Jump to content

Malwarebytes Anti-Malware Script Yardımı

SAYGINER
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.Malwarebytes Anti-Malwareyi autoitle katılımsız yapmaya çalıştım ama bir türlü olmadı.Yaptığım Script bu
FileInstall("Malwarebytes Anti-Malware.exe",@TempDir & "\Malwarebytes Anti-Malware.exe")
ShellExecuteWait(@TempDir & "\Malwarebytes Anti-Malware.exe","/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-","","",@SW_HIDE)
FileDelete(@TempDir & "\Malwarebytes Anti-Malware.exe")
WinWait("Ürünü Kayıt Et","Kayıt et")
ControlCommand("Ürünü Kayıt Et","Kayıt et", "ThunderRT6CommandButton1", "Check", "")
Send("8FM48{TAB}GBX7-QC8U-ENTF-70C4{ENTER}")
WinWait("Malwarebytes Anti-Malware","Tamam")
ControlCommand("Malwarebytes Anti-Malware","Tamam" ,"Button1" ,"Check", "")
WinWait("Malwarebytes Anti-Malware (PRO)","Çıkış")
ControlCommand("Malwarebytes Anti-Malware (PRO)","Çıkış" ,"ThunderRT6CommandButton6" ,"Check", "")
Nasıl yapılacağı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Ya da elinde hazır kod olan varsa paylaşırsa sevinirim.

@SAYGINER

Katılımsızda aldığın hatayı yazarsan, sana çözüm sunabiliriz. Programı indirip katılımsız yapıp kodlarını sana vermemizi bekleyemezsin!
Kısacası program hiç mi çalışmıyor, bir tuşa mı bastıramıyorsun vs. vs. gibi, biraz daha ayrıntılı bilgi vermelisin.

[quote name='blue_life' date='22 April 2012 - 20:03 ' timestamp='1335114200' post='1190654']
@SAYGINER

Katılımsızda aldığın hatayı yazarsan, sana çözüm sunabiliriz. Programı indirip katılımsız yapıp kodlarını sana vermemizi bekleyemezsin!
Kısacası program hiç mi çalışmıyor, bir tuşa mı bastıramıyorsun vs. vs. gibi, biraz daha ayrıntılı bilgi vermelisin.
[/quote]
Sayın blue_life.Sanırım beni yanlış anladınız.Ben autoitle katılımsız buldum ama nasıl yapıldığını öğrenmek istediğim için varsa hazır kod istedim.
Programı yazdığım kodlarla kurunca kurulum bitiyor fakat programın lisans girilecek penceresi açılmıyor.Masaüstünde icona tıklayıp açmak zorunda kalıyorum ve lisans girilmemiş oluyor.Saygılarımla

Edited by SAYGINER

[quote name='MostWanted' date='22 April 2012 - 20:34 ' timestamp='1335116046' post='1190672']
FileDelete yaptıktan sonra lisans girilmesi için programı çalıştırmamışsın.Run ile ile programı çalıştırıp (programfiles için @ProgramFilesDir) sonra WinWait("Ürünü Kayıt Et","Kayıt et") bu koddan devam etmelisin.
[/quote]
Yine çalışmadı.Kurulumdan sonra otomatik olarak lisans penceresi açılıp içine lisans no yazılmıyor.Program kuruluyor fakat lisanssız olarak.Saygılar.

FileInstall("Malwarebytes Anti-Malware.exe",@TempDir & "\Malwarebytes Anti-Malware.exe")
ShellExecuteWait(@TempDir & "\Malwarebytes Anti-Malware.exe","/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-","","",@SW_HIDE)
Local $Pid =Run(@ProgramFilesDir & "\Malwarebytes' Anti-Malware\mbam.exe", @ProgramFilesDir & "\Malwarebytes' Anti-Malware") ;Programı çalıştırıp pidini alalım
WinWait("Ürünü Kayıt Et","Kayıt et")
ControlCommand("Ürünü Kayıt Et","Kayıt et", "ThunderRT6CommandButton1", "Check", "")
Send("8FM48{TAB}GBX7-QC8U-ENTF-70C4{ENTER}")
WinWait("Malwarebytes Anti-Malware","Tamam")
ControlCommand("Malwarebytes Anti-Malware","Tamam" ,"Button1" ,"Check", "")
WinWait("Malwarebytes Anti-Malware (PRO)","Çıkış")
ControlCommand("Malwarebytes Anti-Malware (PRO)","Çıkış" ,"ThunderRT6CommandButton6" ,"Check", "")

parametre ile kurdur lisanlama işini kayıt defterine girdi ekleyerek yap.
[quote]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Malwarebytes' Anti-Malware[/quote] yolunda "ID" ve "Key" anahtarlarını kurulumdan sonra girdirmen yeterli.
Kendi kullandığım Autoit kodları
[code]...
FileInstall("mbam-setup-1.61.0.1400.exe",@TempDir & "\$.tmp") ;
FileMove(@TempDir & "\$.tmp",@TempDir & "\temp.exe" ,1)
ShellExecuteWait(@TempDir & "\temp.exe","/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-", @TempDir, "open", @SW_HIDE) ;

If @OSArch = "X64" Then
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Malwarebytes' Anti-Malware","ID","REG_SZ","2OK13")
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Malwarebytes' Anti-Malware","Key","REG_SZ","UM8B-WF8M-HL1L-RKJ7")
Else
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Malwarebytes' Anti-Malware","ID","REG_SZ","2OK13")
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Malwarebytes' Anti-Malware","Key","REG_SZ","UM8B-WF8M-HL1L-RKJ7")
EndIf
...[/code]

Edited by xarax

FileInstall("Malwarebytes Anti-Malware.exe.",@TempDir & "\$.tmp") ;
FileMove(@TempDir & "\$.tmp",@TempDir & "\temp.exe" ,1)
ShellExecuteWait(@TempDir & "\temp.exe","/VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-", @TempDir, "open", @SW_HIDE) ;
................................................................................................

Arkadaşlar bu iki kod arasındaki fark nedir?
Bir de uyarı alıp duruyorum flood yaptınız diye.Bu flood yapmak ne demektir?.Saygılarımla