Jump to content

Üniversite Konusunda Yardıma Ihityacım Var ?

lavigne-61
 Share

Recommended Posts

[center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"]Arkadaşlar ygs den 222 puan aldım.Sanırsam ağustos ayında üniversite tercihleri yapılıcak.Her neyse uzatmıyım asıl meseleye biran önce geliyİm.[/size][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"]Tercih yaptıktan sonra [/size][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#8b0000"]1-[/color]Yaptığım tercihler arasından birisi tuttuktan sonra gitmekten vazgeçme gibi bir imkanım var mı ?[/size][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#8b0000"]2-[/color]Yaptığım tercihler arasından birisi tuttuktan sonra gitmekten vazgeçip dikey geçiş yapma şansım var mı ?[/size][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#8b0000"]3-[/color]Bu sene üniversiteye gitmeyip 1 sene hazırlık yapsam bu sene üniversiteyi dondurmam mı gerekiyor ?[/size][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"] [/font][/b][/center][center][b][size="4"][font="Comic Sans MS"]Bölüm :: [/font][font="verdana, tahoma, sans-serif"][color="#445563"]Meslek lisesi/Bilgisayar/web programcılığı[/color][/font][/size][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"] [/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#ff0000"]Geleceği olan sizce hangi bölümler var(222 puanı olan "zor ama" )[/color][/size][/font][/b][/center][center][b] [/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#0000ff"]Şimdiden cevap veren arkadaşlar için sonsuz teşekkürler.[/color][/size][/font][/b][/center][center][b][font="Comic Sans MS"][size="4"][color="#ff0000"]Not:Lütfen tam bir şeyi bilmiyorsanız içinizden böyledir diyip yorum yapmayın.Çünki geleceğimin bir nebzede olsa bu yorumlar belirlicektir.[/color][/size][/font][/b][/center] Edited by lavigne-61

[center][color="#8B0000"]Bak gözüm, dikkat ediyorum üniversite yaşına gelmişsin hala üniversite demeyi öğrenememişsin. Ben 301 puan aldım, hala yerleşme konusunda tedirginim. Umudunu kırmak gibi olmasın ama o puana zor yerleşirsin. Kaldı ki YGS'den çok LYS önemli. Bir yıl otur, adam akıllı çalış, pişman olma.[/color][/center]

[size="3"][b][color="#FF0000"]1-Yaptığım tercihler arasından birisi tuttuktan sonra gitmekten vazgeçme gibi bir imkanım var mı ?[/color][/b]

Kardeş gitmeme gibi bir imkanın var tabikide ama gelecek yıl okuldan gelen puan daha az gelir.
Yani çok kötü bir durum olur o yüzden kesinlikle gideceğin yerleri yaz.

Ancak bu aralar yürürlüğü üstte belirttiğim şartlar altında olursan puan kırılmama gibi bir durumu ortaya koymaya çalışıyorlar.
Ama sen işini üstte de belirttiğim gibi garentiye al ve sadece gideceğin bölümleri tercih et.[/size]

[quote name='DivaneTR' date='12 July 2012 - 16:37 ' timestamp='1342100239' post='1220858']
[center][color="#8B0000"]Bak gözüm, dikkat ediyorum üniversite yaşına gelmişsin hala üniversite demeyi öğrenememişsin. Ben 301 puan aldım, hala yerleşme konusunda tedirginim. Umudunu kırmak gibi olmasın ama o puana zor yerleşirsin. Kaldı ki YGS'den çok LYS önemli. Bir yıl otur, adam akıllı çalış, pişman olma.[/color][/center]
[/quote]

[b][size="3"][color="#ff0000"]Üniversite demesini biliyoryum güzüm ama nette yazım pek iyi değildir.Neyse :D [/color][/size][/b]
[b][size="3"][color="#ff0000"]1 yıl hazırlanmasına hazırlanıyımda bu sitresi kaldırabilir miyim diye korkuyorum.[/color][/size][/b]

[center][color="#8B0000"]Çok ağır bir strestir. Arkadaşların üniversite okurken senin hala denemeler arasında kaybolman. Ama şöyle bir durum var, mezun olduğun üniversite çok önemli, özellikle işe alınırken. Onun için daha çok çalışıp düzgün bir yerlere yerleşmen gerekiyor.[/color][/center]

[quote name='lavigne-61' date='12 July 2012 - 19:29 ' timestamp='1342110598' post='1220897']
meslek lisesi/bilgisayar bölümü/web programcılığı dalı
[/quote]
üniversite hazırlıkta 2. yılım.. bunların hepsini çok araştırdım.. şimdi elimden geldiğince anlatmaya çalışayım..

1.Yaptığın tercihte tutarsa gitmeme gibi bir şansın var..Ama yerleştiğin gibi seneye puanın kırılır.

2.Bu dediğin olabilir.. şöyle olabilir.. Tercih listesine hem puanla gideceğin bölümleri hemde sınavsız geçiş ile gideceğim bölümleri yazarsın.. hangisi gelirse.. zaten aynı listede yapıyorsun tercihleri..yani ya sınavsız geçiş tutar ya puanla tutar..

3.Üniversiteye yerleştiğin gibi zaten senin puanın kırılır ister okumaya git ister gitme.. yani obp yerleştiğin gibi kırılır.. yerleştiğim yer bir köşede dursun diyosan dondurabilisin..Ama dondurmak için geçerli bir sebep arıyorlar diye biliyorum.

Edited by Kazım