Jump to content

Öss Nedir Düşünceleriniz.

turkishseeder
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben 9.sınıf öğrencisiyim Anadolu Teknik okuyorum.Öss ye şimdiden hazırlanıyorum zaman olursa gelecek seneyede çalışacam fakat bilmediğim bir sınavda başarılı olamayacağım çok açık...Bu yüzden bana sınav işleyişini lys1 lys2 3,4 falan var anlamadım o olayı...Sorular ne tarzda gelir hangi bilgi ister nasıl çalışmalıyım...Sayısalcıyım bu arada...bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum hangi üniversite falan...(bu arada önereceğiniz üniversiteler adı şanı olan puanı yüksek olan olursa sevinirim bu saaten başladık çalışmaya bakalım puan inşallah fazlasıyla yeter.)

var var bak şunu söylim sakın 9. sınıftan sıkı çalışmaya başlama hiç gerek yok günde 1.5 2 saat çalış belli bir saatin olmasın kafana göre çalış ama çalış hiçbir konuyu bitirmeden geçme dediğim gibi kasma asıl çalışma 11.sınıftan itibaren başlar ama sen şimdiden yavaş yavaş çalışırsan derece bile yaparsın düzenli ol
senin yapman gereken okul puanını yüksek tutmak yani notlarını tüm kolaydır bunu unutma her dersi hakkettiği kadar çalış ama hepsini çalış sözel ve eşit ağırlık derslerini hobi gibi gör bol kitap oku kendini tarihte geliştrebilirsin mesela büyük faydası olur daha 9.sınıfsın bu yüzden çok avantajlısın kafanı öss ye çalışıyorum diye odaklama konu bitirmek bir konu hakkındaki tüm test sorularını çözebilmek güzeldir böyel düşünerek çalış sakın ezber yapma öğren ve bilmek için çalış dediğim gibi sözel dersleride hem notları iyi tutmak için çalış hemde hobi gibi gör mesela ntv tarih dergisini takip edebilrsin güzeldir ntv bilim de öyle
kitap okuma kısmı önemli eğer kitap okuma alışkanlığın yoksa yavaş yavş kazan sevdiğin ilgini çekenlerden başla sakın bir derse ön yargın olmasın zaten gerek de yok dediğim gibi bütün dersler kolaydır çok iyi not tut ve notlarını düzenli tut yazın güzel olsun notlarını sakın atma sakla bu işin sırrı düzenli olmak ve tecrübeden geçer sen düzenli ol düzenden kastım hergün net şu kadar çalışcam felan değil ders çalıışmae programına da gerek yok düzenden kastım derslerini bitirerek gitmek ertelelmemek ve not tutmak bir de sakın bir konnuyu ve bir dersi küçük görme ve önyargılı olup o konuyu veya dersi sevmemezlik yapma.

gelelim bilg mühendisliğine iyi meslektir iyi kazandırır ama başarılı olmak ve sevmek şartıyla http://www.bilgisayarmuhendisleri.com/ şu sitedeki makaleler senin için yeterli olur

ygs lys ye gelirsek bunu anlamak için kafa yorma değişecektir ama şunu bilki ösym nin bir huyu var huysuzluk her dönemin öğrencilerini farklı bir şeyle karşı karşıya getirir yani sen dediği gibi yaparsan zaten bilirsin dersleri hızlı olmak önemlidir süre sorunu yaşamamak için ama sen şimdiklik sadece dediğim gibi düşün ve yap hız işi ve sınav sistemini öğrenmek sonraki iştir.

çok başarılı olmak şu an senin elinde ve bunu rahatlıkla yapabilirsin.

arkadaşlar [b]ÖSS[/b] kalkmış yerine [b]YGS[/b] gelmiş. Sana tavsiyem bence şimdi başla çalışmaya günlük 2 saat ders çalış 2 saatte kitap oku geriye kaldı 20 saat sana artık onuda kendine göre değerlendir.Kitap niye tavsiye ediyom çünkü öss lys ygs ya da başka bir sınava girdiğin zaman türkçe testinde sana çok lazım olacak ama öyle her kitabı okuma hocana söyle sana tavsiye ederler sınav için bit kitap.Benim tavsiyem Can Dündar, Elif Şafak, İskendar Pala, Ayşe Kulin ( körpü adlı hikayesi süper ) bir de Aziz Nesin bunları tavsiye edebilirim.Burdan da bakabilirsin
[code]http://www.kitapyurdu.com/coksatan/default.asp[/code]
Üniversite olarak İstanbul/Boğaziçi ama bu üniversitesi kazanmak için çok çalışman lazım.Bu arada matematik fizik gibi sayısal derslerinin notlarını yüksek tut

Edited by FeLSeFeCi