Jump to content

Assassin's Creed Hakkında

chelios
 Share

Recommended Posts

[b]Arkadaşlar Assassin's Creed'in hangi versiyonlarında aktif olarak Osmanlı devleti ve Müslüman devlet görevleri mevcut ? Ya da şöyle soruyum; müslüman devlet görevlerini en güzel yapabileceğim versiyonu sizce hangisi ?[/b]

Müslüman devlet görevi diye birşey yok. Evet Revelations istanbul'da geçiyor ve Ezio, Altair'in sırlarını çözmek için anahtarları ararken bir yandan da Yusuf Tazim adlı suikastçiye yardım ediyor. Bu arada 17 yaşında bir genç olan Süleyman'a (Kanuni) bazı gizli işlerde yardım ediyor. Ama bu arada hem bizanslı askerlerle hemde Osmanlı yeniçerileriyle savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Oyuna milliyetçi bir yaklaşımla başlarsanız zevk almazsınız. Ayrıca hoppadanak revelations'dan başlarsanız hiç birşey anlamazsınız. Çünkü oyun müthiş bir senaryo üzerinden ilerliyor ve anlamak için ilk Assassin's Creed'den başlamanız gerekiyor. İlk oyunda da Osmanlı birliklerinin içinden geçiyorsunuz, eğer kaçarken yanlarında ani hareketler yaparsanız size saldırabiliyorlar ve öldürmek zorunda kalıyorsunuz. İlk oyunda yine bazı bölümler sanırım Kudüs'te geçiyordu ve Türklerin arasında yada askerlerin yanında gezerken türkçe konuşmalara tanık olabiliyorsunuz. Oyuna objektif bakmak lazım, Osmanlı devleti ile entegre olan bir oyun değil ama senaryonun bazı yerlerinde Osmanlı ile ilgili ilişkiler görülebiliyor.

[quote name='KintaRo' date='25 April 2012 - 10:39 ' timestamp='1335339568' post='1191971']
Müslüman devlet görevi diye birşey yok. Evet Revelations istanbul'da geçiyor ve Ezio, Altair'in sırlarını çözmek için anahtarları ararken bir yandan da Yusuf Tazim adlı suikastçiye yardım ediyor. Bu arada 17 yaşında bir genç olan Süleyman'a (Kanuni) bazı gizli işlerde yardım ediyor. Ama bu arada hem bizanslı askerlerle hemde Osmanlı yeniçerileriyle savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Oyuna ırkçı bir yaklaşımla başlarsanız zevk almazsınız. Ayrıca hoppadanak revelations'dan başlarsanız hiç birşey anlamazsınız. Çünkü oyun müthiş bir senaryo üzerinden ilerliyor ve anlamak için ilk Assassin's Creed'den başlamanız gerekiyor. İlk oyunda da Osmanlı birliklerinin içinden geçiyorsunuz, eğer kaçarken yanlarında ani hareketler yaparsanız size saldırabiliyorlar ve öldürmek zorunda kalıyorsunuz. İlk oyunda yine bazı bölümler sanırım Kudüs'te geçiyordu ve Türklerin arasında yada askerlerin yanında gezerken türkçe konuşmalara tanık olabiliyorsunuz. Oyuna objektif bakmak lazım, Osmanlı devleti ile entegre olan bir oyun değil ama senaryonun bazı yerlerinde Osmanlı ile ilgili ilişkiler görülebiliyor.
[/quote]

[b]düşünceniz için teşekkür ederim, oyun hakkında duyduklarım gerçekten çok sürükleyici olduğu hakkındaydı birincisinden başlayarak bi oynayalım bakalım. ırkçı değilimdir ancak milliyetçi yönüm ağır basar, oyun olarak zevk alabilirim o açıdan sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. tekrar teşekkürler fikirleriniz için. [/b]