Jump to content

Pcdepo.com Sitesi Hakkında

kotkep
 Share

Recommended Posts

Merhaba akadaşlar ben pcdepo.com adresinde aşağıda gördüğüm notebook u almak istiyorum...Ama bu site hakkında hiçbir bilgim yok şikayetvar.com da birkaç sıkıntı yaşayanları okudum bu site ile ilgili...Buradan alışveriş yapan arkadaş varmıdır? güvenilirmidir? yazdığı özellikleri değiştirme hakkına sahip midir? (atıyorum 8gb ram tazmış 4gb gönderebilirmi? ve sizin paylaşmak istediklerinizi okumak öğrenmek isterim...

Ve linkini verdiğim ürün benim gibi oyunkolik birisi için yetermi ısınma problemi yaşatırmı? [b]teşekkür ederim şimdiden ilginiz için...[/b]

[b] http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5110-b45f45-8gb-notebook-urun7666.html[/b]

Anladım gönül rahatlığı ile kullanabilirim demek...DELL inde partner satıcısıymış bu site...

Peki notebook hakkında bir bilgi verebilirmisiniz? Samsung un da bir modeli var dell in aleminyum olmasına rağmen samsungtan çabuk ısınıyormuş doğrumudur acaba?

2 arkadaşa bu siteden bilgisayar aldık. sorun çıkmadı ama kargo parası biraz tuzlu diğer sitelere göre... yanlış hatırlamıyorsam 28 lira idi... bu arada her iki bilgisayarda 2 günde geldi...

Edited by ysf_09

28 lira bayağı pahalıymış ama bugün teknosa satürn bimeks ve gold mağazalarını gezdim bu fiyatın çok üzerindelerdi...çok cazip fiyatlar sunuyor ve hediyelide çanta mause yanında...almaya karar verdim bu siteden ama pc iyimi ona bir cevap bulamadım :)) oyuncu birisiyimdir :)) teşekkür ederim bilgileriniz için..

FreeDos yani windows yüklü olarak gelmeyecek.Sen yükleyeceksin.(Farkında olmadığını düşünerek yazdım.)
ekran kartı gt525. biraz düşük değil mi ? zaten kaç tane marka laptoplarına doğru düzgün ekran kartı koyuyor ki ?
marka olarak iyi dell in yerinde servisi var.

siteye gelince site hakkında genel olarak olumlu bir kanı var.bir kaç kişinin sorun yaşaması sitenin sorunlu olduğunu göstermez.Hem sorun yaşanmayan kaç tane alışveriş sitesi var ? benimde tercihim pcdepo olacak gibi inş. freedos benim için önemli. teknomarketin birinde görevli elemanla tartıştım windows lisansı yüzünden. Laptopla beraber geliyormuş.Falan da filan. (Yemezler canım, mahkeme kararı var.)
İnsanlara işletim sistemi konusunda özgürlük tanınsaydı microsoft bu kadar windows satabilir miydi acaba ? neyse fazla yazdım.

600 freedos olması ayrı bir artısı sitede birçok pc böyle birde linux var tabi... ekran kartı düşük ama bütçe bu kadar 1200 civarı... eğer senin önerebileceğin gözüne çarpan bir model varsa paylaşırsan sevinirim...

önce sana bir site adresi vereyim

http://www.notebook4game.com
[b]
ekran kartları için[/b]

sayfanın sağında kartın sınıfı var.gt525 3.sınıf
http://www.notebookcheck.net/Comparison-of-Laptop-Graphics-Cards.130.0.html

veya google da Comparison of Laptop Graphics Cards arattırabilirsin.
[b]
oyunlardaki fps değerleri için[/b]
http://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html
veya ekran kartını notebookcheck.net te arattır sayfanın aşağısına doğru oyunlardaki fps değerleri var.

işlemciyi intel alırsan 3. nesil Ivy Bridge olmasına dikkat et.yeni teknolojiyi almak varken neden eskisine para veresin ki. pcdepoda sol menude Ivy Bridge notebook yazıyor.

[b]İşlemcinin Ivy Bridge olduğu nasıl anlaşılır?[/b]

Intel, ürünlerini farklılaştırmak için Ivy Bridge serisinde Core i7 3xxx şeklinde bir kullanıma gitti. Böylece işlemcilerin önündeki 3 numarası ile üçüncü nesil Intel Core işlemcilerin de vurgusunu yapmış oldu. [u]Intel, Ivy Bridge’li işlemcilerin Sandy Bridge’lere göre çok daha fazla bir şekilde piyasaya yayılacağını söylüyor. Yani Sandy Bridge’ler piyasadan aniden çekilecek anlamını çıkarmalıyız. Tabi stokların bitmesini beklemek gibi ticari hamlelere de saygı duyarak.[/u]

alıntı:pcextra.com

ram konusunda yüksek boyutlara değilde max. ram ne kadar daha önemli değil mi sence
ilerde yükseltebilirsin rami.

bu konularda pek profesyonel olmasamda elimden geldiğince bişeyler yazamaya çalıştım.

Edited by 600

• 2 hafta sonra ...

Bende bir kaç ay önce alışveriş yaptım pcdepodan arkadaşlarımın aracılığı ile bulmuştum siteyi hiçbir problem yaşamadım sipariş zamanı içerisinde çok ilgili davranıyorlar sizede tavsiye ederim fiyatları gerçekten çok uygun piyasaya göre B)

Bende bir kaç ay önce alışveriş yaptım pcdepodan arkadaşlarımın aracılığı ile bulmuştum siteyi hiçbir problem yaşamadım sipariş zamanı içerisinde çok ilgili davranıyorlar sizede tavsiye ederim fiyatları gerçekten çok uygun piyasaya göre B)

Sevgili 600 önerilerin için çok teşekkürler çok bilgilendiriciydi..Okuduktan sonra araştırma yaptım ve süper dediğim makinalar bir anda gözümden düştü maalesef. İşte bilmeyince böyle oluyor benim gibi afallıyor insan allahtan 2 sinden sonra almayı planlıyordum malum kredi kartı ekstere olayı

İ5 işlemcili ısınma problemi minimum olan orta seviye bir ekran kartı olan ve 1200 tl civarı notebook gözünüze çarparsa paylaşırsanız sevinirim...

asiruhum evet siteyi çok araştırdım aradım hatta gayet işlerini düzgün yapan vede ilgili bir mağaza ilerisi açık bence sitenin...bulursam alışverişimide oradan yapmak istiyorum

_AyhaN_

eğer bu bütçeye önererebileceğiniz güzel bir makine varsa paylaşın lütfen...

siteyi bulduk ama laptopu bulamadık henüz :)

http://www.pcdepo.com/lenovo-g580-59-332739-notebook-urun7880.html

gt 610 giriş seviyesi bir ekran kartı diyor... lakin güzel notebook

Edited by kotkep