Jump to content

Reg Ayarı

yorgun63
 Share

Recommended Posts

Konuyu yanış yere açtıyasam özür dilerim elimde bir reg ayarı var bilgisayarı hızlandırmak amaçlı bir re ayarıdır bunu reg ayarına nasıl kayderim not defterinle kaydeliymuş ama nasıl yazıcam bunu
BAŞLAT ÇALIŞTIR regedit YAZIYORUZ

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Control\Priority Control WE SAĞ TARAFTA BİR "DWORD" AÇIYORUZ ADINI IRQ8Priority YAZIYORUZ VE DEĞERİNİ BİR YAZPIYORUZ ONDAN SONRA ÇIKIYORUZ ALLTA YAZDIĞIMI YAPIYORUZ. Bu değişiklikleri sağ kulakçıkla yapacanız.

Ondan sonra;
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop "AutoEndTasks" VE "MenuShowDelay" WORDLARIN DEĞERLERİNİ "1" YAPIYORUZ VE PC HIZDAN HAVA UÇUYOR

[quote name='yorgun63' date='02 July 2012 - 10:08 ' timestamp='1341212882' post='1217841']
Konuyu yanış yere açtıyasam özür dilerim elimde bir reg ayarı var bilgisayarı hızlandırmak amaçlı bir re ayarıdır bunu reg ayarına nasıl kayderim not defterinle kaydeliymuş ama nasıl yazıcam bunu
[/quote]

Yanlış anlamadıysam not defterinde yazıp kayıt ederken filanca.reg dersen reg kaydı olarak kaydeder...

Anlatmak istediğini tam olarak anlamadım ama sanırım kayıt defterine girip tek tek bunlarla uğraşmak yerine elimde bi kayıt girdisi olsun çift tıklamayla bu yaptıklarımı aynen yapsın. Eğer bunu istiyorsan kayıt girdilerini ayarladıktan sonra ayarladığın girdiye sağ tıkla ver de sonra kaydet. Ama ne istediğini hala tam olarak anlamış değilim.

Dediğim gibi yaparsan olur ya da ben senin yerine yaptım aşağıdaki linkten rarlı dosyayı indir içinde istediğin 2 şey var. 1.sine çift tıkla tamam de ilk istediğin olur. 2.sine çift tıkla tamam de 2. istediğin olur ama bilgisayarının hızdan havalara uçmasını bekleme :)
[code]https://rapidshare.com/files/2029436093/İstediğin_Kayıt_Girdileri.rar [/code]

bilmem benim bilgisayarımda xp yüklü. daha doğrusu internet kafedeyim şu anda ama çalışır herhalde. Dediğim gibi bilgisayarının hızdan uçmasını bekleme :) hız istiyorsan lite bir windows 7 indir. köylü'nün çalışmaları çok hoşuma gidiyor mesela :)