Jump to content

Byethost Smf Kurma

kral1122
 Share

Recommended Posts

Selamunaleyküm arkadaşlar ben byethost tan ücretsiz 5 gb alan aldım smf forum kurmak istiyorum ama kuramıyorum bu byethostu bilen varsa anlatabilir mi?smf kurulumunu biliyorum ama nasıl olacak bilmiyorum mysql veritabanı falan kurmak gerekiyormuş bilen varsa byethostu anlatırsa memnun olurum Edited by kral1122

[quote name='Kral__' date='28 April 2012 - 20:20 ' timestamp='1335633644' post='1193757']
adamlar zaten anlatmışki sitede bende kurmaya çalışıyorum iyi bir site herkeze öneririm
[/quote]

yav ben o anlattıkları sayfayı bulamadım link atabilir misin dün akşamdan beri uğraşıyorum :(

ya kardeş sen şu smf forum kurmasını biliyorsan bi anlatsana sana zahmet yav kafayı yicem dün akşamdan beri yapamadım :( smf dosyalarını ftp htdocs klasörüne attım kurulum penceresi geliyor bu veritabanı bölümünde takılıyorum

Edited by kral1122

[quote name='kral1122' date='28 April 2012 - 21:10 ' timestamp='1335636626' post='1193786']
bu byethost veritabanı adresi ne?ücretli sitelerde localhostmuş okuduğuma göre ama ücretsiz sitelerde başka birşeymiş arkadaşlar bilen varsa yardımcı olsun :(
[/quote]
dostum veritabanı adresi diye bişey demedim biliyorum byethost ücretsiz . sana ücretsiz byethost mail adresine ftp cpanel bilgileri atmadımı?

Buyur byethost smf kurulumu resimli anlatım..

[code]http://www.webhatti.com/web-tasarim-ve-hazir-kodlar/186546-byethost-da-smf-forum-kurulumu-alinti-resimli.html[/code]

Edited by Sirillo

[quote name='Sirillo' date='28 April 2012 - 21:13 ' timestamp='1335636836' post='1193788']
dostum veritabanı adresi diye bişey demedim biliyorum byethost ücretsiz . sana ücretsiz byethost mail adresine ftp cpanel bilgileri atmadımı?

Buyur byethost smf kurulumu resimli anlatım..

[code]http://www.webhatti.com/web-tasarim-ve-hazir-kodlar/186546-byethost-da-smf-forum-kurulumu-alinti-resimli.html[/code]
[/quote]
kardeş ben sana demedim zaten veritabanı adresi falan diye ben yazdıktan sonra gördüm senin mesajı şimdi bakıyorum deneyeceğim sağol

kardeş byethosttan gelen mysql ile ilgili mail şöyle

MySQL Database Name: MUST CREATE IN CPANEL
MySQL Username : b10_106126**
MySQL Password : *****
MySQL Server: SEE THE CPANEL

kardeş aşağıdaki kısım smf nin istedği bilgiler doğrumu eşleştirdim

[code]Veritabanı sunucusu adresi:
(buraya MYSQL server gelecek)

Veritabanı kullanıcı adı:
(buraya MYSQL username kısmı gelecek)

Veritabanı parolası:
(buraya parola)

Veritabanı adı:
(buraya database name gelecek)[/code]

C panelden kurduğum MYSQL database ismi
b10_10612634_smf

Edited by kral1122

hocam resimli anlatıma baktınızmı?sizinkiyle aynımı eğer size direk db kadı şifresi atacaksa o forumun anlamı ne siz pnelden
oluşturmanız gerek yeni veritabanı ve kullanıcı

bana sorarsanız linux web hosting alın 10 tl başlangıç paketi
ayrıca domain aldınızmı?

Edited by Sirillo

koçum mysql ve domain aldın mı ? ondan sonra htdocs klasörüne atıcaksın ve webhatti sitesindekileri uygulayacaksın bu kadar tabi doman için 76 saat beklemen lazımmış :(
bende wordpress kurmaya çalışıyorum
http://www.turkiyeforum.com/smf-forum-kurma-resimli-anlatim-vt10617.html burayıda incele istersen
koçum byethostu unut 000webhosta gel daha iyi daha kolay
ben kurdum yapamzsan pm at yaparım sana ;)

Edited by Kral__

[quote name='Kral__' date='29 April 2012 - 08:12 ' timestamp='1335676345' post='1193973']
koçum mysql ve domain aldın mı ? ondan sonra htdocs klasörüne atıcaksın ve webhatti sitesindekileri uygulayacaksın bu kadar tabi doman için 76 saat beklemen lazımmış :(
bende wordpress kurmaya çalışıyorum
http://www.turkiyeforum.com/smf-forum-kurma-resimli-anlatim-vt10617.html burayıda incele istersen
koçum byethostu unut 000webhosta gel daha iyi daha kolay
ben kurdum yapamzsan pm at yaparım sana ;)
[/quote]

000webhost ta olur farketmez yeterki olsun

Edited by kral1122