Jump to content

Filtre.exe Dosyasını Kaldıramadım

StoneKing
 Share

Recommended Posts

[b]Hayırlı günler arkadaşlar. Bugün bir arkadaşın bilgisayarı bozulmuş ve bende bakmaya gittim. Birisi USB takmış ve görev yön. ve kayıt defte. devre dışı kalmış. Onları hallettim ve sonra combofix ile tarattım bilgisayarı. ESS5 son sürümünü burdan indirdim. Sonra bilinen bir siteye girince şu uyarı geldi>>>

[spoiler][img]http://img69.resimup.net/di/AEZU.jpg[/img][/spoiler]

İE anasayfasınıda Kayıt defterinden değiştirmeme rağmen hiç bir şekilde düzelmedi. Giriş sayfası hep aynı>
[spoiler][color="#C0C0C0"]www.eaxtr.com[/color][/spoiler]

Bu programın yolunu takip ettim ve filtre.exe'yi buldum görev yön. devre dışı bırakıp system32'den siliyorum yinede bana mısın demiyor. Bu programı kaldırmanın bir yolunu söylerseniz çok teşekkür edecem.

NOT:Bu program tıpkı deepfreeze gibi kalkması ayrı bir dert :D[/b]

Edited by StoneKing

[b]Kardeşim bilgisayar ev bilgisayarı olsa onu bende halledebilirim. Ama işyerindeki bir bilgisayar o yüzden elimden geldiğince formatsız yapmaya çalışacağım. Bu arada bunun virüsle alakası ne aceba ?
Edit: Bu filtre.exe'yi buluyorum fakat program açılmıyor açılsa programı kaldırmayı deneyecem parolayı girip. Program ekle/kaldır listesinde de şuan program yok :/[/b]

Edited by StoneKing

o virüs kimi klasörlere .exe uzantısı atıyor ve ilk olarak görev yöneticisini iptal ediyor. hatta dediğin gibi kayıt defterinide.

o virüs kimi klasörlere .exe uzantısı atıyor ve ilk olarak görev yöneticisini iptal ediyor. hatta dediğin gibi kayıt defterinide.

[b]n0w kardeşim dosyayı buldum zaten. Fakat dosya kendini birkaç sn sonra tekrar yüklüyor. Yani arkaplanda hep çalışır durumda kalıyor. Görev yön. den işlem ağacını sonlandır dememe rağmen 3-4 sn sonra tekrar işlemler tekrarlanıyor. Sanırım bu program kalkmayacak :@[/b]

bu virüsü silmek istiyorsan yapacağın belli abi.
cd den açılan xp yi çalıştır ve .exe ismini arat orada bu fltre.exe ile aynı voyutta ne varsa sil. ya da winrar arşiv yöneticisi ile de aynısını yapabilirsin. karar senin. ancak en sağlamı cdden açılan xp ile bu işi başarmaktır. ancak solucan virüslerini nod 32 rahatça buluyor bence nod 32 yi indir ve güncelleyip tarattır o zaman da halledersin.