Jump to content

Ekran Kartımın Tanınmamasını Istiyorum.

farkimizolmali
 Share

Recommended Posts

Sistemim windows 7. format attığım zaman ekran kartı dahil herşeyi kendiliğinden tanıyor. ama ben tanımasın istiyorum. çünkü driverını ben kurmak istiyorum. aygıt yoneticisinden herşeyi siliyorum. tekrar tarattırdığımda sildiğim ekran kartını geri tanıyor. bir yardımcı olur musunuz?

[quote name='farkimizolmali' date='22 July 2012 - 09:21 ' timestamp='1342941665' post='1223516']
Sistemim windows 7. format attığım zaman ekran kartı dahil herşeyi kendiliğinden tanıyor. ama ben tanımasın istiyorum. çünkü driverını ben kurmak istiyorum. aygıt yoneticisinden herşeyi siliyorum. tekrar tarattırdığımda sildiğim ekran kartını geri tanıyor. bir yardımcı olur musunuz?
[/quote]

Kursada fark etmez. Sen driveri kendi sitesinden indir üzerine güncelleme yapar ve senin indirdiğini kurmuş olur.
Atıyorum nvidia ekran kartı. W7 kendisi tanır bunu. Gir sen Nvidia sitesinden gücen driveri indir kur yani sıkıntı çıkarmaz :)
Bizde öyle yapıyoruz :trollface:

yaptım. benim asıl sorunum şu: pc m win xp iken ekran kartını ben tanıtıyordum ve ekran kartı performansı yüksekti. ama şimdi win 7 geçtikten sonra kendisi tanıyor bu da performansı düşürüyor sanırım çünkü 512mb olmasına rağmen 250 mb ekran kartının sorunsuz oynadığı oyunlarda bile aşırı donuyor. benim asıl sorunum bu. 512mb ise 512mb gibi işlem yapsın...

[quote name='farkimizolmali' date='22 July 2012 - 10:54 ' timestamp='1342947253' post='1223544']
yaptım. benim asıl sorunum şu: pc m win xp iken ekran kartını ben tanıtıyordum ve ekran kartı performansı yüksekti. ama şimdi win 7 geçtikten sonra kendisi tanıyor bu da performansı düşürüyor sanırım çünkü 512mb olmasına rağmen 250 mb ekran kartının sorunsuz oynadığı oyunlarda bile aşırı donuyor. benim asıl sorunum bu. 512mb ise 512mb gibi işlem yapsın...
[/quote]

W7 işletim sistemi XP ye göre daha fazla işlemci + ram kullanımı uygulamaktadır.
İşlemci ve ram düşükse bunun olması normal.

Mesela yeni nesil işlemcilerde de olay tam tersi.
Bende i5 var XP kurunca makine hantallaşıyor hiç verim alamıyorum ama W7 de gayet performaslı. Saçma geliyor ama ben verim alamadım XP de.