Jump to content

Kullancı Engelleme Php

Recommended Posts

Arkadaşlar bir vbulletin sitem var . Bir süredir bazı kişiler sitemi sabote etmeye çalısıyor . Panelden ipsini alıp panelden engellesem bile modeme reset atıp tekrar geliyolar. C#.net de mac adresi veya hdd numarası ile engelleyebiliyordum . Fakat php ile mac adresi veya böle bilgileri almak mümkün degilmiş . Herhangi bir sistem ile bu kullanıcıların bilgisayarlarını engellemem gerekiyor. Herhangi bir sistem önermisiniz arkadaşlar .. Edited by isml93

kullanıcıların belliki ip leri değişken neyaparsan yap birilerini sitene giriş için engelleyemessin
sizin vb sürümünüz ne ise gerekli bütün güvenlik uygulamalarını açın ve gerekiyorsa yayınlanmış yamalarını
uygulayın son olarak vb scpriti eğer lisanslı değilse ve fazla kod bilginizde yoksa sehell dosyası yerleştirmiş olmaları
yüksek ihitmal.kullanmamanız öneriirim

Edited by VirtualTeam

[quote name='isml93' date='17 April 2012 - 16:30 ' timestamp='1334673042' post='1187976']
vBulletin v3.8.5 kullanıyorum . Banlıyorum fakat tekrar üyelik açıp giriyolar
[/quote]

hocam bunlar boot reklamcı üyemi yoksa normal üyemi? eğer botsa bunları üyelik kısmına güvenlik sorusu oluşturarak
engelleyebilirsiniz mesela türkiyenin başkenti neresi gibi.vbforumlarında bukonuda yardım alabilirsiniz ayrıca
vb 3.8.7 sürümüne güncellemeniz gerekli..

Eski bir moderatörüm yapıyor kullanıcı acıp küfrediyor .İpsini banlıyorum tekrar geliyor modeme rest atıp . E posta onayı versem bile doğrulayıp yine gelir. Daha kalıcı kesin bi rçözüm yolu gerekiyor.

Edited by isml93

[quote name='VirtualTeam' date='18 April 2012 - 19:41 ' timestamp='1334767276' post='1188653']
e posta ile üyelik ayarlanırsa siz onay vermeden nasıl forumda yazı yazsın küfretsin ilginç..siz onay vermeden üye
forumda yazışamaz siz en iyisi e posta onaylı üyelik kaydedin..
[/quote]

Hocam o artık kimse kendine e-mail ayarlayıp geçiyormuş aktivasyon aşamasını. A birde bu v-bulletinde kelime filtresi gibi bir özellik yok mu yav hocam ?