Jump to content

Laptpum Usb 3.0 I Çalıştırmıyor ..

crysis_88
 Share

Recommended Posts

selamlar ...

arkadaşlar bilgisayarım asus n53 sv serisi .. laptop da bir adet usb 3.0 portu var . fakat bunu kullanamıyourm ..usb 3.0 girişli aygıtları taktığımda usb 3.0 hızında çalıştırıyor .. bu aygıt daha hızlı çalışabilir diye uyarı veriyor .. usb 2.0 ları ise hiç tanımıyor nerdeyse .. bi heves aldım , aldığımdan beri o yüksek hızlara ulalşamadım .. ne yapmalıyım ?

[img]http://techngear.com/wp-content/uploads/2011/03/ASUS-N53SV-XE1-Laptop.jpg[/img]

[b]sürücüleri hiç tanımıyor neredeyse. . [/b]
[b]usb 3.0 taktığım halde dedim okuduysan ? normal de usb 3.0 a 2.0 takınca da okur .. ama burda tam tersi 3 takınca okumuyor . 2 takınca okuyor .. zaten tek giriş var usb 3.0 da . yine taktım usb 3.0 hiç açmadı bile . western digital 500 gb lık bir hdd var 2.5'' . sürücü yazılımı eksik olsaydı uyarırdı heralde .[/b]

dostum bende usb destekli Harici HDD ve Flaş bellekler var, Usb 3 destekli Dell notebook var, benim pcye format atsam, USB3ten windows kurulumu için boot etsem boot ediyor fakat devamı gelmiyor, ama usb2ler normal, bir windows kurulu iken USB3 sürücüsünü kurmasam hiç bir şekilde USB 2-3 farketmeiyor sürücü kurulumu olamdan USB 3 girşi çalışmıyor, en güzel formül, sen sürücülerini güncelle, USB3lü HDDni başka Usb3lü pc de dene, o da olmadı eğer kendi kurduğun pc ise, ASUSun backupı varsa geri yükle onda çalışıyor mu bak,, o da çlışmıyorsa garantiye gönder

[b][size="2"]şimdi ,[/size][/b]
[b] [/b]
[b][size="2"]sürücüleri güncelledim . usb 3.0 ve intel chipseti yeniden kurdum . usb 3.0 dan açılıyor fakat bazen gelip gidiyor . eskiden de gelip gidiyodu uzun süre takılı durmuyor . biraz kullanayım yine aynı sorun çıkacak mı . fakat hız 25-27 mb seviyesinde . usb 3.0 da 125 civarı olması gerekiyordu .. yine olmadı .. bir de docking station kullanarak kullandığım hard disklerim var. dock station usb 3.0 destekliyor açılıyor genel de ama usb 2.0 hızında .. formatla falan alakası yok bence. o kadar format attım aldığımdan beri en fazla 4 ay falan oldu sorun aynı yine . sanırım donanımsal bir şey. başka usb 3.0 lı pc bulursam denicem . garantiye götürürm fakat yapabilcekler mi yaparlarsa kaç gün sürer ? eski asusu vermiştim 1 aydan fazla sürdü . 1 ay sürecekse hiç veremem . başka bozukluklar da var zaten laptop da. anlaşılan usb 3.0 ı kullanmak için iyi bir masaüstü pc toplamak gerekiyor .. [/size][/b]

Edited by crysis_88

• 2 hafta sonra ...