Jump to content

Laptop Sorunu

baryam
 Share

Recommended Posts

[b]s.a arkadaşlar acer 5520 laptopum var laptopun açma düğmesine bastığımda açma ışık düğmesi yanıyor 5 saniye içinde kapanıp açılıyor ekran gelmiyor ışık yanıyor tekrar kesiliyor dewamlı böyle yapıyor sorun nedir acaba yardım ederseniz sevinirim..saygılar[/b]

[quote name='baryam' date='21 April 2012 - 16:29 ' timestamp='1335018545' post='1190071']
[b]s.a arkadaşlar acer 5520 laptopum var laptopun açma düğmesine bastığımda açma ışık düğmesi yanıyor 5 saniye içinde kapanıp açılıyor ekran gelmiyor ışık yanıyor tekrar kesiliyor dewamlı böyle yapıyor sorun nedir acaba yardım ederseniz sevinirim..saygılar[/b]
[/quote]

kardeş, bundan 1,5 sene önce banada aynısı oldu. elimde bir mıknatıs vardı ve onu sürekli elide oynayıp duruyordum. sonra elimden düştü kaybettem. bidaha bulamadım..! bu olaydan 1saat sonra pc yi açtığımda Windows logosu eliyor , pc yeniden basşlıyordu, ve bu hep devam ediyordu. en sonunda kasyı çarttım.kasaya elimdeki mıknatıs yapışmış.! mıknatısı çıkartınca sorun düzeldi. yani pc nin yanında mıknatıs gibi şeyler varmı ? varsa kaldır.! belkide sisteminde arıza olabilir, format atmalısın.!

[quote name='baryam' date='21 April 2012 - 16:29 ' timestamp='1335018545' post='1190071']
[/quote]
şarzda iken mi böyle yapıyor
yani pil ile çalışırken mi yoksa elektrik fişi takılı mı

bataryada kullanırken de aynısını fişte kullanırkende aynısını yapıyor mıknatıs felan yok ya format atamıyorumki hemen kapanıp açılıyor cd taktım içinde kaldı format atmaya fırsat vermiyor 3 saniye içinde açma tuşunun ışıgı yanıyor sadece sonra tekrar kapanıyor dewamlı böyle yapıor ekranda gelmiyor

Geçmiş Olsun Öncelikle kardeş Lcd Panelde 2 Adet Florasan Bulunur Bunlardan Birisi Dahi Patlasa ekran 2 sn Görüntü Gelir Ve Gider Muhtemelen Senin Sorunun Bu
Birde çok Nadirde Olsa Ekran Çhipindende Yapar Bunun Sebebide Çhip Altında Bulunan Lehim Toplarının Birtanesi Dahi Bozulsa Daha Doürusu Isı Kaynaklı Leh,im Çatlaması Olursada Bunu Yapar Ama Bu Çok Nadir Raslanılan Birşey Seninki Florasandan Güzel Kardeşim

[quote name='baryam' date='21 April 2012 - 16:08 ' timestamp='1335024484' post='1190123']
ama lcd ekranda olsa çalışır fakat ekran gelmez ama bunda sanki şahse var gibi elektrik gelip gidiyor gelip gidiyor yani elektrik kesintisi gibi bişey
[/quote]
Ekranda Olsa Nasıl Çalışıcak florasanda Birbirine Bağlı Biri Patladımı Öbürü Ben Devam Ederim Olayı Yok Biri Patladımı Dediğiniz Sorunu Verir Ben Hem İnternetkafe Hemde Teknik Servis Veren bir Firmayım En Sağlıklısı Tabiki Bakılarak Söylenir Ama Sizin Verdiğiniz Bilgiler Doğrultusunda Söylüyorum Ama Emin Olun Şahse ile Hiçbir Alakası Yok:)

[quote name='baryam' date='21 April 2012 - 18:51 ' timestamp='1335034302' post='1190212']
ekran florans acer 5520 marka nerden bulabilirm
[/quote]
Kardeş Bulunması Zor Bişey Değil Ama Sen Değiştiremezsin Onu Bi Tamiriciye Götürmen Lazım

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-lcd-lamba-led-lamba-lcd-panel-lambasi-lcd-floresan-led-floresan-66316080/detay
Bu Arkadaşta çok Uygun elindeki Cihazın Ekranı 15.4 olması gerekir Grçi Marka Model Verdiğinde Size Uygun Olanı Temin Ederler

Edited by mremzi

yokmu tam bir net cevap eğer mremzinin dediği gibiyse lcd florans invertire bağlı zaten arıza aynı oluyor florans olursa masrafı düşük olur 4.dolar felan fiyatı tam arıza belirlense ona göre ayar çekeceğim youmları bekliyorum arkadaşlar

Selamlar.
Antalyada notebook servisi işletiyorum. Acer 5520 - 5520G notebooklarda sık sık görülen bir sorun ile karşı karşıyasın.

Sorunun kaynağı anakartının üzerinde bulunan MCP67MV-A2 kodlu nVidia chipsettir. Bu chipset aşırı ısınma ve yetersiz soğutmadan dolayı zaman içinde BGA onarımı gerektirir. BGA Chipsetlerin anakart üzerine sabitlenme şeklidir. Yüzey montaj olarak da adlandırılır. Anakart üzerinde onarım yapılması gerekiyor.
Bulunduğun ilde BGA Rework işlemi yapan güvenilir bir teknik servis bulabilirsen onarıma götürmeni tavsiye ederim. 150 TL civarı bir masrafı var.
Dikkat et profesyonel olmayan biryere götürürsen hem notebook hem zaman hemde para kaybedersin. Antalya civarındaysan pm ile telefonunu gönder görüşelim.

benden önceki mesajı yazan bulmuş sorunun kaynağını evet o çipsetten olan bir durum geçmiş olsun bilgisayarın tamir masrafına değecekse götür bir bilgisayarcıya o halleder. yoksa gene götür parçaları sat :trollface: ikinci elden rame falan bir para alırsın