Jump to content

Vekalet Yoluyla Satılan Aracım

rey8han
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar 5 yıl önce kendi üzerime kayıtlı1980 model aracımı noterden vekaletle sattım şahıslar 10 güniçinde üzerlerine kayıtı alacaklarını söylediler malesef şahıslar mardinli başkalarına satmışlar aracım sürekli eldeğiştiriyor gitmediğim ne emliyet nede avukat kaldı bana söyledikleri aracı güvendiğin birine icralık ol aracı bağlattır bide ekliyorlar aracı almak için mardine gitmen gerekir başın belaya girer alan kişileri arıyorum ikinci arayışımda başkalarına satmışlar birtürlü kayıtı almaya yanaşmıyorlar

aracı trafikten çekmenin bir yöntemi varmı arkadaşlar çıldıracam adamlar bir iş görecekler başım belaya girecek çokkişi aracı çoktan parçalayıp satmışlardır diyorlar Edited by rey8han

noterden verdiğin vekalet ile sattıysan vekaleti verdiğin kişi hakkında suç duyurusunda bulun ve bunu o kişiye bildir satışı en kısa sürede senden alacaklardır.Bu arada sakın polise gidip suç duyurusunda bulunayım deme verdiğin vekaletten dolayı iftira suçundan sen hapse girersin

Edited by 2parmak

arkadaşım aynı olay benim başıma geldi noterden satış yaptım ama adamlar üzerine almamışlar üç senelik vergi borcu geldi vergi dairesine noter satışını gösterdim fakat bizi ilgilendirmez dediler araba şu an senin üzerinde dediler daha sonra emniyete trafiğe gittim bir dosya açtırıp elimdeki noter satışıyla aracı alan kişinin üzerine kaydetdiler sattığın kişinin o anda orda olup olmaması önemli değil araçla ilgili herşeyi borçları onun üzerine devrettiler hiç bir şey ödemedim

[quote name='kedice' date='11 July 2012 - 21:19 ' timestamp='1342034367' post='1220675']
anlamadığım husus vekaletle sattım diyosun nedir bu olay? sattıysan alan taraf sorumlu değilmi?
ha ruhsatı üzerine almadı diyorsan; çalıntı araç ihbarını düşünememişmi gittiğin polis?
[/quote]

arkadaşlar noterden 3 aylık vekaletle aldılar 10 güne kalmadan noter satışını alacam dedi değiş o değiş ben bunnara 2 defa mardine kayıtı alsınlar diğe vekalet gönderdim almadılar tekrar istediler ruhsat olmayınca vekalet veremedim onnardan istedim ruhsatı başkasıyla göndermişler bi arkadaş benim adıma vekalet göndersinler onnarın namına ben kayıtı alayım onnara ruhsatı gönderelim dedi tabi bütün masraflar benden çıkıyo masrafları üslendim onada yanaşmadılar onnarda mardin derikte başkasına satmışlar adam ben kayıtla falan uğraşamam dedi noter satışı olsaydı sorun değildi iyiniyetimin kurbanı oldum ruhsat bende araç yok yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok makbule geçer

vekaleti verdiğin notere elindeki ruhsatla beraber git vekaletin süresi içinde arabayı üzerine almadığına ve arabayı ruhsatsız kullanmaya devam ettiği için budurumda araba hala kendi malın gözüktüğü için ve gerekli işlemleri yapmadığın taktirde yasal hertürlü haklarımı kullanacağım diye protesto çek.yapmadığı taktirde protesto ile mahkemeye baş vurma yolun açılır bundan sonrasını o düşünsün..

[quote name='the67' date='11 July 2012 - 23:35 ' timestamp='1342042524' post='1220721']
vekaleti verdiğin notere elindeki ruhsatla beraber git vekaletin süresi içinde arabayı üzerine almadığına ve arabayı ruhsatsız kullanmaya devam ettiği için budurumda araba hala kendi malın gözüktüğü için ve gerekli işlemleri yapmadığın taktirde yasal hertürlü haklarımı kullanacağım diye protesto çek.yapmadığı taktirde protesto ile mahkemeye baş vurma yolun açılır bundan sonrasını o düşünsün..
[/quote]

vekaletim 3 aylıktı süresi biteli 5 seneyi geçti adamlar buharoldu ne telefonlarına nede adreslerine ulaşabiliyorum
bugibi konularda kanunda boşluk varmış avukata tekrar gittim bana 100/99 mahkemeyi kaybederiz dedi anlıyacağınız 2000tl lik araba için harcadığım mebla 5000tl yi geçti gece uykularım kaçıyo nasıl kaçmasın arkadaşım arabayı bengibi satmış adamlar kayıtı almadan kaza yapmışlar 2 tane dükkanınıda satmak zorunda kaldı 2 -3 tane ölüm varmış abi bilmiyorum allah sonunu hayırlı etsin

İcra yoluyla aracı bağlattırma yoluna bizde gitmiştik ama araç trafik kontrolüne takılmadığı sürece hiç bir etkisi yok. Polis sokak sokak arabamı arayacaz demişti. Hiç bir sonuç çıkmayınca kendimiz teek tek satın alanları araştırdık bulduk arabayı. Babam aldı yanına 2-3 fedai, gidip çekici ile arabayı yükledi, götürüp hurdaya sattı :D Çekici masrafı çıktı yani...

