Jump to content

Hangi Psu Markasını Almalıyım ?

_AyhaN_
 Share

10 members have voted

1. 1. Hangi PSU markasını almalıyım ?

• SEASONIC (AK-SEA-SS-500GB) 500W + 80 Plus
      0
    • AEROCOOL STRIKEX-X +80 BRONZ 500W
      4
    • High Power HPC-550-B12S 550W +80 plus
      6

Recommended Posts

niye aerocool a oy verdim diye sorarsan:

aero cool voltaj kontrolünde(DC OUTPUT +12 V) 42a ve max 492w başarı sağlıyor. bilgisayara lazım olan bunlar, (tüm değerlerde diğerlerinden üstün zaten sadec +12v da değil

Highpower ise: 25A/456w

Seasonic 17A/408w

Edited by yeniceli2001

[font="Tahoma"][b]PSU alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır.[/b][/font]
[font="Tahoma"]Öncellikle aktif PFC olmalı Pasif değil.Bu önemlidir psu 1000 w pasif pfc ise tam performans alamazsınız ayrıca 1000 olması hikaye olur o kadar akım çekemez.[/font]
[font="Tahoma"]Sonra tek kanal 12 V da ne kadar güç çektiği çünkü psu wattı ne kadar yüksek olursa olsun tek kanalda düşüp amper çekiyorsa çok da önemli değil.Bilgisayar bileşenlerin %90 12 v kanalını kullanır[/font]
[font="Tahoma"]80 Plus (minimal BRONZE) sertifikalı olmasına dikkat edin.Hem düşük fatura ödersiniz hemde %85 e kadar tam performans alırsınız hele crossfire ve SLI yapacaksanız buna özen gösterin.[/font]
[font="Tahoma"]Akım Koruması, Kısa devre koruması, Yüksek sıcaklık koruması gibi psu için önemli korumaların olduğuna özen gösterin.[/font]
[font="Tahoma"]Soğutma sistemine özen gösterin en az 14 cm fan olması, stabil ve uzun ömürlü olmasını sağlar.[/font]

[font="Tahoma"]Bana soracak olursan aerocool al ben 600 watt olanından almştım tek kanalda 50 amper çekiyor kasamla da çok güzel duruyor 500 watt ile aralarında çok da büyük fiyat farkı yoktu.[/font]