) Bir Baktım ki Harddisk Duruyor Yeniden Çalışıyor Aynı Şeyi Tekrarlıyor.[/color][/size] :)[/font]

[quote name='admince' date='17 April 2012 - 12:41 ' timestamp='1334655691' post='1187810']
Arkadaşım Ekran Kartın Madein Japan mı?
[/quote]

[b][color="#0000FF"]Bu soruya verilen cevaptan sonra sohbet nereye uzayacak çok merak ediyorum[/color][/b] <_<

[quote name='aaRDaa' date='17 April 2012 - 14:13 ' timestamp='1334661211' post='1187832']
pişmiştir o
[/quote]

[b][color="#FF0000"]Azcık yardımcı olmaya çalışsanız[/color][/b] :wtf:

ekran kartında kondostörler sismisse degisir yani tamir olur dostum anakart içinde aynı sey gecerlidir ama cip ısınıyorsa yakında o anakartı atacaksın derim cünkü degişmiyo degisssede randıman vermiyo

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...