Jump to content

Ecs Mcp61M-M3 Anakart Ekranı Kapatıyor

bysasiyah
 Share

Recommended Posts

[b]ECS MCP61M-M3[/b] [i]anakart aldım işlemci çekirdeklerini açmak için aldığım anakartla 10 gündür bütün keyfim rezil oldu tivibu izlerken yada ilk açılışta veya facebookta kameralı sohbet sırasında ekranı kapatıyor ekran karaıyor ama kasa hala çalışıyor ne yapmam gerek delirmek üzereyim lütfen yardım edin.[/i] Edited by bysasiyah

neden ecs marka anakart aldın msi asus gigabyte dururken hata yapmışsın birde donanımını yazarsan iyi olur.ilk önce kasanın bütün soketlerini sök fişlerin hepsini çıkart pc içinde tozlanma varsa power dahil temizle ram ekran kartı hdd kablolarını işlemciyide çıkart anakart bios pilinide çıkart 30 dakika hiçbirşey takma süre dolunca herşeyi tak işlemci macununu yenile ram 2 taneyse sadece birini tak.power kablosunu takmadan önce(dikkat) power tuşuna 30 saniye elini basılı tut power kablosunu tak ve pc'yi çalıştır açıldığında virüs taraması yap sıcaklıklara kontrol et bunları yap daha sonra yaz cevabını.konu başlığındaki yardım edin ibaresinide silmeyi unutma

Edited by OpCon

ECS aldım çünkü fiyatı uygun ve iyi olduğunu söyleyen bi çok arkadaşım var,sistem e gelince çok abartılı bişey yok 4 gb ddr 3 ram amd X2 black edition işlemci 64 bit sapphire ekran kartı 300 gb hdd 300 wat power. ram soketini değişmeyi denedim işe yaramadı bios zaten güncel anakart yeni ama yinede sizi dinleyip güncelledim çekirdekleri açayım yada açmayayım sorun aynı ekranı kapatıyor bilgisayar çalışıyor müzik çalıyor ama ekran kapanıyor.ekran kartını söküp onboard olanı da denedim sonuç yine aynı .acaba bios ta bişeyi açmam mı gerekiyorda ben bilmiyorum ?

facebook ta kameralı görüşürken kapatıyor ,nette sörf yaparken kapatıyor her an kapatma ihtimali var yani anlayamıyorum...ekrana sinyal gitmez hale geliyor monitör uyku moduna geçiyor.

Edited by bysasiyah

bios güncelleyerek bu sorunu çözebilrsin bence

yani anakart üreticisinin bios çıkarmasını bekleyeksin

birde amakartı başka bir işlemciyle dene

Edited by tutuklu8

biosta vga ile alakalı yerlerle oyna örneğin bazı bioslarda vga share 64 128 256 vb. oluyor ben genelde auto seçeneğini kullandıgımda sorun çıkmıyor eğer biosunuzda böyle bir bölüm varsa oradaki değerler ile oynayın harici ekran kartı kullanıyosanız yan sanayii ise örneğin ati haricinde sapphire vb. markalardansa sorun oluyor sürekli önüme gelen bir sorundur onboard ekran kartını dene sorun devam ederse bios güncelle