Jump to content

Ekran Kartına Ne Kadar Overclock Yapmalıyım ?

ArminVB
 Share

Recommended Posts

[center][b]Arkadaşlar ekran kartıma Overclock yapıcam ama ne kadar yapmalıyım ne kadarı yarar ne kadarı zarar biraz bilgilendirirseniz sevinirim :D
Şuanki durum böyle...

[img]http://i.imgur.com/drvj3.png[/img]

[/b][/center]

[quote name='LeOn.' date='02 May 2012 - 16:47 ' timestamp='1335970077' post='1195500']
ekran kartımın sürücüsünü kurduğumda beraberinde kuruldu. ayrı olarak kurmadım :D
[/quote]

tmm, bende niye kurulmadıysa :trollface:

[quote name='.TekdaL.' date='02 May 2012 - 17:56 ' timestamp='1335970605' post='1195504']
Ekran kartının şu anki durumu çok güzel yapmana gerek yok bnce :)
[/quote]
Şuanki durumundan memnun olmadığım için yapıyorum ya zaten :trollface:

Bende o model onboard olarak geliyor.
Yapmana gerek yok bence de. Sistemin gereksiz yere fazla güç harcar.

Edit: iyisi mi 6000 serisi al fiyatı uygun DirectX11 olan. Eskisini birine satarsın, satamazsan da HTPC sistem kurduğunda kullanırsın.

Edited by frmload

bu kartı alacağım zaten 1-2 haftaya.. bu kartla geçirdiğim son günler :D
[code]http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11186-11-20g-hd6750-gddr3-1gb-128bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56817[/code]

Edited by LeOn.

[quote name='frmload' date='02 May 2012 - 18:07 ' timestamp='1335971270' post='1195509']
OC için kartın sıcaklığı 70[sup]0[/sup]C' yi geçmediği sürece sorun olmaz. Fan hızını da arttırmak gerekir. :good:
[/quote]
Ekran kartı pasif soğutmalı fanı yok :D çok ısındığı zaman 12 cmlik fanı koyuyorum yanına 25 derece oluyor :D

[quote name='LeOn.' date='02 May 2012 - 18:09 ' timestamp='1335971345' post='1195510']
Ekran kartı pasif soğutmalı fanı yok :D çok ısındığı zaman 12 cmlik fanı koyuyorum yanına 25 derece oluyor :D
[/quote]

[b][color="#0000FF"]HD4xxx serisi ekran kartlarıyla farklı fanteziler yapmayı bende denemiştim, sonuç hep hüsrandı... Zaten yapacağın az biraz overclockla stabil tutmayı başarsan bile gözle görülür bir etkisi olmayacaktır, o yüzden tavsiye etmiyorum az daha idare etsin emektar kart :D[/color][/b]

[b][color="#FF0000"]Ha ben illa adrenalin peşinde koşucam diyorsan çekirdek hızını 10mhz adımlarla artır, bellek hızıyla pek oynama çünkü 4xxx serisinde bellek soğutmaları yok (mazallah yakarsın :D)... Ha birde CCCenter'da "özel saatleri test et"
seçeneği var, kademe kademe artırıp stabiliteyi test ediyor fakat ne kadar güvenilir, orası tartışılır.[/color][/b]

[quote name='Shain_K' date='02 May 2012 - 18:30 ' timestamp='1335972640' post='1195520']
bende vtx 4850 alıcam 256 bit.4670 den iyidir 8)
[/quote]

[b][color="#FF0000"]Benimde eski kartım Powercolor HD4670 PCS idi :) HD4850'nin DirectX11 desteği yok onu göz önünde bulundur derim ben. Ekran kartı yükselteceksen en azından 2 seri yukarısı bi ekran kartı almanı tavsiye ederim.[/color][/b]

Edited by ilx_199

ben sana söyliyeyim ayarları sonuna kadar daya bekle baktın yanık kokusu geliyo sonra git yenisini al anlaşılan kartı yakıp yenisini alacaksın bu kadar soru cevaba gerek yok kolay gelsin sonuçları bekliyoruz.tabi kart hemen yanmaz bir kaç gün zorla kartı ozaman anlarsın ne yapacağını.:)

o kartı bana satsana

böyle kor topal bir kart lazım 20tl verebilrim

okart zor zoruna oyun oynatır adama ama sağlamdır
her oyunu açar aama yavaş

overlockun gaydası olmaz mavi ekran ekranda yeşil kırmızı noktalar sitem yavaşlamadı sorunları yaşarsın

Edited by tutuklu8

[quote name='tutuklu8' date='07 May 2012 - 15:59 ' timestamp='1336395546' post='1197758']
o kartı bana satsana

böyle kor topal bir kart lazım 20tl verebilrim

okart zor zoruna oyun oynatır adama ama sağlamdır
her oyunu açar aama yavaş

overlockun gaydası olmaz mavi ekran ekranda yeşil kırmızı noktalar sitem yavaşlamadı sorunları yaşarsın
[/quote]
20 tlye satmaktansa yedek olarak saklarım :D Bir kaç hafta sonra 50 tl den satışa çıkaracağım. Kart çok kötü değil ama Bf3 gibi oyunları oynatamıyor :( Yoksa call of duty MW3 1280*1024(maximum çözünürlük) Bütün ayarlar HİGH Çok rahat oynatıyor :D

Edited by LeOn.

[quote name='tutuklu8' date='08 May 2012 - 01:08 ' timestamp='1336428518' post='1198063']
cod mw yi intel hd 4000 ile yani
on boadrdla da oynana biliyor zaten

yeni kart alacaksan 5570 i bir düşün derim ben
[/quote]
6750 düşünüyorum ama bakalım. beki bunuda alabilirim.
http://www.tnctr.com/topic/200873-thok-fiyat-ank-palit-gts-450-sonic-platynum/