Allah yardımcın olsun.

[quote name='rey8han' date='12 July 2012 - 18:41 ' timestamp='1342107715' post='1220886']

vekaletim 3 aylıktı süresi biteli 5 seneyi geçti adamlar buharoldu ne telefonlarına nede adreslerine ulaşabiliyorum
bugibi konularda kanunda boşluk varmış avukata tekrar gittim bana 100/99 mahkemeyi kaybederiz dedi anlıyacağınız 2000tl lik araba için harcadığım mebla 5000tl yi geçti gece uykularım kaçıyo nasıl kaçmasın arkadaşım arabayı bengibi satmış adamlar kayıtı almadan kaza yapmışlar 2 tane dükkanınıda satmak zorunda kaldı 2 -3 tane ölüm varmış abi bilmiyorum allah sonunu hayırlı etsin
[/quote]

o zaman tek yol var yapacağın elindeki vekaleti varsa aldığın para ya ait belgeleri saklamak kapına geldiklerinde.. olmasında ama bir gün mutlaka geleceklerdir en azından bak arkadaşım ben paramı aldım yasaların bana sağladığı satış usullerinden vekaletli satışımıda yapmışım benim yapabileceğim bir şey yok bana yasalar neden böyle sattın diyebilirmi hayır o halde suçu işleyen ben değilim benden alan adamı bulun demek zorundasın savunmada ifade çok önemlidir yasalara uygun ifadeler vermemiz gerekir ..

arkadaşım öncelikle kolaygelsin aynısorun 2011 de benim arkadaşın başınada geldi benim anladığım kadarıyla sen aracını vekaletle vermissin adamlar üzerlerine kayıtı almadan başkalarına satmış sattığı kişilerde kayıtı üzerlerine almıyorlar
bulabiliyosan git yedek enahtarın olması lazım arabayı çaktırmadan al işin emliyete kalmışsa abiçokzor icrayoluyla bağlattıra bilirsin oda denk gelirse
biz emliyete giddik bize vermeyeydinizdediler avukata giddik ancaicrayoluyla alabilirizdediler tabi aracın yerini bilmen lazım bilmiyomussun oda sıkıntı bence siz jandarma bölgesindeiseniz jandarmaya polis bölgesinde iseniz polise pilakaları düşürdüm diye dilekçe verin sonra trefik tescile yeniden pilaka çıkattırın sonra anladığım kadarıyla ruhsatta sizde araç olmadığı için trafikten düşüremiyosunuz biz yapamamıştık ama plakalar ve ruhsatla aracını trafikten çekebiliyosun en azından campulu falan ödemiyosun
dikkatet araçla birsuçafalan karışırlarsa veya kazaya sende ceza alırsın ilkönce araç sahibini bulurlar sen bensattımde yat
devlet önce seni mahkemeye verir senden alacağını alır sen diğer kişileri mahkemeye verceksin de ölme eşeğim ölme yazgelecek otlıyacak abi allah kolaylık versin cumanızda mubarek olsun

[quote name='OzgrGvnc' date='13 July 2012 - 12:33 ' timestamp='1342175634' post='1221105']
Hukuki forumlara sorsana dostum. Burada herkes kendine ne mantıklı geliyorsa onu söyler.
Hiç olmadı trafik takipçilerine sor.
Bilgisayar forumu burası :whistle:
[/quote]
değerli arkadaşım hukuki forumlara sordun trafik takipçilerinede sordum yukardada belirtiğim gibi 3-4 tane avukata sordum emliyete kaçdefa giddim bilmiyom buranında bilgisayar formu olduğunuda biliyorum o yüzden sohbet chat konusuna bu sıkıntımı açtım forum kurallarındada aykırıbişey göremedim bazı arkadaşların verdiği bilgiler çok yararlı hani demişlerya çok gezenmi çok okuyanmı bilir ben iki üniversite bitirdim eminol bukonuyu çözemedim belki bazı arkadaşların başına gelmiştir biyol gösterirler öyleya akıl akıldan üstündür OzgrGvnc arkadaşım uyarın için teşekkür ederim saygılar