Jump to content

Mac Adresine Göre Lisanslama Yapılabilirmi?

gece_sisi
 Share

Recommended Posts

Edit (Merhaba.Bir setupu kurdurmak için lisanslama yapmak istiyorum.
Lisanslamayıda pc nin bir donanımın mac adresine bakarak karşılığının girilmesi gerekiyor.Yapılabilirmi?) Edit

Konu pairs arkadaşımızın yardımı ile aydınlatılmıştır.
pairs arkadaşımızın örnek projesi aşagıdadır

http://www.mediafire.com/download.php?sosu17jr3yx5lyd Edited by gece_sisi

• Editor

Yanlız yapacagım örnek şu şekilde olacak kullanıcının mac adresini örneğin 12345 ile şifreleyerek bir key üretecek ve bu key kullanıcıya gözükecek sonra kullanıcı bu keyi size mail atacak sizde 12345 ile tekrar bu keyi decompile edip mac adresini elde edeceksiniz.Sonra siz mac adresini farklı bir şifre ile tekrar şifreleyip lisans olarak kullanıcıya vereceksiniz.

Anladım.Öylede olur.Yalnız bu şekilde daha ugraşlı ve zamanı uzatmış olmuyoruzmu?Yani direk mac adresini kullanıcıya gösterse ve buna karşılık istese;daha kısa olmazmı?
Çok bilmişlik yapmayayım.Amacım sizi fazla uğraştırmamak!

Sizin dediğinizde sonuçta macadresine göre çalışacak...Çok teşekür ederim.....

• 2 hafta sonra ...

[quote name='Kral__' date='01 June 2012 - 14:28 ' timestamp='1338560889' post='1207445']
pairs yapar da çok işi var site projeler çok işi var onula irbata geç sana yardım edenceğinden çok eminim
[/quote]

Teşekür edrim.Sadece şu mac adresini işleme almayı ögrensem yeter.Basit toplama çarpma işlemleri yeter.Basit bir koruma yapmalıyım.Ama hepsi mac adrese bağlı..

[quote name='pairs' date='02 June 2012 - 21:09 ' timestamp='1338671347' post='1208087']
Yarın örnek projen elinde olur dostum.
[/quote]
Çok teşekür ederim arkadaşım.Bekliyorum....
Geçen KintaRo arkadaşımızın yaptığı pc bilgileri apz sini indirip inceledim.Hdd bilgilerini HDDInfoDLL.dll diye bir dll üzerinden ams ye aktarmış.
Aynı şekilde bende arkadaşımızın kodlarını kendime uyarlayarak hdd serialini ams ye aldım.Fakat serial sayı ve harflerden oluştuğu için üzerinde çarpma bölme vs gibi işlemler yapamadım harflerden dolayı....Kendimce ugraşıyorum bakalım.

Örneğini merakla bekliyorum arkadaşım..

[quote name='sadoece00' date='02 June 2012 - 23:29 ' timestamp='1338679744' post='1208119']
bende isterim =) sakıncası yoksa
[/quote]

Benim için sakınca yok. pairs arkadaşımız içinde sakıncası olsa bilgilerini paylaşmazdı sanırım...

• Editor

Mac adresi ile lisanslamada aklıma birşey geldi diyelimki mac adresine göre lisanslama yaptık bu adam oluşan keyi size mail ile yollayacak değilmi.

Mail veya telefon ile.Zaten iletişimde sorun olmaz.Çevremdeki arkadaşlarımın falanı filanı....Ama adamlar şu uygulama gelsede kopyalasak diye bakıyorlarmış.Kulağıma geldi.Yani bunu kullanacak insanlar tam bir pirhana..ASdamlar işin ticari boyutunu bile düşünmüşler:)
Hal böyle olunca bende bir önlem almak istedim kopyalayıp kurmaya karşın.
Bu arada bunu kullanacak insanlar profosyenel falan degil.
O yüzden basit bir proje yeterli..

Olay şu. Senin dediğin gibi daha iyi olur.Kullanıcı ams uygulamayı çalıştıracak.Uygulama mac adresi okuyacak ve labele kodlanmış karşılıgını verecek.Bu karşılığında karşılığını (topla böl çarp vs.) yani bizim lisansimizı inputa girmasini isteyecek.Yanlış lisan girilmesinde uyarı vererek uygulamayı kapatacak.Dogru lisans girişinde geçerli lisans uyarısı verek setup.exe yi çalıştıracak..

• Editor

İstediğin bunun gibi birşeydi sanırım.

http://www.mediafire.com/download.php?ya4u7z2646tudz4

Proje parça parça en üst kısımdaki kullanıcının karşısına çıkacak en alttakide senden aldıgı şifreyi girmek için kullanacak.

Ortadaki ise senin olacak yani kullanıcıdan geleni sen şifreleyip vereceksin.

Edited by pairs

Evet mantık bu.Yalnız sayı ve harfler dışında başka karakterler kullanmayalımki kullanıcı ile iletişimde sorun yaşanmasın.Eğer bu imkan varsa öyle yaparsan benim için iyi olur.

Uygulamanın ara yüzünü ise şöyle düşünüyorum.

--------Lütfen aşagıdaki kodu yazılım firmasına mail veya tel ile gönderiniz -------vs...
-----------tel0544000000 email [email protected]
------Inputa degil labele aktarılacak mac a göre kod----------
-----Kodun karşılığı gönderdiğimiz key inputa girilecek
----------------Buton ile okeylenecek------------------

Aynı zamanda Antikey de elimde olacak...

• Editor

Ams de yapabilecegin tek kriptolama sistemi şuanda bu yani decrypt i olan başka bilmiyorum.O yüzden rakam ve harflerde karışık oluyor.

• Editor

Çok özür diliyorum aklım kızlarda herhalde :D

http://www.mediafire.com/download.php?sosu17jr3yx5lyd

Edited by pairs